Storytel do słuchania w styczniu

Styczniowy przegląd audiobooków

Dla jednych miesiąc, w którym startują ferie, dla innych ostatni dzwonek, by poprawiać oceny. Dla małych i dużych początek roku, co pierwszych obchodzi niewiele, a drugich lekko frustruje, by znudzić w drugiej połowie miesiąca. Posłuchajcie, żeby wyluzować, spędzić miło czas lub uratować noty semestralne.

O tym, jak usługa Storytel ratuje nam życie, czytać mogliście tu. Aplikacja mobilna umożliwiająca słuchanie audiobooków w abonamencie zapewnia frajdę lub koło ratunkowe. Czego potrzebujecie na dobry start w 2019? Uwolnienia od cisnących już noworocznych postanowień, czy chwili z dobrym słowem dla czystej przyjemności? Niezależnie od odpowiedzi, nie szczędźcie sobie, wystarczy się zarejestrować i pobrać aplikację na telefon lub tablet, aby mieć dostęp do audiobooków wszędzie, gdzie przyjdzie wam ochota. Teraz możecie wypróbować usługę Storytel za darmo aż przez 30 dni, szczegóły znajdziecie tu.

Co może zadziałać dobrze w styczniowe dni i wieczory? Spójrzcie.

*

„Subtelnie mówię F**k! Sprzeczna z logiką metoda na szczęśliwe życie” / Mark Manson, czyta: Marcin Fugiel

Ta książka jest o sztuce olewania. I choć olewanie kulturowo ma nałożony pejoratywny wydźwięk, to z doświadczenia wiem, że czasem działa jak lek przeciwbólowy. Dla wszystkich tych, których poniosło przy sylwestrowym rachunku sumienia. I dla tych, którym słowo początek dało podejrzany luz do zmiany siebie w kogoś, kim się nie jest. I dla tych, którzy utknęli na Instagramie i sukcesami innych wytapetowali swoje wnętrze i już nie wiedzą, czego chcą, ale wiedzą, co muszą. Wyluzujmy! Poszukajmy szczęścia w swoim locie. Dobre wsparcie w pierwszych dniach roku, który tak, jak każdy inny będzie trwał 12 miesięcy i da nam czas na zrobienie wszystkiego, co chcemy i na niezrobienie też.

*

„Kapuściński non-fiction”, Artur Domosławski, czyta: Jerzy Radziwiłowicz

Wokół tej książki było tyle afer i rozpraw sądowych, że musiała stać się bestselerem. Kapuścińskie wielkim reporterem był. Tyle też, że Kapuściński był człowiekiem jak wszyscy, ale już nie jak wszyscy próbował pokazać świat, w czasach, kiedy świat był tu zakazany. I błądził czasami i skłamał. Coś dodał, komuś coś odjął… Dla fanów Kapuścińskiego. Dla fanów reportażu. Dla fanów Domosławskiego. I biografii. I prawdy. I poszukiwań.

*

„Basia i przedszkole”, Zofia Stanecka, czyta: Maria Seweryn

Trudny dzień w przedszkolu? A może start po długiej nieobecności? Każdy przedszkolak ma czasem pod górkę. Koleżanka nie chce się bawić, kumpel wyjechał, albo najlepiej jest z mamą w domu. Wiadomo! Na smutki, smuteczki, problemy i strachy pomóc może przyjaciółka. Nie ma chyba przedszkolaka, który nie znałby Basi. A wiecie, że Basia też ma czasem w przedszkolu gorsze momenty? I zawsze wszystko dobrze się kończy! Na Storytel znajdziecie wiele audiobooków z jej udziałem.

*

„Pam pam pam”, Jerzy Szczudlik, czyta Marian Czarkowski 

Mała dziewczynka i jej mówiący, niezwykły pluszak mają ważne zadanie i szereg ciekawych przygód. To dobra historia na katar, albo kiedy trzeba postać w korku w drodze na stok… Bywa przecież i tak. Maia i jej słoń są bohaterami, których polubią dziewczynki i chłopcy, a ratowanie Ziemi przed sztuczną inteligencją brzmi na tyle mocno, że audiobook może stać się inspiracją na cały zimowy wyjazd.

*

„Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, Hugh Lofting, czyta: Tadeusz Ross

Doktor, który zna język zwierząt i potrafi się z nimi porozumieć to idol kolejnego już pokolenia. Emocjonujące przygody na Czarnym Lądzie, zachwycą również następne. Dla tych, którzy widzieli film, może stać się piękną podróżą w słowach. Dla tych, którzy nie widzieli, ale są otwarci na zdarzenia niezwykłe, a zarazem pasjonujące, stanie się początkiem dłużej przyjaźni z Doktorem Dolittle.

*

„Ale historia… Jadwiga kontra Jagiełło”, Grażyna Bąkiewicz, czyta: Maciej Więckowski

Ktoś tu histerycznie szuka koła ratunkowego przed ostatnią w semestrze lekcją historii? Lepiej trafić trudno. „Ale historia…” to seria, która w dowcipny i intrygujący sposób przedstawia fakty i ciekawostki z rodzimej przeszłości. Oryginalnie wydana w formie bogato ilustrowanych, pełnych komiksów książek, tu czytana w śmiałej interpretacji, nie tylko pomoże zaskoczyć psora, ale i wciągnie w wir historii niejednego, którego teraz trzeba za uszy z historycznych tarapatów wyciągać.

*

„W pustyni i w puszczy”, Henryk Sienkiewicz, czyta: Wojciech Bartoszek

Pana Sienkiewicza, Stasia i Nel przedstawiać mi nawet nie wypada. Powiem tylko, że rozumiem, że niekiedy z tomiszczami klasyków trudno i dobrze się wspomóc, złapać wiatr w żagle, by w odpowiednim dla siebie momencie wrócić do czytania. Dla tych, którzy mają w tegorocznym kanonie lektur i dla tych, którzy mają postanowienie powrotu do klasyki niegdyś zaniedbanej. I dla naprawdę młodszych od tych wymienionych, bo na dobrą literaturę nigdy nie jest za wcześnie. Mój sześciolatek bywa szczerze poruszony.

Specjalnie dla was, nasi mili czytelnicy, 30 dni słuchania w prezencie. Wejdźcie na stronę Storytel i zarejestrujcie się tu. Koniecznie zajrzyjcie do katalogu z nowościami. Miłego słuchania!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.