Jelonkovo

Rozmowy o polskim designie

Do wszystkich, którzy uwielbiają bujać w obłokach na hamakach lub huśtawkach! 

Polska marka Jelonkovo stworzyła z udziałem szydła kolekcję wyjątkowych dodatków do pokoi dziecięcych i nie tylko. Projektantki oplotły włóczką niemal całą przestrzeń: począwszy od podłogi, przez kosze, ramki i na oświetleniu kończąc. Trio, które od wielu lat interesuje się rękodziełem i bynajmniej nie ukrywa swojej fascynacji stylem skandynawskim,  połączyło swoje siły tworząc markę Jelonkovo.

Neutralna kolorystyka wpisze się doskonale zarówno w przestrzeń niemowlęcą, jak i w bardziej „dojrzałe” wnętrza. Projekty cechuje wyjątkowa dbałość o szczegół i staranność wykonania, które są gwarancją, że będziemy się mogli nimi cieszyć bardzo długo. Jelonkovo regularnie roszerza swoją ofertę, warto więc często  do nich zaglądać, bo w ofercie kryje się mnóstwo niespodzianek ( nie tylko szydełkowych!)

DPP_0001

Zapraszamy na rozmowę z Asią, Kasią i Elwirą z Jelonkovo i tym samy zaczynamy nowy cykl wspólnie z dziewczynami z roomor – rozmowy o polskim designie.
                                                                                                                                    Jelonkovo to trio. Co „splotło” Wasze drogi?
Znamy się i przyjaźnimy od lat. Wszystkie od dzieciństwa interesowałyśmy się rękodziełem, każda z nas  w innej dziedzinie. Nasz pomysł stworzenia czegoś trwałego i wzajemnej współpracy wyszedł naturalnie. W pewnym sensie ta koncepcja istniała w każdej z nas z osobna i długo wcześniej dojrzewała, a teraz właściwie po prostu połączyłyśmy siły. Nasz projekt dopiero nabiera rumieńców.

 Wasze projekty wydają się ogromnie pracochłonne…

Zależy nam na tym, aby rzeczy, które stworzymy były absolutnie wyjątkowe także pod względem ich wykonania. Dlatego też fajnie jest, jeśli w odbiorcy narodzi się taka myśl, że gdzieś tam jest osoba, która dołożyła wszelkich starań żeby w moim domu, na centralnym miejscu leżał piękny, ręcznie wykonany dywan.
Czy klient może zgłosić się do Was z własnym pomysłem?
To ciekawa koncepcja. Rzeczywiście już kilkoro klientów prosiło nas o zrobienie czegoś, czego w ofercie nie było, więc absolutnie się przed tym nie wzbraniamy.
DPP_0003

Co jest dla Was inspiracją? 

Największą inspiracją, oprócz naszego upodobania do wnętrz w stylu scandinavian, prostych form, które tylko dzięki niewielkim kolorowym dodatkom tworzą niesamowite wnętrza, jest oczywiście nasze codzienne życie. Zamiłowanie do hand made’u z pewnością bierze się też stąd, że najpierw jako małe dziewczynki tworzyłyśmy rożne rzeczy: jedna szydełkowała, druga szyła a trzecia urządzała ciągle w innym stylu swoje pokoje. Teraz wciągamy w te nasze pasje nasze małe córeczki. Z nimi i dla nich też tworzymy rożne ciekawe rzeczy.

 

Idealna przestrzeń dla dziecka to według Was…?

Taka, która inspiruje i pozwala dziecku uruchomić wyobraźnię. Raz z pokoju można zrobić wielki statek, innym razem wielki namiot , czyli wszystko to, co rozwija nasze dziecko. Ale też i bawi. Stąd nasz pomysł na oryginalne i piękne huśtawki i hamaki, inne niż z sieciówek.

Gdzie można znaleźć Wasze produkty? 

Zapraszamy na stronę internetową jelonkovo.pl. Prowadzimy bloga, opracowujemy zasady współpracy z innymi twórczymi ludźmi, których projekty wzbogaciłyby naszą ofertę.  Fajnie by było, aby w świecie większą wagę przywiązywano do tego, co najbliżej serca, czyli naszych pasji. Tego życzyłybyśmy i sobie i innym.

Dziękujemy za rozmowę!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.