Świąteczna witryna: TUBLU

Odkrywanie świata można zacząć pod choinką

Nie ma się co czarować, Święta to synonim prezentów, a nic tak nie raduje, jak ich wręczanie. Szczególnie tym najmłodszym, wyczekującym reniferów na rozgwieżdżonym niebie. A jak obdarowywać, to mądrze i pięknie. Zajrzyjcie z nami na świąteczną witrynę Tublu – widzicie, jak jest oblepiona odciskami małych rąk? No cóż, dzieciaki uwielbiają te zabawki!

W kolejnej odsłonie inspiracji podarunkowych przedstawiamy wam nieocenioną pomocnicę Mikołaja – Karolinę Urbańską. To założycielka sklepu Tublu, a przy tym mistrzyni selekcji zabawek edukacyjnych i niezbędnych akcesoriów do codziennej obróbki młokosów. Dobrze wam podpowie, które zabawki zajmą dzieci na długo – założymy się, że drewniane konstrukcje młodzi będą rozpracowywać już pod choinką. Zróbcie miejsce pod domowym drzewkiem, bo obok #świątecznejwitryny z Tublu nie sposób przejść obojętnie. I to nie tylko od święta.

*

MIKROSKOP OPTYCZNY

Przyglądanie się z bardzo bliska liściom albo analiza kryształków cukru pudru – jeśli macie na pokładzie młodych odkrywców, wyjście jest jedno: mikroskop. I to nie byle jaki, a profesjonalny – stworzony dla marki Bresser National Geographic (tak, to oni!). Mały badacz może podświetlić preparaty za pomocą lampki LED, a obiektyw pozwoli mu na powiększenie materiału nawet 450 razy. Godna nauka i przednia zabawa, czyli miks idealny w domowym laboratorium waszego Dextera.

Mikroskop optyczny zdobędziecie tutaj.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

*

MAGNETYCZNA UKŁADANKA JANOD – ZEGAREK

Panie i panowie, oto rozwiązanie na ukrócenie pytań: „Mamooo, długo jeszcze?”. Nie długo, tylko 25 minut, które nie będą już abstrakcją. Nauka działania zegarka to rzecz konieczna, a w sympatycznym jej przeprowadzeniu pomoże Magnetibook Janod – Uczę się zegarka, czyli 75 kolorowych magnesów ze wskazówkami i cyferkami. Do tego młodziaki mają karty z typowymi aktywnościami w różnych porach dnia, żeby było bardziej życiowo. A całość podana w formie pięknie ilustrowanej książki.

Magnetyczną układankę do nauki zegarka kupicie tu.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

*

DREWNIANA WIEŻA BABY FOREST JANOD

Oto kolorowy zwierzyniec dla najnajmłodszych budowniczych. Wiadomo, że nic tak nie bawi, jak układanie klocków i ochocze burzenie konstrukcji po to, by zbudować ją od nowa. Drewniana piramida Janod podda się temu doskonale, a przy okazji pomoże w ćwiczeniu motoryki dłoni i kojarzeniu kształtów, bo 5 największych klocków ma otwory w kształcie koła, serca, gwiazdy oraz trój- i pięciokąta. Na budowę zapraszamy inżynierów już od pierwszego roku życia.

Drewnianą wieżę Baby Forest kupicie tutaj.

*

BIERKI MIKADO

Ten prezent może okazać się małym niebezpieczeństwem dla obdarowanego dziecka, bo istnieje ryzyko częstego podkradania bierek przez rodziców. Tak to już bywa z grami zręcznościowymi i aby wyjść z impasu, zalecamy rodzinne rundy. Piękny drewniany komplet składa się z 41 patyczków oznaczonych różnymi kolorami – każda barwa ma inną wartość, a walczymy o zebranie jak największej ilości punktów. Dodatkowe plusy – gra bierki Djeco poprawia koordynację, zdolność strategicznego myślenia i umiejętność liczenia.

Bierki Mikado kupicie tutaj.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

*

TABLICA ZNIKOPIS

Drewniany słoń spełnia funkcję wiernego asystenta w pracowni młodego Picasso – i nie ma obaw, że ktoś coś pochlapie. Na tej tablicy rysunki pojawiają się i znikają, niczym wena artysty. Autorskie ilustracje wykonane ołówkiem dzieciaki mogą wzbogacić stemplami: do wyboru 4 magnetyczne elementy o dobrze znanych kształtach. Kreatywna frajda to jedno, ale przy okazji młodzi kreślarze trenują umiejętności motoryczne, koordynację ręka-oko, zręczność i zdolności poznawcze. Brzmi jak długaśne godziny radosnej twórczości.

Drewnianą tablicę znikopis znajdziecie tutaj.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

*

PIŁKARZYKI JANOD

Jeśli na hasło „Leo Messi” wasze dzieciaki euforycznie podskakują, ta drużyna powinna zamieszkać w ich pokoju. Drewniany zestaw Janod to miniwersja klasycznych piłkarzyków – z boiskiem, dwiema bramkami, 12 piłkarzami na pałąkach i 3 piłkami. Jest jeszcze kreda – wszak trzeba notować wyniki. Każda futbolowa runda to dla młodych ćwiczenie koordynacji ruchowej, wsparcie relacji ręka-oko i niezła lekcja skupienia. I jeszcze trening myślenia strategicznego – bądźcie czujni, bo po kilku meczach dzieciaki mogą być mistrzami sportowej taktyki.

Futbolową zabawkę Janod kupicie tutaj.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

*

MIŚ W PUDEŁKU

Ten przystojny jegomość w sztruksowych ogrodniczkach to Pan Darcy, ale daleko mu do dumy i uprzedzenia. Woli się przytulać i to w ilościach hurtowych. Pluszaki Beartales słyną z cudnej miękkości, a do tego są wypełnione kulkami, które ułatwiają ich ułożenie. Kiedy Darcy uwolni się z uścisku małych dłoni, może posiedzieć – tym razem z dumą – na regale. Najlepiej prezentuje się w retro pudełku Ragtales. Możecie być pewni, że ten bawełniany misiak zostanie z waszymi dziećmi nawet po osiemnastce.

Pluszowego misia w pudełku Ragtales zdobędziecie tutaj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.