Rzeczownik

Książkowe top 10 Kingi i Eli z rzeczownik.com

Kinga i Ela to pełne ciepła i wdzięku dziewczyny, z iskierką w oku… i okiem do prawdziwych perełek wśród książek. To ekspertki w swojej dziedzinie. Od lat już spotykamy się na targach książek. Rozmowa z dziewczynami o książkach, autorach i ilustratorach przypomina nam rozmowy z koleżankami w pierwszych dniach szkoły po wakacjach - podobny jest w nich poziom pozytywnych emocji i pasji.

Dziewczyny przed rokiem założyły własne miejsce w sieci. Jak same mówią rzeczownik to spełnienie ich marzeń o miejscu, które gromadzi drobne przyjemności. Starannie selekcjonują asortyment. Od ilustracji, przez tekst jak i często wyjątkową formę wydania, każdy element czaruje z osobna… a razem tworzą sztukę przez duże S. Poprosiłyśmy dziewczyny, żeby podzieliły się z nami swoimi absolutnymi faworytami. Oto ich top 10.

s-rzeczownik-7303-a

_MG_2956

***

1. Oliver Jeffers, The Incredible Book Eating Boy, wyd. Harper Collins Children’s Books

Jeffers to nasza miłość od pierwszego spojrzenia. Uwielbiamy jego energiczną kreskę, rozbrajającą prostotę i humor. Właściwie ciężko wybrać jedną książkę! Ale może ta sprawdzi się najlepiej w naszym zestawieniu. W końcu to obowiązkowa lektura każdego bibliofila.

_MG_2896

2. Anna Kövecses, One Thousand Things, wyd. Wide Eyed Editions

Nasza znajomość z Anną zaczęła się od zaprojektowanych przez nią kartek i pocztówek. Urzekł nas minimalizm, mocne, czyste kolory i niepowtarzalny styl. Na fali powrotu do stylistyki retro, Anna potrafi stworzyć coś szczególnego, co przyciąga i intryguje.

_MG_2895

_MG_2988

3. Katie Daisy, How to Be a Wildflower, wyd. Chronicle Books

To jedna z tych książek, które po prostu chce się mieć. Niewielkie wydanie pełne inspiracji. Idealny prezent dla marzycieli i wolnych ptaków o tym, jak żyć pięknie, zgodnie z naturą i samym sobą. Książka klejnocik.

_MG_2908

_MG_3017

4. Sean Taylor i Kate Hindley, Don’t Call Me Choochie Pooh!, wyd. Walker Books

Kate Hindley już dawno skradła nasze serca. Śledzimy jej poczynania i z przyjemnością kupujemy kolejne książki, kartki i pocztówki. Kate to po prostu gwarancja dobrej ilustracji i humoru!

_MG_2918

5. Shaun Tan, The Red Tree, wyd. Hodder Children’s Books

The Red Tree to piękna książka o nadziei. Mało kto potrafi w taki sposób opowiadać słowem i obrazem o rzeczach trudnych, jak Shaun Tan. Jego książki to mistrzostwo formy i treści!

_MG_2916

6. Lewis Caroll i Anna Bond, Alice’s Adventures in Wonderland, wyd. Puffin

Klasyk w nowym wydaniu. Z okazji 150 lecia powstania książki wydawnictwo pokusiło się o odświeżenie Alicji, która kojarzona była głównie z ilustracjami Tenniela. Nowy świat Alicji stworzyła uwielbiana przez nas Anna Bond, założycielka i projektantka papierniczego studia Rifle Paper Co. Jej styl jest dziewczęcy, lekki i uroczy. No i te kwiaty!

_MG_2901

_MG_2992

7. Robert Klanten i Hendrik Hellige, Little Big Books: Illustration for Children’s Picture Books, Die Gestalten Verlag

To jedno z najlepszych opracowań o współczesnej ilustracji dziecięcej. Katalog twórców z całego świata. Dzięki tej książce miałyśmy okazję zaprzyjaźnić się z pracami wielu rewelacyjnych autorów. Polecamy każdemu miłośnikowi ilustracji, nie tylko tej z książek dla dzieci.

_MG_2904

8. Anouck Boisrobert i Louis Rigaud, Under the Ocean, wyd. Tate Publishing

Jesteśmy zawsze na tropie książek, które wyróżniają się formą wydania. A Under the Ocean to papierowa inżynieria w najlepszym wydaniu. Na rozkładanych stronach ukryta jest cała masa niespodzianek!

_MG_2906

_MG_2936

9. Emily Hughes, Wild, wyd. Flying Eye Books

To jest dopiero książka! Mocna, mądra, z pięknymi ilustracjami. Emily Hughes lubimy i śledzimy od dawna. Jednak żadna jej książka nie zrobiła na nas takiego wrażenia. Idealny prezent dla dziecka i niejednego dorosłego. Przecież każdy powinien pamiętać, że naprawdę warto być sobą!

_MG_2910

_MG_3022

10. Seo Kim, Cat Person, wyd. Koyama Press

Ta książka wiele o nas mówi, bo obie jesteśmy kociarami. W naszych domach rządzą koty, a my poddańczo im służymy. Bo czy można inaczej? Seo Kim, nasza bratnia dusza, potrafiła przełożyć na język ilustracji prawdziwe “kocioludzkie” relacje. Poza tym jest tu dużo mądrego humoru i wskazówek jak nabrać dystansu do życia. Polecamy też samo wydawnictwo, które wydaje naprawdę świetne komiksy.

_MG_2911

Dziewczyny prowadzą swój kanał na YouTube. Jeśli nie lubicie kupować kota w worku… albo jeśli lubicie oglądać ładne ilustracje, warto zajrzeć!

***

Zdjęcia portretowe dziewczyn: Dominika Dzikowska.Studio Miłość: Autentyczna Fotografia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.