Sprytne meble dla dzieci

Funkcjonalne i z pomysłem

Sprytne czyli takie, które składasz, rozkładasz, odwracasz i otrzymujesz zupełnie nowy mebel. Pomysłów na nowoczesne rozwiązania nie brakuje.

Elementy wyposażenia wnętrza muszą posiadać kilka ważnych atrybutów. Cech, które pozwolą wpisać je na listę inteligentnych mebli. Wyróżniających się uniwersalnością zastosowań, idącą w parze z ponadczasową prostotą. Chcecie wiecie, które marki postawiły na funkcjonalny design stworzony z myślą o dzieciach?Zapraszam do mojego przeglądu.

 

*

RAFA KIDS

Zacznę od Rafa Kids, marki stworzonej przez polskich projektantów na stałe mieszkających w Holandii – Agaty i Arka Seredyn. Oprócz klasycznego miejsca do spania otrzymujemy swoisty plac zabaw! I to jest fajne. Dzieci mogą się wspinać po konstrukcjach, przestawiać je w dowolny sposób i dzięki temu wykorzystywać przestrzeń swojego odpoczynku na tysiąc sposobów. A jeżeli szukacie pomysłu na meble dla rodzeństwa, to Rafa Kids również ma na to swoje sposoby. Koniecznie zobaczcie! Kupicie je tutaj.

*

MUMIKO

Mumiko dobrze wie, że w projektowaniu dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym przestrzeń do nauki i zabawy musi się łączyć. Meble i akcesoria dla dzieci powinny bazować na fantazji najmłodszych i w pomysłowy sposób wpisywać się w ich twórczą codzienność. Biurek to meblozabawka, która ma oswoić dziecko przed pierwszym dniem w szkolnej ławce. Minimalistyczny mebel ma wiele funkcji. Oprócz tych z góry założonych przez projektantów można na nim poćwiczyć rysowanie szlaczków albo tabliczkę mnożenia na najprawdziwszej tablicy. A kiedy przyjdzie czas na zabawę, wiemy że pomysłowych rozwiązań na zastosowanie meblozabawki dzieciom nie zabraknie! Biurek możecie kupić tutaj.

*

VOX 

Marki VOX chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jak zawsze minimalistyczny design idzie tu w parze z  funkcjonalnością. Kolekcje Spot Baby i 4 You to cała seria pomysłowych rozwiązań. Dzięki kilku prostym ruchom możemy zmienić przeznaczenie każdego mebla. Jak choćby seria 4YOU Baby – znajdziecie tu łóżeczko, które w odpowiednim momencie można przebudować w tapczanik dla kilkulatka, a z pozostałych elementów złożyć pierwsze biurko! Praktyczne!

Dodajcie do tego delikatną kolorystykę i otrzymacie niebanalny efekt pasujący do większości dziecięcych wnętrz. Kupicie je tu.

 

*

NUKI 

Meble Nuki są tak zgrabne i ładne, że widziałabym nie tylko we wnętrzach dla najmłodszych. Wielofunkcyjny stolik ze sklejki Flex to blat do odrabiania lekcji, rysowania i zabawy z klockami oraz wygodne i zabudowane siedzisko w jednym. Przedszkolaki stworzą przy nim najpiękniejsze rysunki, a starszaki maszerujące z tornistrem do szkoły odrobią lekcje. Gdy dzieci urosną postawicie na nim książki i kwiatki, i długo jeszcze będzie służył jako uniwersalny mebel dla całej rodziny. Stolik Flex możecie kupić tutaj.

*

GLORIA LOVI

Teraz czas na odrobinę klasyki, ale bezapelacyjnie w najlepszym tego słowa wydaniu. Łóżeczko na kółkach Gloria Lovi to estetyka i funkcjonalność w jednym. Ten niemiecki mebel tworzony w małym warsztacie rzemieślniczym może być jednoczenie łóżeczkiem, huśtawką i kołyską. Jego niewątpliwą zaletą jest jego mobilność – dzięki wyjątkowo cichym kółkom, można go bezszelestnie przestawiać z pokoju do pokoju, co gwarantuje stały kontakt z maleństwem. Co ciekawe, łóżeczko ma wymiary pasujące do wszystkich standardowych wymiarów drzwi. Kupicie ją tutaj.

 

 

 *

Ten produkt zostanie u was w domu przez 12 lat. Memola to kołysko-huśtawka stymulująca rozwój dziecka od pierwszych chwil jego życia. Zmieniając swoje funkcje rośnie z maluchem, zapewniając mu zabawę i opiekę na dłużej. Wspomaga integrację sensoryczną, stymuluje mózg oraz rozwój psychomotoryki. Do tego ma piękny design i idealnie wpasuje się do każdego salonu czy pokoju dziecka. Zdecydowanie must have każdego współczesnego rodzica. Przeczytacie o niej również tutaj. Kupicie tu.

Zdjęcia: Ewa Przedpełska

*

 Jäll & Tofta

Listę sprytnych mebli zamyka wielofunkcyjne łóżeczko niemowlęce. Prawdziwe centrum dowodzenia wokół małego człowieka! Przez pierwsze miesiące jest fotelem bujanym dla rodziców i kołyską dla maleństwa. Przekręcone do góry nogami posłuży jako łóżeczko ze szczebelkami, a gdy zdjąć mu boki zamieni się w łóżko dla przedszkolaka. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom stworzono dziecięcy mebel, który może służyć przez wiele lat. I w dodatku ładnie wygląda. Do kupienia tutaj.

A wy jakie inne sprytne meble dodalibyście do mojej listy?

 

*

Tekst: Marta Szczepanik

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.