Sielsko, anielsko

Ubieranka made in Poland

Pomyśl tylko. Wstajesz wraz ze świtem, bo chcesz. Dziecko nie kwili, a twoją najbliższą okolicę spowija wchodzące słońce, tak dumne, że nie umiesz tego przegapić.

I tak do samego wieczora. Słońce bawi się z niebem tak pięknie, tak je rozświetla i tak chętnie spoziera zza kłębiastych chmur, że zwyczajnie musisz chwycić za aparat, żeby utrwalić tę mikrochwilę. Martyna Galla złapała dla nas te momenty w swoim domu na Mazurach, otoczonym drzewami i jeziorami, z 3-letnim synkiem Wojtkiem odzianym raz w zawadiackie ogrodniczki, raz w spodenki do pływania albo siania zamętu wśród kur.

 

bluzka Minikid

Co się dzieje za zamkniętymi drzwiami? Ja nie wiem, ale jest tu ktoś, kto koniecznie musi się dowiedzieć. Na stopach ma żółte kalosze, do których wdział spodnie w kratkę i szary longsleeve. Bardzo to słuszne zestawienie, w sam raz dla ciekawskiego trzylatka, którego najbliższe otoczenie jest prawdziwie sielską krainą, pełną zakamarków i tajemnic do rozwikłania. Zamaszystym krokiem rusza więc Wojtek ku przygodzie, bez oglądania się za siebie. Taki z niego zuch.

spodenki Pan Pantaloni

Po zasłużonym relaksie ze smakołykiem i popołudniową drzemką na czele, Wojtek zabiera się do prac ogrodniczych. W spodniach na szelkach i słomkowym kapeluszu sprawia wrażenie kogoś, kto zna się na rzeczy. Zaraz będzie się działo sianie, podlewanie i doglądanie plonów. A gdy wszystkie obowiązki zostaną wypełnione, przyjdzie czas na popołudniową bieganinę w źdźbłach trawy. Oczywiście na bosaka, a jakże!

 

ogrodniczki Zezuzulla

Zapasy energii nie zostały do końca wyczerpane? Spokojna głowa, niedaleko jest pomost, na którym można zrobić stosowny rozbieg i sus do jeziora. Wystarczy tylko uprzednio wyposażyć się w koszulkę i szorty do pływania. Biorąc przykład ze stylowego Steve’a Zissou, wsunąć na głowę czerwoną czapeczkę, wejść na pokład i ruszyć przed siebie. Cała naprzód!

spodenki w rybki Dear Sophie, kąpielówki i koszulka Ohmess, T-shirt Pan Pantaloni

*

Zdjęcia: Martyna Galla-Milewska
Tekst: Dominika Janik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.