mktp x ładne bebe moda dla dzieci

Słodkie tajemnice dzikich zwierząt

O nowej kolekcji dla dzieci marki Mój Kraj Taki Piękny

Słodkie tajemnice dzikich zwierząt
Ida Strzelczyk

O czym wyją wilki i dlaczego akurat przy świetle księżyca? Czy foki mają uszy i jak radzą sobie rysie mamy? Dobrze jest znać zwierzęce obyczaje także po to, by chronić zagrożone wyginięciem gatunki. Zobaczcie najnowszą kolekcję dla dzieci Mój Kraj Taki Piękny, która pomaga znaleźć odpowiedzi na nurtujące, okołoprzyrodnicze pytania i zbudować przyjacielską relację z naturą.

Czy wiecie, że wilki wyciem przekazują sobie cenne informacje o kolacji? Ich głos może się nieść nawet na odległość 12 km. Przypominają pod tym względem ludzi – pewnie każda/każdy z was pamięta, jak mama wołała z balkonu na obiad w środku najlepszej zabawy.

O fokach trzeba wiedzieć to, że mają uszy, choć zupełnie niewidoczne, które dodatkowo zasklepiają się podczas nurkowania. Bardzo im tego zazdroszczę. Cętkowane samice rysia z kolei tworzą matriarchalne klany, podczas gdy samce prowadzą samotniczy tryb życia i przemierzają lasy nieuchwytni dla ludzkiego wzroku. 

Te i wiele innych zwierząt zamieszkujących rodzime lasy, zarośla i chłodne jeziora odnajdziecie w najnowszej kolekcji dla dzieci marki Mój Kraj Taki Piękny. Zwierzęce printy stworzyła rozkochana w przyrodzie akwarelistka Karolina Kijak.

Bystrookie sowy, ciekawskie lisy, poczciwe niedźwiadki, rozbiegane gąski wraz z opisanymi wyżej mieszkańcami lasu, rozgościły się na miękkich bawełnianych bluzach z najnowszej kolekcji marki Mój Kraj Taki Piękny. Trochę dlatego, że różnorodność naszej przyrody jest zachwycająca i trzeba to podkreślać. Trochę też z tej przyczyny, że wiele gatunków zwierząt jest obecnie zagrożonych wyginięciem i ten dobrostan, w którym możemy przyglądać się podchodzącym pod okna leśnych chat sarnom może być bardzo tymczasowy.

Marka MKTP chciała poprzez kolekcję zwrócić uwagę na olbrzymi problem lokalny, który nieco się rozmywa i powszednieje w obliczu katastrofy klimatycznej o globalnym zasięgu.

Sesję zdjęciową promującą nową kolekcję dla dzieci potraktować można jako wakacyjny tip. Pomyślcie tylko: popołudnie na działce, letni śmigus-dyngus z konewki, podjadanie czereśni, a potem wspólne podglądanie okolicznych ptaków, owadów i skrywających się w trawach zwierząt. Z szacunkiem i delikatnością na miarę prawdziwych badaczy.

MÓJ KRAJ TAKI PIĘKNY

Strona internetowa / Facebook / Instagram

Modele: Amelia, Julek, Aniela i Franek

Zdjęcia: Ida Strzelczyk

Stylizacja: Monika Turek

Włosy i MUA: Natalia Zdrojek

Miejsce: Kimura Glamping

Dodaj komentarz