Super Girls & Romantic Boy

Ubieranka made in Poland

Chodźcie z nami do skateparku. Weźcie ze sobą deskę, hulajnogę, rolki, jakiś prowiant i optymistyczne nastawienie. Będziemy zasuwać po rampach i grindboxach, gryźć jabłka i tłuc kolana. Gotowi?

Jest takie miejsce w Warszawie, gdzie zbierają się amatorzy ostrych zjazdów, rytmicznych skoków i wszelkich akrobacji wykonywanych przy użyciu deskorolki. To gościnne miejsce nazywa się Skatepark OSiR Żoliborz. Spędziłam tam ostatnio dwie superzabawne i pełne wrażeń godziny w towarzystwie trojga ośmiolatków: Alicji, Heleny i Igora oraz ich mam: Kasi i dwóch Joasi plus dwójki mikrusów, co to się hucznie pojawiły niedawno na świecie. Znacie ich już trochę – to 5-miesięczny Oskar i 3-miesięczna Zosia (tutaj jeszcze w maminym brzuchu). Z taką ekipą i torbą świetnych ciuchów polskich marek można robić wszystko: na głowie stawać, koziołki fikać, turlać się po rampach i innych skejtparkowych przeszkodach, zacieszać i zamulać, pokazywać sobie języki i łapać się za ręce, ścigać się i czilować. Ot, spędzać popołudnie właśnie tak jak lubimy najbardziej – komfortowo i radośnie, bez spiny i zerkania na zegarek. Tak trzeba żyć.

Alka: bluzka KOTM, spódnica Efvva
Hela: bluzka Boosoczapka Dashki
Iggy: T-shirt Kukukid, czapka Dashki

Dzieciaki zapomniały kasków? Obiecują, że się nie potłuką, że będą ostrożne i potulne jak baranki. Wierzyć takim? Tylko spójrzcie, jak się noszą te łobuzy – skarpety do kolan, daszki na bakier, luźne tiszerty, legginsy, krótkie szorty i sportowe buty. Stylówka wzorowa, ale co z zachowaniem? Spuścisz takich z oka i za chwilę rozlega się gromkie „ałaaaaa!”. Kolano do wymiany. Ale dobrze, że jest plaster i dobrze, że jest jabłko. Tak jakoś zawsze jest, że na ból i cierpienie pomaga jedzenie. Znacie to?

Alka: legginsy Colorshakeczapka Dashki
Hela: szorty na szelkach KOTM, T-shirt Pan Pantaloni, czapka Dashki
Iggy: bluzka KOTM, szorty LuckyU

 

I co z tego, że był wypadek. Jedziemy dalej, do przodu, nigdy w tył. Stłuczone kolano przykryjemy szerokimi dżinsami, na żółtą sukienkę w lotki wdziejemy ulubioną różową bluzę, bo nam fajnie gra ze skarpetkami i klasycznymi różowymi trampkami, no i zbiera się na deszcz. A do zielonych szortów dorzucimy szaroniebieski longsleeve i przeciwdeszczowy dinozaurowy płaszcz. Wszystko gra i koliduje – to się nazywa nonszalancja.

Alka: sukienka Kukukid
Hela: dżinsy KOTM, bluza Colorshake
Iggy: bluzka Kukukid, kurtka Kukukid

Zziajani, umęczeni i zadowoleni zmykamy przed burzą do domów, a was namawiamy do zabawy w skateparkach – jest ich parę w Warszawie i innych miastach. Tylko weźcie ze sobą kaski!

Dziękujemy Skateparkowi OSiR Żoliborz i Pani Joannie Zalewskiej za pomoc w realizacji sesji.

*

Stylizacja, produkcja i tekst: Dominika Janik
Zdjęcia: Kaśka Marcinkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.