kosmetyki

Słońce jest i tak

Ochrona UV w czasach izolacji

Słońce jest i tak
Maja Marciniak

Ten maj jest inny od wszystkich. Promieni słońca jest coraz więcej, chce się jechać na małe wczasy, ale typowe majówkowe destynacje są w tym roku mniej dostępne. Turystyczne trendy na maj i czerwiec 2020 to balkon, taras, podwórko i ogródki działkowe.

Miało go być w tym roku mniej, tego słońca, bo siedzimy w domach. Ale paradoksalnie jest go całkiem sporo. Bo dni są tak słoneczne, że nawet krótkie wyjścia na spacer są pełne witaminy D i ciepłych promieni. I już teraz ochrona UV jest absolutnie niezbędna.

Błękitne niebo i pogoda cieszą nas ogromnie, bo nawet ci uwięzieni w miastach mają dostęp do ciszy, ptasich trelów i słońca. Wychodzisz z dzieckiem na balkon? Pamiętajcie o filtrze UV!

*

OCHRONA UV NA TEN DZIWNY CZAS

W tym roku walizkę pakujemy dla zabawy – póki co. Ale już teraz na wyjścia z domu – nawet na balkon – konieczny jest filtr SPF. Delikatna skóra dziecka potrzebuje ochrony przed promieniami UV przez cały rok, zawsze kiedy jest słońce. To majowe, wiosenne potrafi nie tylko zezłocić skórę, ale stać się źródłem (póki co) ukrytych uszkodzeń w głębszych warstwach naskórka.

O marce Alphanova Sun pisałyśmy w kontekście ochrony UV nie raz. Oparte na filtrach mineralnych kosmetyki z ekologicznym składem bardzo korzystnie wyróżniają się na rynku. Są wodoodporne, pięknie pachną i nie zostawiają na skórze tłustego białego filmu. Dotychczas naszym faworytem był ten rodzinny spray przeciwsłoneczny SPF 50. Tej wiosny kolekcja Alphanova Sun poszerzyła się o nowość.

*

INDIAŃSKIE SPOSOBY NA SŁOŃCE

Nasze zabawy na słońcu się zmieniły. Zamiast gonić się całą czeredą, pielęgnujemy wyobraźnię. Zakopywanie sekretów, malowanie kredą… i zabawy w Indian! Właśnie tak zakończył się słoneczny dzień, kiedy użyliśmy po raz pierwszy kolorowych sztyftów UV marki Alphanova Sun. To nowość pomyślana szczególnie dla dzieci i nastolatków, choć przyznam szczerze, że i ja sama mam do niej słabość. Kto nie przepada za rozsmarowywaniem kremu i lepkimi palcami, ten doceni wygodny sposób aplikowania ochronnej warstwy kremu na skórę.

*

POMALOWANI NA KOLOROWO

Majówka to świetna okazja, by odmalować płot czy działkową altankę. Biorąc się do pracy, koniecznie pamiętajcie o ochronie UV. Chwila nieuwagi – i przyniesiemy do domu nie tylko nowe piegi, ale i boleśnie poparzone ramiona. Sztyfty Aphanova pozwalają nanieść mineralną ochronę szybko i sprawnie. Wesołe kolory to nie jedyna ich zaleta. Jak cała linia przeciwsłoneczna, powstały z naturalnych składników, są wodoodporne i wegańskie.

*

OCHRONA NA NOWE CZASY

Jazda na hulajnodze, rowerowe rajdy po lesie – wreszcie można do nich wrócić. Nasze ciała, aby być zdrowe, potrzebują ruchu i bycia na dworze. Uwaga: wyszukajmy miejsce odosobnione, unikajmy chodników i zatłoczonych parków. Przed wyjściem pamiętać trzeba nie tylko o kasku i o maseczce ochronnej (jeśli bawić się będziemy blisko innych osób). Maj jest ciepły, a moc słońca potrafi zaskoczyć. Pamiętajcie o filtrze UV.

Sztyfty Alphanova można dostać w kolorach: błękitnym, białym i różowym. Nasz ulubiony spray ma też nową, małą wersję (60 ml) – idealną do walizki podręcznej.

Publikacja powstała dzięki wsparciu Ekodrogerii.

Dodaj komentarz