playtime paris

Superdesign na targach Playtime

Top 5 marek

Superdesign na targach Playtime

Playtime Paris to zawsze mocne marki, naturalne tkaniny i niebanalne pomysły. A w przypadku tegorocznej edycji można śmiało stwierdzić, że Playtime nie tylko modą, ale także designem stoi.

Od lat jesteśmy parterem mediowym targów Playtime. Dlatego trochę z dziennikarskiego obowiązku, ale przede wszystkim z czystej przyjemności, przypominamy wam o kolejnej edycji tych prestiżowych targów, która odbędzie się 29 czerwca w paryskim Parc Floral i potrwa do 1 ipca. Poza znakomita reprezentacją modową, na paryskich salonach brylować będzie także design, a więc projektanci zabawek, dziecięcych mebli i tkanin. Oto mocna piątka naszych faworytów, poznajcie się.

*

EMILE EN VILLE

Emile en ville to marka z 3-letnim stażem, w pełni skoncentrowana na jednym produkcie – mapie. Produkcja odbywa się we Francji i opiera się na najwyższej klasy materiałach. Zamysł nawiązuje do prac słynnego geografa Paula Vidal-Lablache i poza tym, że forsuje aspekt naukowy i poznawczy, to estetycznie dopieszcza dziecięcy pokój. Chcemy to!

Strona internetowa/Instagram

*

LUBULONA

Tina i Jordi to pochodzący z Barcelony rodzice, którzy wspólną zajawkę na drewniane zabawki wywindowali na poziom pro, tworząc spójną, ekologiczną i etyczną markę. Klocki są nietoksyczne i w pełni bezpieczne, o czym świadczą liczne testy przeprowadzane w szkołach i przedszkolach. W dodatku uruchamiają wyobraźnię, są kompatybilne z dziecięcą wizją świata i skłaniają do wszechstronnego konstruowania. Zarówno w pojedynkę, jak i w większej grupie.

Strona internetowa/Instagram

*

SUUKY BEDLINEN

Wszystko zaczęło się od pościeli, którą założyciele Suuky zaprojektowali dla swoich czworga dzieci. Powód – niezadowolenie tym, co oferuje rynek, przekuli w produkt, który odpowiada na ich jakościowe i wizualne potrzeby. A morał z tego taki, że warto brać sprawy w swoje ręce, bo Suuky – mimo ogromnej konkurencji – ma wierną rzeszę fanów. Po sukcesie subtelnych tkanin, zabrali się za produkcję kołysek i koszów mojżeszowych. I znowu strzał w dziesiątkę!

Strona internetowa/Instagram

 

*

LITTLE MASHERS

Na taki pomysł mogli wpaść tylko superkreatywni i przezabawni ludzie. Podświetlane koszulki, książki tablicowe, świecące w ciemnościach popcornowe zegary, zestawy stempelków, którymi możesz zadrukować dowolną tkaninę, zaprasować i budzić podziw. Tyle dobra i zabawy od brytyjskich producentów, którzy doskonale rozumieją czym jest dzieciństwo.

Strona internetowa/Instagram

*

CHARLENE BORNARD

Francuska ilustratorka Charlene Bornard blisko współpracuje z Playtime – w tym roku zaprojektowała malarskie centrum dowodzenia targów. Poza dekorowaniem przestrzeni, Charlene oddaje się projektowaniem tekstyliów, tapet, papeterii i konstruowaniu gigantycznych kaktusów. Jej prace rozpoznacie po umiejętnym kompilowaniu barw, sprawnym operowaniu pastelami, po nienagannej symetrii i poczuciu humoru. Uwielbiamy!

Strona internetowa/Instagram

*

A jakich marek designerskich wy wypatrujecie na Playtime Paris?