S jak luty

Podsumowania miesiąca

S jak sensualność i seksualność, wyszły w tym miesiącu na prowadzenie. Jeśli zabrakło wam czasu na chwilę z lutym na ładnebebe, podsuwam wam teksty, których dobrze nie przegapić.

Dziękuję wam za ten wspólny miesiąc, udało mi się nie zmarznąć. Kierunek, w którym poszłyśmy, rozgrzewał mnie w ciele i w głowie. Mimo iż plan miesiąca przygotowany mamy zawsze bardzo starannie, to wszystkie spotkania, rozmowy i puenty zawsze spadają na mnie jak niespodzianki. Dużo we mnie w tym miesiącu zostanie w temacie ciała, spojrzę na nie jak na przyjaciela. I nauczę się masować moje dzieci, bo widzę, jak kontakt cielesny jest dla nas ważny. Mocno we mnie zawrzało w temacie seksualności, a zwłaszcza w temacie homofobii, czyli braku akceptacji na seksualność innych. Podczas rozmowy z Kasią Remin z Kampanii Przeciw Homofobii sporo dowiedziałam się o samej sobie. Czas zdjąć klapki z oczu i pozbyć się naiwnego spojrzenie na świat. Chciałabym, żeby moje dzieci żyły w miejscu, które jest otwarte na wszystkich dobrych ludzi, niezależnie od ich orientacji seksualnej, i nie godzę się tu na półśrodki.

Wybrałam dla was teksty i sesje, do których sama będę wracać, zapraszam. Dajcie znać, jak czuliście się u nas w tym mijającym miesiącu.

*

Smakowanie, rozsmakowywanie się… w podróży, w doświadczaniu, przeżywaniu i w jedzeniu. Przepis na ujmująco prosty deser pełen afrodyzjaków plus prawdy z bycia w drodze przedstawili nam Monika Mądra-Pawlak i Jan Pawlak. Ich książka już w księgarniach, a u nas – pobudzająca apetyt na życie chwila w ich towarzystwie.

Niedotykalskie dzieci? Szukaj sposobu, bo dotyk ma moc miliona słów. Razem z masażystką i psycholożką Moniką Kozak pokazujemy, jak masować starsze dziecko. Wspaniała propozycja na spokojny wieczór i bycie tu i teraz razem.

Skoro już o starszych dzieciach mowa, to bardzo jestem ciekawa, jak zapatrujecie się na edukację seksualną.  Jeśli czujecie, że domowe korepetycje byłyby wskazane, a nie czujecie się wystarczająco kompetentni, to podsuwam wam rozmowę z edukatorką seksualną Olą Józefowską. 

Bardzo tkwimy w przekonaniach, że mój syn będzie miał żonę, moja córka będzie miała męża, ich rodzina będzie wyglądała tak jak moja. Jeśli człowiek nigdy nie bierze pod uwagę innego scenariusza, to potem może doznać prawdziwego szoku, a wyjść z takiego szoku jest trudno – powiedziała nam Kasia Remin z Kampanii Przeciw Homofobii. Trudno słucha się o tym, jak homofobia gości na naszym podwórku i w naszych domach. Trudno skonfrontować się z historiami o przemocy i odrzuceniu dzieci LGBT. To nie jest łatwa lektura, ale bardzo potrzebna. 

Budowanie zaufania, relacji i bliskości przez zabawę jest zawsze czymś, co bardzo do nas przemawia. W naszym przeglądzie gier znajdziecie propozycje, które rodzinnie was ucieszą. Dobra rozrywka, w której potraktować możecie się po partnersku. My ciągle w coś gramy!

Znajdźcie chwilę tylko dla siebie i pozwólcie się sobie zatrzymać. Trzy rozmowy o sensualności mogą wam w tym pomóc. Zmysłowe zdjęcia, słowa blisko cielesności, potrzeb i przyjemności. Tylko proszę, bez pośpiechu. Pobądźcie tu, szukając swoich ścieżek.

Trójgłos o ciałach mam wywołał wspaniałą rozmowę. Dziękujemy za wszystkie wasze głosy, zwierzenia, słowa wspierające i bardzo nam bliskie. Akceptacja zmian w naszych ciałach to temat rzeka. Ciąża, poród i karmienie to często istne tornado w tym procesie. Jestem pewna, że macie obok kobietę, której przydałyby się słowa Marty, Marysi i Dominiki. Podsuńcie jej w przyjacielskim geście.

Czas karmienia, to czas, w którym warto zadbać o swój komfort. Chcemy by było miękko i wygodnie, ale nie zgadzamy się, by było byle jak. Piękna i funkcjonalna bielizna do karmienia i ubrania na co dzień sprawiają, że czujemy się ze sobą dobrze. Zerknijcie na naszą propozycję.

Kończymy ten gorący, zmysłowy miesiąc mając nadzieję, że to, co w nim dla siebie złapaliście zostanie na dłużej. W jakim kierunku pójdziemy w marcu? Cierpliwości, wszystkiego dowiecie się już jutro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.