Space Time

Dawno, dawno temu w kosmosie…

Wczoraj, dzisiaj, rano, za miesiąc, już niedługo... Dla naszych dzieci przez kilka pierwszych lat te terminy są całkiem abstrakcyjne. Czasem pamiętają dziwne detale z dalekiej przeszłości, a czasem nie wiedzą, co było tego samego ranka.

Kiedy zabieramy je z dworu do domu, to proszą o „ostatnie pięć minut”, a potem są szczerze zdziwione, że to już minęło, tak szybko! Za to minuta zdaje im się godziną, kiedy bardzo na nas czekają. Czasem mylą miejsca, bo jeden szczegół przypomina im pokrewne zapachy, widoki… Czasoprzestrzeń jest płynna i zmienna, no – kosmos i abstrakcja!

 

W najnowszej kolekcji Kids On The Moon czas także się zakrzywił. Przystanął, potknął się, wybiegł mocno do przodu i zakręcił piruet. Widać tu sporo wątków pociągniętych logicznie z wiosenno-letnich modeli i widać też zawirowania. Zostaliśmy wystrzeleni w abstrakcyjną odyseję, gdzie nic nie jest tym, na co wygląda. Gra faktur zwodzi oko. Falbanki nie są falbankami, a pikowania – pikowaniami.

Wyrazista konstrukcyjnie, ale dyskretna kolorystycznie kolekcja Space time! przypomina nam filmy Kubricka, gdzie czas i przestrzeń tracą sens, gdzie stare miesza się z nowym a w kosmicznej próżni gra Johann Stauss. Może znowu, pierwszy raz od lat, znowu sięgniemy po Philipa K. Dicka, żeby przypomnieć sobie, że czas jest magma, ciągnie się i zastyga?

Rewelacyjne są zdjęcia, które zapełniły nowy lookbook – zachęcają do zabawy ze spojrzeniem, obiecują, że za lustrem, po drugiej stronie, czeka na nas niespodzianka. Zmruż oczy, pozwól, by przestrzeń się zakrzywiła… dokąd Cię to zaprowadziło?
Czy w międzygalaktyczną podróż tu i teraz przywdziejesz jesienną wygodną bluzkę ze skrzydełkami na ramionach? A może wolisz klasyczny dżins z gwiazdozbioru jednorożca?

Włóż na głowę niby-pikowaną czapkę pilotkę i ruszaj, dziecko. pamiętaj, wróć na obiad. Będzie zupka z proszku według receptury NASA.

Ubranka Kids On The Moon kupicie między innymi w: cocoshki.pl, mofflo.pl, groshki.pl

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.