Storytel

Posłuchajcie, oto bajka

Storytel

Którą bajkę lubisz najbardziej? Wybierz i posłuchaj. Bo ta bajka opowiada się sama. Dawno, dawno temu… Czekaj, a może coś nowego? Coś do śmiechu? Albo po angielsku? Storytel to skarbiec z samoopowiadającymi się bajkami, czyli audiobookami dla najmłodszych. A dla czytelników ładnebebe Storytel przygotował 30-dniowy bezpłatny okres próbny, wystarczy zarejestrować się tutaj.

Storytel jest nie tylko dla najmłodszych. U nas ze Storytela korzystają i debiutanci (Bardzo głodna gąsienica po angielsku rządzi!), i starszaki, i dorośli. Storytel towarzyszy codziennej zabawie na dywanie, kąpielom i zasysa chwile nudy.

Bierzemy go ze sobą na dłuższe spacery – dziecko śpi, a my nadrabiamy zaległości w kryminałach ulubionej autorki. Audiobooki umilają czynności przyziemne (mopowanie z nową Nosowską oraz gotowanie z podręcznikiem mindfulness) i dają nam poczucie, że możemy wartościowo wypełnić czas.

Storytel to aplikacja mobilna do słuchania audiobooków w abonamencie. Abonament daje dostęp do ogromnej liczby książek po polsku i angielsku. Wystarczy się zarejestrować i pobrać aplikację na telefon lub tablet, aby mieć dostęp do audiobooków i słuchowisk w domu, w samochodzie i na wakacjach. I to jest konkretne wsparcie w rodzicielstwie. Dlaczego? Dzieci zdobywają wiedzę o otoczeniu także poprzez słuchanie i poprzez opowieści. Bajki, baśnie i wierszyki porządkują świat, uczą jego zasad. Rozwijają zasób słownictwa, wyczulają na brzmienia i znaczenia. Opowiedz mi bajkę, poczytaj mi! – ta cowieczorna prośba związaną jest z głęboką potrzebą dziecka, by zanurzyć się w historii, obudzić wyobraźnię i tak odkrywać świat.
Storytel ułatwia nam zadanie. Znajdziemy tu i klasykę (Astrid Lindgren, Grimmowie, Andersen!), i nowości. Edukacyjny walor Storytela to także ogromny wybór słuchowisk po angielsku, które ucieszą dzieci w różnym wieku. Możemy się wahać między na przykład opowieściami o śwince Peppie a książką Tam, gdzie żyją dzikie stwory.

Cały dział dedykowany jest młodzieży. Skoro i tak latają bez przerwy w słuchawkach, mogą zasłuchać się w Ani z Zielonego Wzgórza, pojedynkach z mrokiem Harry’ego Pottera czy przypomnieć sobie lektury szkolne.

A dorośli? Oprócz powieści, kryminałów i erotyków, czekają na nas pozycje coachingowe. Finanse, biznes, rozwój osobisty? Jest z czego wybierać. Z radością słuchamy także biografii i książek historycznych. Fajnie, że głód wiedzy można zaspokajać podczas prowadzenia samochodu czy spaceru. Jest wiele książek, po które nie miałyśmy czasu sięgnąć, i odkładałyśmy je na przyszłość. Teraz okazało się, że zaległości są do nadrobienia. Nagrody Nike, Bookera czy literackie Noble? Jesteśmy na bieżąco.

Macie ochotę posłuchać? Wystarczy się zarejestrować tutaj, żeby skorzystać z zasobów Storytela przez miesiąc za darmo. A oto nasze ulubione, sprawdzone słuchowiska dla dzieci, które polecamy na start, by dobrze zacząć przygodę ze słuchowiskami:

 *

BAJKA O TRZECH KOZIOŁKACH BRUSE

Kultowa, stara baśń z Północy, o odważnym i sprytnym koziołku była u nas przesłuchana 1200 razy. Czy wasze dzieci też się w niej zakochają i podbiją baśni statystyki? Ze względu na piękny język i rytm polecamy Koziołki przedszkolakom.

*

AFRYKA KAZIKA

Prawdziwa historia polskiego podróżnika i dziennikarza, który w latach 30. zjechał Afrykę na rowerze. Niezwykłe przygody, miłość do przyrody i szacunek dla inności – w historii Kazimierza Nowaka znajdziemy wiele bliskich nam wartości. Dodajmy do tego piękny język i mamy audiobook idealny.

*

BURZLIWE DZIEJE PIRATA RABARBARA

Nie ma to, jak los niepokornego pirata. Wystarczy gar grochówki i poczucie humoru, by stawić czoła kapitanowi Octowi i ratować Bretończyków przed kanibalami. A na końcu zostać tatą równie niesfornego Krztynka.

*

LOLEK

Wajrak dla dzieci, tym razem o psie, który najpierw miał w życiu trochę pod górkę, a potem znalazł swoich ludzi. Wzruszająca opowieść o miłości, poznawaniu siebie nawzajem i o przywiązaniu. Doskonała na listopadowe wieczory, dla miłośników zwierząt i wspólnych wzruszeń.

*

DLACZEGO SIĘ KĄPIESZ W SPODNIACH, WUJKU?

To jedna z mniej znanych w Polsce książek Astrid Lindgren, a zarazem jedna z piękniejszych. Fabuła toczy się na poetycko opisanej wyspie Saltkråkan, która gości rodzinę ze Sztokholmu – tatę i jego czworo dzieci w różnym wieku. Do słuchania familijnie i międzypokoleniowo, bo momentów śmiechu nie brakuje.

Zarejestrujcie się na Storytel i napiszcie nam, jakie są wasze ulubione słuchowiska!