Spacer tropem designu

Ach ten Poznań!

Nie stoimy w korkach. Czy to możliwe w grudniu? Możliwe, jeśli zrobimy odwrót od świątecznej gonitwy, zostawimy samochód i pójdziemy sobie niespiesznie na kawę, z dzieckiem. Na jedną, na drugą, a oczy nasycimy fajnym designem. O ten nietrudno w Poznaniu.

A spacer z designem serwuje nam nikt inny, tylko Aga Fleisher, która jest wyczulona na to co ładne i przyjemne dla oka. Jak kawa to w ciekawym wnętrzu, jak książka to pośród nowości wydawniczych i perełek papierniczych. Nie wiem, czy ktoś to naukowo zbadał i opisał, ale moje doświadczenie podpowiada mi, że w ładnych przestrzeniach relaksujemy się lepiej. I nie mówimy tu o samotnym wyjściu mamy na miasto. W spacerze uczestniczy maluch w spacerowym wózku Easywalker. Easy walk z aktywnym chłopakiem, ruszamy trasą Agnieszki, która opowie nam o swoich miejscówkach!


*

239

239 to wegetariańska kawiarnia z pyszną kawą na Łazarzu. Miejsce przyjazne psiakom, więc właściwie za każdym razem oprócz dwunożnych spotyka się czworonożnych gości. Na miejscu można kupić boskie naturalne lody. Truskawkowe smakują tak bardzo owocowo, że aż można poczuć się jak w czerwcu, mimo że jesteśmy jedną nogą w zimie. A jedzenie palce lizać. Gryczane placki z wędzonym tofu czy kotlety z batatów i fasoli? Miejsce z designem przez duże D zostało założone przed trójkę architektów, absolwentów Politechniki Poznańskiej Kasię Stawarz, Ewę Śliwę i Łukasza Nowaka.

239, ul. Szczaniecka 10/2

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

*

PARLE

Parle – piękne wnętrze w stylu, który może nie jest mi szczególnie bliski, ale bardzo doceniam wysiłek włożony w jego urządzenie. Kolorowe makaroniki, malutkie ciasteczka i minitorciki „na raz” skuszą nie tylko dzieciaki. Tu chyba nigdy nie jest pusto. No i ogromny plus za kącik dla dzieciaków. Pan Tata i domek-zjeżdżalnia pozwolili mi wypić ciepłe cappuccino! Zielenie, tropiki, złoto – za wnętrza odpowiada Jagody Studio.

Parle, ul. Grunwaldzka 33c

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

*

ŚWIĘTY

Święty – ooo, tutaj z kolei przyciągają mnie kolory i wzory. Taki modern z art deco w mojej ulubionej gamie kolorystycznej. No i kanapka z burakiem i kozim serem. Zawsze, zawsze takie połączenie sprawia, że miejsce w którym jest ono dostępne z góry dostaje ode mnie +10 w skali fajności.

Święty, ul. Kraszewskiego 12/2

*

SKŁAD KULTURALNY

Kto z was lubi przed zakupem przekartkować książkę „na żywo”? A kto tak ja kocha zapach świeżego druku? Każdy kto w myślach powiedział sobie „ja!” powinien odwiedzić to miejsce. Niekończony wybór książek dla dzieci, jeszcze cieplutkie księgarskie nowości, plakaty, papiernicze perełki. Czasami wchodzę tu „tylko się rozejrzeć”, ale za każdym razem sprawia mi to tyle radości.

Skład Kulturalny, ul.Szamarzewskiego 4

*

KWIATY&MIUT

Czy ktoś nie zna tej słynnej na całą Polskę poznańskiej kwiaciarni? Znajdziecie tu nie tylko rośliny, ale też masę wnętrzarskich inspiracji. Oni są zawsze o krok naprzód przed innymi. Dekoracyjne dodatki niemalże same zeskakują z półki wołając „Twój Dom będzie z nami jeszcze piękniejszy” – i co tu zrobić?

Kwiaty&Miut, ul.Szamarzewskiego 11/1

*

NOO.MA

Spacerując niespiesznie Jeżycami pewnego jesiennego dnia, postanowiłam przespacerować się ulicą Staszica, bo jest ona wyjątkowo piękna. Kojarzy mi się z Budapesztem? A może Paryżem? W każdym razie wśród tych pięknych kamienic swój showroom otworzyła pracownia noo.ma – projektują meble i wnętrza. Są superzdolni i bardzo młodzi. Ogromnie im kibicuję, bo robią coś bardzo estetycznego i wyjątkowej jakości.

*

Nasycić się ciekawym designem, spotkać z efektem pracy zdolnych architektów i projektantów, którzy zmieniają miejską przestrzeń – bezcenne. Warto poszukać takich miejsc i wybrać się na spacer ich tropem. A wy, jakie miejscówki z designem polecacie w swoich miastach?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.