playtime paris

Stylizować jak Pro!

Stylistki, które kochają ubrania marek obecnych na Playtime Paris

Stylizować jak Pro!

Jeszcze tylko 3 tygodnie i… zacznie się trwające trzy dni święto mody Playtime Paris. Kto jedzie, ten jest pro, tak jak 5 wymienionych niżej stylistek, rozkochanych w europejskich markach, które potwierdziły swoją obecność na targach.

Te dziewczyny naprawdę wiedzą, jak ubierać dzieci. W ich autorskich kombinacjach widać frajdę, ciekawość i nieskrępowane modowe figle-migle. A to wszystko funkcjonuje sobie na równi z mocną koncepcją i wartką akcją, bo na sesjach wszystko dzieje się szybko, trzeba łapać to światło, ten uśmiech i ten kadr. To generuje stres, ale ja tego stresu tutaj nie widzę. Widzę za to morze stylówek, które aż się proszą o wstawianie na sztywno do dziecięcych szaf. Skonstruowane na bazie marek uczestniczących w Playtime, polecają się waszej uwadze i estetycznej wrażliwości. Rozreklamowane przez diabelnie zdolne Mafer, Duygu, Annah, Deb i Kate, wodzą za oczy i wbijają się w pamięć. Zdołasz im się oprzeć?

*

MAFER NAVAS

Mafer jest najlepsza. I choć znajduje się w sfeminizowanej krainie stylistek-liderek (sorry boys, uda się następnym razem!), to wysuwa się na prowadzenie rakietą, czołgiem i dźwigiem najnowszej generacji. Zasłynęła barwnymi kampaniami Bobo Choses, ale Mafer działa na wielu polach – potrafi żenić ze sobą dresy i płaszcze przeciwdeszczowe, papierowe ścinki i kapelusze. Jaka fantazja, jakie piękne pomieszanie stylów, deseni, srogich min i grymasów, wyszczerzonych uśmiechów z diastemą, puszczonych wolno włosów, rozplątanych sznurówek, entuzjazmu i posępności. Cudny miks! A dodatkowym powodem świadczącym o jej wyjątkowości jest założony przez nią profil o przygodach pluszowej małpki, brata bliźniaka Pana Nilssona, towarzysza Pippi. Wszystko pasuje.

Instagram

*

ANNAH SEGARRA

Marzycielka i kontestatorka w jednej sympatycznej osobie. Nie boi się rześkiego koloru i zderzenia gryzących się patternów. W jej stylizacjach często pojawiają się oszczędne projekty Motoreta, rozmigotane buty Maison Mangostan i naprintowane ubrania Wolf&Rita. Dla tej ostatniej marki wystylizowała najnowszy, jesienno-zimowy lookbook. Lubię za humor, abstrakcję, łączenie kapeluszy z szerokim rondem i apaszek wiązanych jak opaski, perfekcję i dbałość o detal. Spójrzcie na kadry z jej stylizacjami – czyściutkie jak łza.

Instagram

*

DUYGU HAMADIOGLU MASSOL

Od 10 lat użyźnia modowe poletko, a czyni to odważnie i zadziornie, czasem kontrowersyjnie, ale zawsze ze smakiem i nonszalancją. Duygu wystylizowała kilka sesji hiszpańskiej marki Picnik Barcelona, ale najbliżej współpracowała z The Animals Observatory, ubierając modeli z przekorą i rozmachem. Wielowarstwowe, powłóczyste tkaniny i ciężkie kwiatowe printy to jej konik. Poza stylizowaniem, para się dziennikarstwem modowym, grafiką i brandingiem.

Instagram

*

DEBORAH SFEZ

Najbardziej rozpoznawalna ze wszystkich pięciu zebranych tu stylistek. Związana z magazynami Papier Mache, Luna i The New Story, Deb Sfez swoje doświadczenie zbierała pracując w paryskiej agencji PR, zaś po przeprowadzce do Sydney rozkręcała magazyn Papier Mache, by powrócić do Paryża i zająć się stylizacją i dziennikarstwem modowym na pełen etat. Lubi zwracać się ku naturze i umieszczać ją w kadrach zaraz obok ugrzecznionych bluzek z kołnierzykiem i zwiewnych sukienek. Kontrast dzikości z niewinnością to jeden z jej ulubionych kierunków. Bez pudła miksuje ubrania marki Fish and Kids, Tambere Caramel. Jej Instagram to żywy dowód na to, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych.

Instagram

 

*

KATE VAN DER HAGE

Rozchwytywana zarówno przez wielkie modowe korporacje, jak i niszowe magazyny. Ta brytyjska stylistka robiła już kampanie dla Paula Smitha, Hunter, Monsoon i innych gigantów, ale wciąż nie brakuje jej pomysłów by błysnąć sesją w Hooligans Magazine czy Awkward World. Wyśmienicie wypada jej współpraca z fotografką Ullą Nyeman – to się nazywa chemia! W swoich barwnych stylizacjach, chociażby tych na zamówienie Milk Magazine, wprawnie miksuje Bang Bang CopenhagenOeuf, Soft Gallery i Caramel. Ulubiła sobie geometrię, kontrast, bajkowość przekładaną codziennością. I w tym całym szaleństwie rzuca się żarłocznie na temat i działa bez limitu. Doceniam milion!

Instagram