Sobotni spacer po Mokotowie

Top 5 rodzinnych miejscówek

Korzystając z pogodowego okienka, zabieram was dziś na mokotowską przechadzkę. Obiecuję pyszny start, zakupowe co nieco, pit stop na najlepsze lody w okolicy i jeszcze kulturalny finisz. Pełni weekendowych sił i energii – zaczynamy!

Dzielnica kontrastów w sercu Warszawy. Pełna zarówno nowoczesnych, szklanych korpowieżowców, jak i spokojnych powojennych ulic, okazałych willi i porośniętych bluszczem starych ogrodów. Kameralnej Królikarni i rozległego Pola Mokotowskiego. Tętniącej bez chwili oddechu Puławskiej i spokojnej Różanej, pełnej lokalnych knajpek. Idziecie z nami na spacer po rodzinnych miejscówkach?

 

 

CASABLANCA

O niedzielnych rodzinnych śniadaniach pisałyśmy już tutaj, ale tym razem śniadaniowe imperium rozszerzyło się też na soboty. Zresztą nie tylko o pyszny bufet tu chodzi, ale o pretekst do spotkania z przyjaciółmi. Nie zastanawiamy się, czy energiczny dwulatek i restauracja to sensowne równanie, bo w Casablance dzieci są więcej niż mile widziane i nikogo nie zdziwi maluch wędrujący po raz ósmy po dokładkę gofra czy naleśników. Karmią tu pysznie, dzieci znikają na piętrze z animatorką, gdzie powstają plastyczne arcydzieła, a my łapiemy w sieci babie lato z kawą w ogródku. Sprawdzajcie tematyczne brunche, azjatyckie smakołyki – palce lizać!

Brunche rodzinne: sobota i niedziela, godz. 10-13:00 / strona FB

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

 

JEDNOROŻEC

Stały punkt spacerowy na mokotowskiej mapie, mała kawiarenka tuż obok parku. Robione na miejscu lody naturalne przyciągają nie tylko lokalnych łasuchów. Zresztą w sezonie letnim kolejki mówią same za siebie. Ale czy nie warto chwilę poczekać dla smaku solonego karmelu czy wanilii z cytryną? To w sumie pytanie retoryczne. A my gorąco popieramy przemysł lodziarski i zachęcamy, by wzorem Skandynawów nie ograniczać lodowej rozpusty tylko do sezonu ciepłego.

Godziny otwarcia: dni powszednie: 12–21:00, weekendy: 11–21:00 / Strona FB

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

 

 MOFFLO

Każdy powód jest dobry, by zajrzeć po drodze do showroomu Mofflo na Kazimierzowskiej. Nowa dostawa kultowych trampek Bensimon, a może potrzeba znalezienia niebanalnego prezentu wśród pięknych akcesoriów Numero 74? Przytulnie, domowo, kameralnie. Nigdzie nie pędzimy, można do woli poprzeglądać lniane cuda lub zapolować na sezonowy modowy rarytas do szafy. Nie tylko zresztą dziecięcej, bo znajdziecie tu zawsze duży wybór ubrań od By The Moon czy lniane perełki od  Seaside Tones. Dzieci zapewne zanurkują wśród koszy z poduszkami, materiałowymi dodatkami, koronami i dinozaurami, zdarza się, że zacumują tu na dobre pod baldachimem, z przytulanką.

Showroom Mofflo czynny codziennie oprócz poniedziałków, godz. 10-16:00 / strona FB

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

 

MUPPETSHOP

Skręcamy z Kazimierzowskiej i robimy sobie przystanek na klimatycznej ulicy Różanej. Jest duże ryzyko, że ze sklepu Muppetshop szybko nie wyjdziecie, bo to wyprawkowo-zabawkowy raj. Jeśli szykujecie się na powitanie małego człowieka, tu na miejscu możecie skompletować potrzebne akcesoria – od wózków Dubatti, przez wyjątkowe pieluszki, otulacze czy śpiworki Lodger, a na pierwszych zabawkach kończąc. Bo z królików Maileg się nie wyrasta, prawda? Jesienne must have to rożki polarowe oraz ciepłe czapki z uszami, a zimą wzdychamy do bucików w peonie marki Lodger, w zestawie z kombinezonem w kwiaty, co za piękny duet! Nowe gryzaki Oli & Carol, książki pod pachę i lecimy dalej!

Sklep czynny codziennie: 10-18:00 i w soboty: do godz. 15:00 / strona FB

 

fot. Michał Obrzut

 

 

SZTUKARNIA

I kulturalny finisz, jak obiecałam. Dość spacerów, lodów, zakupów. Teraz chwila odpoczynku dla rodzica, zostawiamy dzieci w dobrych rękach, a sami hop! – do pobliskiej kawiarni na kawę. Sztukarnia to centrum  artystyczne mieszczące się w niewielkiej willi na ulicy Odolańskiej. Nie wiem, czy są jakieś warsztaty, których tu nie znajdziecie: rysunek, malarstwo ceramika, architektura, szycie, kaligrafia, zajęcia przyrodnicze i matematyczne. Codziennie odbywają się tutaj różne spotkania i zajęcia, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, a co najważniejsze – artystą jest tu każdy! Niezależnie, w jaki sposób się artystycznie realizuje, każdy tworzy tu coś swojego i wyjątkowego przy wsparciu instruktorów. Dziś wyjdziemy z jesienną akwarelą!

 

Grafik zajęć znajdziecie tu / strona FB

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.