Miękkie, kolorowe i sensoryczne! Przyjemne w dotyku, do przytulania i do zabawy na sto sposobów. Takie są zabawki Rubbabu produkowane w rodzinnej fabryce w Indiach.

Wrrr, pędzi samochód na sygnale, nie zatrzymuje się na światłach, omija przeszkody w postaci kolorowych obręczy i piłek. Ale spokojnie, to karetka, więc policja jej nie złapie. Łapie ją za to mały rudzielec, który właśnie dołączył do peletonu i wyścigu razem z wozem strażackim. Dzięki Rubbabu zabawa toczy się od rana!

Rubbabu to indyjska marka wyjątkowych, ręcznie robionych zabawek, wykonanych ze 100% naturalnej i bezpiecznej pianki kauczukowej. Niezwykle miękkich, z aksamitną, przyjemną w dotyku powierzchnią. Czy można chcieć przytulać się do wywrotki? Można, zwłaszcza jeśli jest tak miękka jak ta! Bezpieczne, bo bez ostrych krawędzi, sprężyste i nieprzeładowane niepotrzebnymi gadżetami. Pomysłów dzieciakom nie zabraknie, a przy okazji, eksplorując różne kształty, faktury i kolory, będą ćwiczyć małą motorykę. Dopasować elementy w sensorycznym sorterze czy ponakładać obręcze – oto zadania dla naszych dzielnych przedszkolaków.

Wyścig karetki nagle się zakończył, bowiem na autostradzie pojawiła się prawdziwa zawalidroga – z sortera wysypały się gąbczaste, piankowe klocki w różnych kształtach! Pomóc w uprzątnięciu może jedynie duet: kolorowa wywrotka oraz samolot. Już są w drodze!

Ugniatamy, rolujemy, ściskamy, czasem gryziemy… Spokojnie, są bezpieczne, bo barwione barwnikami spożywczymi. Żywe kolory i faktury wspierają rozwój sensoryczny dzieci, nic dziwnego, że Rubbabu są używane w zajęciach integracji sensorycznej. I co najfajniejsze, wiemy dokładnie, kto stoi za tymi gąbczastymi zabawkami (no, oprócz małego rudzielca i brunetki). Markę stworzyła rodzina Butalia, a produkowane są ręcznie w Indiach, w fabryce na przedmieściach New Delhi. Tworzenie wyjątkowych, prostych, a jednocześnie rozwojowych i bezpiecznych zabawek było marzeniem Rahula Butalii i jego żony Meery. Postawili oni sobie również za cel stworzenie godnych warunków pracy dla wszystkich zatrudnianych przez siebie osób. Obecnie to jedyna manufaktura zabawek w tym kraju, która przestrzega zasad fair trade i zero waste. Kciuk w górę!

Gnieciemy, turlamy i przytulamy! Zabawki Rubbabu znajdziecie w wielu sklepach, między innymi: FabrykaWafelków, Mamissima czy Mulan.pl.

 

zdjęcia: Lidka Dzwolak

opracowała: Kasia Karaim

rubbabu na Ładne Bebe

Polecamy

Polecamy

Obserwuj nas

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Click here to troubleshoot