zabawki sensoryczne

Rubbabu: wyjątkowe zabawki dla dzieci 1-4

Ładne Bebe poleca

Rubbabu: wyjątkowe zabawki dla dzieci 1-4
Lidia Dzwolak

Oto nasz najnowszy zakupowy crush – cudownie miękkie, ekologiczne i stymulujące rozwój sensoryczny zabawki dla najmłodszych.

Trudno się im oprzeć – układanki, kręgle i piłki od Rubbabu potrafią skraść serce nie tylko dziecka, ale też rodzica. Nie dość że cieszą oko przyjemnym designem, to mają wszystko, o czym marzą świadomi rodzice. Doskonale wpływają na rozwój malucha – nadają się nawet do zabaw terapeutycznych i tzw. stymulacji polisensorycznej, czyli wielozmysłowej – rozwijania dotyku, wzroku i czucia głębokiego. Do tego są bezpieczne (100% naturalne surowce, bez szkodliwej chemii, ołowiu, ftalanów, bisfenolu czy PCV), wykonane ręcznie, a ich produkcja odbywa się z poszanowaniem zasad fair trade. Czyli: dobre dla dziecka, środowiska, i na dodatek ładne. Takie produkty mogą liczyć u nas na co najmniej kilka gwiazdek.

Warto wiedzieć, że producent – firma Rubbabu – jest rodzinną indyjską manufakturą, pierwszą w tym kraju wytwórnią zabawek, która przestrzega zasad fair trade i zero waste. Naturalny kauczuk, z którego zrobione są ich zabawki, jest surowcem przyjaznym dla środowiska, biodegradowalnym i bezpiecznym. Zabawki Rubbabu mają żywe kolory, ale uzyskano je wyłącznie dzięki użyciu atestowanych barwników spożywczych. Na dodatek marka otrzymała ponad 50 nagród, m.in. za bezpieczeństwo i odpowiedzialność społeczną, oraz szereg wyróżnień przyznawanych przez rodziców. Wow!

Przygotowaliśmy przegląd naszych ulubionych zabawek od Rubbabu, kierując się kluczem wiekowym. Pamiętajcie jednak, że każdą z nich można bezpiecznie dać już niemowlakom!

NAJLEPSZE DLA BOBASA

Choć „zabawka rozwojowa” to zwrot ostatnio nadużywany, w przypadku piłeczek sensorycznych Rubbabu nie byłoby to określenie na wyrost. Ich struktura, kolory i kształty czynią je optymalną zabawką dla malutkich dzieci, które dopiero odkrywają świat sensorycznie. Piłki są miękkie i przyjemne w dotyku, a ich zróżnicowane faktury, wzory i wypustki zachęcają do zabawy, przy okazji stymulując zmysł dotyku. Żywe kolory również są tu atutem – udowodniono naukowo, że dzieci chętniej bawią się zabawkami w jaskrawych barwach. Kule są lekkie, nieduże, dzięki czemu aktywizują bobasy do chwytania (rekomendowany wiek zabawy to 1+, ale są całkowicie bezpieczne od pierwszych miesięcy życia). Można je toczyć, odbijać, ściskać, ugniatać, rzucać… bawienie się nimi wspiera rozwój małej motoryki. Starsze dzieci mogą ich śmiało używać do różnego rodzaju gier, np. rzucania do celu.

Piłki sensoryczne kupicie tu.

NAJLEPSZE DLA ROCZNIAKA

W drugim roku życia dziecko wciąż doskonali swój chwyt, poznaje podstawowe prawa fizyki i coraz chętniej sięga po zabawki stymulujące wyobraźnię i rozwijające skojarzenia. Doskonałym przykładem ulubionych zabawek dzieci w tym wieku są pojazdy i jeżdżące zwierzaki Rubbabu. Ich design pozwala na bezpieczne ściskanie i rzucanie, co doceni każdy rodzic roczniaka (nie musimy się martwić, że dziecko upuści sobie zabawkę na stopę lub że uderzy nią w mebel czy… rodzeństwo). Oryginalnie wyprofilowane kształty pojazdów sprawiają, że zabawa nimi wspiera rozwój małej motoryki, a możliwość ugniatania dodatkowo stymuluje czucie głębokie i mięśnie rączek. Dla starszych dzieci sterowanie wywrotką czy prowadzenie karetki to z kolei lekcja koordynacji ręka-oko i dobry punkt wyjścia do tzw. pretend-play. Tak jak wszystkie zabawki Rubbabu, pojazdy także są hipoalergiczne, więc nie ma obaw, jeśli przez przypadek trafią zamiast do garażu, do buzi.

Pojazdy kupicie tu i tu.

NAJLEPSZE DLA DWULATKA

Bardzo dobrym wyborem zabawkowym dla dziecka w tym wieku są wszelkiego rodzaju układanki i zabawki wspierające koordynację oko-ręka. Naszym zdaniem piramidka i zestaw narzędzi od Rubbabu optymalnie łączą w sobie to, co dwuletnie dzieci lubią, z tym, co służy ich rozwojowi. Piramidalne puzzle są w jaskrawych barwach, więc sprawdzą się w nauce kształtów i kolorów. Bezpieczne kauczukowo-nylonowe narzędzia zaś sprawią przyjemność każdemu dziecku, które chce być już jak starszak, i ma potrzebę manipulowania, udawanej zabawy w majsterkowanie. W zestawie znajduje się młotek, piła, kombinerki, klucz i śrubokręt.

Układankę piramida kupicie tu, a zestaw narzędzi tu.

NAJLEPSZE DLA TRZYLATKA

Tak jak w przypadku pozostałych zabawek firmy Rubbabu, kręgle też są bezpieczne już dla dzieci w wieku 0+. Rekomendowane są natomiast dla żłobkowiczów i przedszkolaków – dzieci, które są na etapie treningu koncentracji, koordynacji ręka-oko i bardziej skomplikowanych zabaw motorycznych. Zestaw składa się z dwunastu kręgli-kolumn ze ściętą górą i jednego podłużnego zbijaka, którym w trakcie rozgrywki rzuca się tak, by przewrócić pozostałe elementy. Kręgle są numerowane, więc z powodzeniem można je wykorzystywać do nauki liczenia. Kształtem naśladują rzeczywiste fińskie kręgle, ale są lekkie i miękkie. Dzięki takiej prostej formie i stymulującej teksturze, aktywizują dziecięcą wyobraźnię i zachęcają do gry.

Kręgle i inne podobne zestawy do grania od Rubbabu kupicie tu.

Produkty Rubbabu są wykonane z naturalnego kauczuku i włókna nylonowego z Hiszpanii. Wszystkie zabawki są hipoalergiczne, odpowiednie również dla dzieci ze specjalnymi potrzebami. Do tego pakuje się je w proste, ekologiczne kartoniki.

Obejrzeliście nasze ulubione nowości. Które z nich podobają się wam najbardziej?

Materiał powstał we współpracy z firmą Solutions, dystrybutorem marki Rubbabu.

Sesję zrealizowano dzięki uprzejmości właścicieli lokalizacji Play School i Rent in Woods.

Dodaj komentarz