Storytel do słuchania w lutym

Przegląd audiobooków

Luty brzmi ładnie. Zwłaszcza, kiedy na uszach słuchawki, a w nich dobre historie czytane miłym głosem. Spójrzcie, jakie audiobooki polecamy dla małych i dużych.
Czerwone serca na każdym kroku przypominają o tym, że luty. Miasto zalała miłość. I dobrze. Jeśli jesteście w nastroju, albo chcielibyście się w takowy wprowadzić, polecam poszukać czegoś do słuchania na Storytel. Żeby dostać się do miłości opowiedzianej, wystarczy się zarejestrować i pobrać aplikację na telefon lub tablet. Teraz możecie wypróbować usługę Storytel za darmo aż przez 30 dni, szczegóły znajdziecie tu. Takim romansem na wesoło rozpoczynam lutowy przegląd. Zapraszam.

*

„Planeta singli 1”, Ewa Markowska, czyta: Agnieszka Więdłocha

Pamiętacie ekranizację tej historii? Przyznam, że z komediami romantycznymi mam tak, że lubię, ale częściej czuję zażenowanie niż przyjemność. Z „Planety singli”, lat temu kilka, wyszłam w dobrym nastroju. Teraz posłucham o lekko zdystansowanej do życia młodej nauczycielce muzyki i showmenie, któremu woda sodowa odebrała zasady i życiowy spokój. W tle para jej przyjaciół z problemem lekko stygnącego związku i zahibernowana mama. Jak spotkać się na planecie singli? I co z tego spotkania wyniknie? Opowie wam Agnieszka Więdłocha.

*

„Kieślowski. Zbliżenie”, Katarzyna Surmiak-Domańska, czyta: Artur Barciś 

Jak doszło do tego, że chłopak uciekający przed prześladującą jego rodzinę chorobą został reżyserem filmowym? Jak to się stało, że twórca, któremu nawet najbliżsi współpracownicy przepowiadali koniec, odniósł z dnia na dzień światowy sukces? Dlaczego świat końca dwudziestego wieku chciał w nim widzieć proroka? I dlaczego – jak określił to jeden z przyjaciół – sam siebie aż tak bardzo „zarzynał”? Sama jestem ciekawa, dlatego tę książkową zaległość nadrobię w formie audiobooka, bo lubię filmy Kieślowskiego i dlatego, że w lutym będę czule rozpieszczać.

*

„Mały książe”, Antoine Saint-Exupery, czyta: Cezary Pazura 

Znam na pamięć, a wy? Książkę pokazała mi babcia, wieki temu. Czytałam ją zakochana pierwszym zakochaniem i słowa niosły mnie to radośnie, to w otchłań smutku pierwszej nieszczęśliwej lokaty mych uczuć. Pełna symbolika opowieść o przyjaźni, miłości, oddaniu, o życiu. Zabierzcie kogoś bliskiego na planetę z trzema wulkanami, przedstawcie małego księcia i różę, a po wszystkim przytulcie ciepło.

*

„Basia i słodycze”, Zofia Stanecka, czyta: Maria Seweryn

Przedszkolaki kochają Basię, a Basia kocha słodycze. Wszystkie i wszędzie, nie odmawiałaby ich sobie wcale, nawet we śnie chętnie przenosi się do słodkiej krainy. Tylko co się stanie, kiedy słodyczy będzie jednak za dużo? To możliwe? Dla wszystkich łakomczuchów, dla roześmianych czekoladowym uśmiechem kilkulatków przyjemność murowana. Słodka niespodzianka na dzień z serduszkiem.

*

„Bulbes i Hania Papierek. Prawie się nie boję…”, Anna Onichimowska, czyta: Maciej Więckowski

Historię poleciła mi koleżanka z redakcji. Mamy dzieci w podobnym wieku, aktualnie są na etapie strachów bardzo różnych. Boją się rzeczy nas zaskakujących, takich, których jeszcze chwilę temu się bały, albo strachy wymyślają sobie zupełnie nierealne, ale dzielnie i uparcie wprowadzają je w naszą rzeczywistość. Bulbes, czyli Olaf, i jego koleżanka Hania też starają się uporać ze swoimi strachami. Nasze dzieciaki w historię weszły z dużą ciekawością.

*

„Lolek”, Adam Wajrak, czytają: Adam Wajrak i Piotr Głowacki 

Lolek, pies rozkosznie kudłaty, szuka miłości, czyli ludzi, którzy by go chcieli. Nie jest to wcale sprawa łatwa. Mimo trudności, których los Lolkowi nie szczędzi, pies nie zamierza się poddać. Historia oparta jest na faktach, pierwowzorem głównego bohatera książki jest pies, który pewnego dnia pojawił się w życiu Adama Wajraka i jego żony Nurii i który dziś mieszka z nimi w Teremiskach. Kochajcie zwierzęta mówi do nas ta historia. I pamiętajcie o tej miłości.

*

„Tomek Łebski Tak! Nie (a może…)”, Liz Pichon, czyta: Józef Pawłowski

Tomek Łebski w ósmej odsłonie, w której słuchacze przekonają się, że decyzyjność jest w życiu kwestią istotną. W domu wielkie porządki, w szkole dzień przedsiębiorczości, a Tomek w rozkroku. Zabawna, jak zwykle, opowieści o przygodach jedenastolatka, którego specjalnością są kłopoty. Dobrze, że zawsze wychodzi z nich bez szwanku. Rówieśnicy bohatera docenią chwilę spokoju z audiobookiem, ciepłe kakao z piankami też.

*

Jaka historia zrobiła na was ostatnio wrażenie? Podzielcie się ulubionymi audiobookami ze Storytel, ciekawa jestem waszych rekomendacji. Tym, którzy dopiero chcieliby zacząć słuchać, przypominam o 30 dniach słuchania w prezencie. Wejdźcie na stronę Storytel i zarejestrujcie się tu. Miłego słuchania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.