wyprawka

Sposoby na ukojenie

Żegnaj, kolko, i inne nieszczęścia.

Sposoby na ukojenie
Olga Krakowska

Dziecko płacze, nie chce spać. Wszystkie wiemy, co temu towarzyszy u nas, rodziców. Uczucie bezradności, czasem rozżalenia, smutek i niemoc, a także – poszukiwania pomocnej dłoni.  Kto wie, co ukoi ból brzuszka, da radę kolce, rozdrażnieniu? Niepokoje się zdarzają, a my szukamy na nie złotego środka. 

Dla Olgi, mamy czteromiesięcznego Ignacego najważniejszym sposobem na spokój jest rytm dnia i regularne karmienie, co trzy godziny. A do tego dużo bliskości, wspólna zabawa i częste spacery. Mieszanka tego co miłe i tego co pozwala otulić troskliwym ciepłem. Co jeszcze sprawdza się w drodze po spokój? 

*

WYGODNE KARMIENIE 

Pozycja karmienia i odbijania ma ogromny wpływ na często pojawiający się ból brzuszka. Karmiuszka to pierwsza taka poduszka w kształcie kuli, która gwarantuje stabilne i wygodne podparcie podczas przystawiania do piersi. Wypełniona ekologiczną łuską prosa, zachowuje niezmienioną objętość przez cały czas używania, amortyzując ciężar opierającej się o nią mamy. A ona zaś może komfortowo karmić również pozycji leżącej czy lekko odchylonej, która jest dość trudna przy klasycznych rogalach do karmienia.

Karmiuszkę kupicie tutaj.

*

USPOKOJENIE SZUMEM 

Porzucamy na dobre szumiące suszarki, odkurzacze i aplikacje w telefonach na rzecz misia. Przyjaciela każdego maluszka z magiczną mocą uspokajania. Whisbear to urządzenie do cna przypominające przytulankę, jednak w środku kryje wyjątkowe szumiące urządzenie z funkcją CRYsensor, które reaguje na płacz niespokojnego dziecka. Rozpoznający płacz i niespokojny ruch budzącego się dziecka reaguje uspokajającym, delikatnym, rekomendowanym przez lekarzy, tzw. różowym szumem. Miś ma też charakterystyczne długie łapki, które pomogą go stabilnie zamocować przy łóżeczku, leżaczku, czy w samochodzie, w podróży.

Misia Whisbeara kupicie tutaj.

*

MIŁE OTULENIE 

Z Pink No More skompletujecie wyprawkę od stóp do głów. Królestwo miękkich tekstyliów macie tutaj na wyciągniecie ręki. Pieluszki, otulacze, kocyki i rożki sprawdzają się zwłaszcza wtedy, kiedy dziecko lubi być owijane, otulane. Tekstylia używane przy karmieniu chłoną zapach mamy i pozwalają wtulić się przyjemnie w znane faktury i sploty. Rożek welurowy to przyjemne i ciepłe okrycie na chłodniejsze dni, a przykrycie muślinowo-bambusową pieluszką stanie się jednym z lepszych uspokajaczy i sposobów na brzuszkowe dolegliwości niespokojnego maluszka, kiedy nadejdzie lato.

Rożek Pink No More kupicie tutaj, pieluszki muślinowo-bambusowe tutaj.

*

UWAGA SKUPIONA NA ZABAWIE

Ból brzuszka i dziecięce rozżalenie często idą w parze z niespokojnym maluszkiem. To dobry moment aby do akcji wkroczyły zabawki. W rodzinie Lilliputiens znajdziemy całą brygadę dziecięcych pocieszaczy. Pomysłów na zabawę. Zajmujące niespokojnego maluszka grzechotki. miłe w dotyku przytulanki. Może właśnie dzięki zabawkom trudne dla maluszka i rodzica sytuacje będą opanowane i pozwolą zapomnieć o przykrych sytuacjach. Przytulanki to zawsze dobry plan na smutki!

Przytulanki Lilliputiens kupicie tutaj.

*

KOJĄCE CIEPŁO

Kojące ciepło zdecydowanie pomaga na ból brzuszka. Termofory z ziaren to tradycyjna, sprawdzona i potwierdzona metoda przynosząca miłe uczucie ukojenia i spokoju. Ważny jest też zapach, który roznosząc się w powietrzu, otula miło niespokojnego maluszka. I Love Grain w naturalny sposób przeciwdziała napięciu i temu, co powodować może objawy stresu zarówno u najmłodszych, jak i u dorosłych. Stawia się tutaj na dobre samopoczucie i zdrowie. A wszystko to w zgodzie z bliskim kontaktem, z naturą. Jako wkładów do poduszeczek, które można używać również jako termofory, używa się wyselekcjonowanych ekologicznych łusek oraz różnego rodzaju ziół, które dają uczucie odprężenia, dzięki różnym właściwościom zdrowotnym i relaksującym. Werbena cytrynowa wzmocni organizm i poprawi nastrój, eukaliptus jest skutecznym środkiem przeciwko chorobom dróg oddechowych, a macierzanka działa odprężająco i roztacza aromatyczny zapach, dzięki obecności olejków eterycznych. Na bolący brzuszek jak znalazł.

Poduszki dla dzieci i dorosłych I Love Grain kupicie tutaj, a dedykowane najmłodszym minipoduszeczki tutaj.

*

BEZPIECZNY SEN

Ciepłe otulenie na dobranoc, czy w czasie popołudniowej drzemki to dobry plan na niespokojnego maluszka. Grobag Travel to wielofunkcyjne i łatwe w użyciu śpiworki, które pogłębiają komfort sennego Ignasia. U noworodków zapobiegają występującemu odruchowi moro, a bawełniana poszewka nie grzeje mocno w czasie snu. Bezpieczny dwustronny suwak i otwór z tyłu na pięciopunktowe pasy bezpieczeńtswa pozwala zabrać go ze sobą w trasę, bezpiecznie i bez możliwości niekontrolowanego otwarcia przez dziecko. Dłuższy i spokojny sen w śpiworku to również spokój, który nie pogłębia występującej u maluszków kolki.

Śpiworek Grobag Travel kupicie tutaj.

*

A co was sprawdza się przy brzuszkowych problemach i niespokojnych momentach?