szorty w Ładne Bebe

,,Rozpoznaj stworka” – planszówka dla niewidomych

Dobry pomysł!

,,Rozpoznaj stworka” – planszówka dla niewidomych
materiały prasowe

,,Rozpoznaj stworka” to sensoryczna gra planszowa, stworzona z myślą o dzieciach niewidomych, ale osoby widzące również będą miały z niej niemałą frajdę. Jej główną zaletą jest to, że świetnie integruje, gromadząc całą rodzinę przy jednym stole.

 

To, co należy wiedzieć o grze ,,Rozpoznaj stworka” na samym wstępie, to fakt, że jest ona grą dotykową, wspierającą dzieci w zmysłowym poznawaniu świata i edukującą w zakresie wrażliwości społecznej. Ma moc integrowania osób z niepełnosprawnościami, jest także inkluzyjną i otwartą na wszystkich rozrywkę, zarówno widzących, jak i niewidomych.

,,ROZPOZNAJ STWORKA” – planszówka dla niewidomych

Wystarczy, że zaprosicie do gry ulubione osoby i chwycicie za pionki. Są nimi sympatyczne stworki, które tylko czekają na zaproszenie na imprezę. Nie będzie to jednak sprawa oczywista, jak to zwykle bywa w tego rodzaju sytuacjach. Naiwni wy, którzy się tego spodziewali. W końcu macie do czynienia z POTWORAMI!

Jak w to grać?

Należy pamiętać, że każdy ze stworów ma swój tajny kod, który odczytać można jedynie dotykiem. Na tym polega challenge żeby bez udziału wzroku rozesłać jak najwięcej zaproszeń. Gra jest przeznaczona dla dzieci od 4. roku życia.

Liczba graczy: 2-4

Czas: 20 minut

Szerzej na temat gry sensorycznej ,,Rozpoznaj stworka” dla dzieci niewidomych przeczytacie tu.

Więcej krótkich wiadomości, nie tylko o nowościach wydawniczych, znajdziecie w kategorii Szorty.

Dodaj komentarz