M jak modeling

Wywiad z Laurą, młodą modelką

M jak modeling

Ma 12 lat i na koncie kilka profesjonalnych sesji zdjęciowych z najlepszymi polskimi fotografami, którzy wróżą jej świetlaną przyszłość w modelingu. Poznajcie Laurę, przepiękną brunetkę o hipnotyzującym spojrzeniu i głowie pełnej marzeń!

Laura pracuje w zawodzie, który jest marzeniem niemal każdej nastolatki. Jej niezwykła uroda przykuła naszą uwagę w sesji do zagranicznego magazynu Cake (możecie ją obejrzeć tu). Swobodna przed obiektywem i delikatna. W jej spojrzeniu widać głębię, a to, jak mówi wielu fotografów, jest najważniejszą cechą u modelki. Dla nas Laura to dorastająca top gwiazda mody z piękną przyszłością. Przeczytajcie, co odpowiedziała nam w krótkiej rozmowie – czas modelek dzielących ulubione zajęcia z nauką jest ściśle ograniczony, łapiemy więc Laurę w biegu!

Rozmową z Laura rozpoczynamy nowy cykl, w którym co miesiąc będziemy rozmawiać z osobami związanymi ze światem dziecięcej mody. Towarzyszcie nam w tym.

Jak to się stało, że zostałaś modelką? Marzyłaś o tym czy to był zbieg okoliczności?
To był zwykły przypadek. Moja siostra była zaproszona na wstępną rozmowę do agencji MILK. Poszłyśmy tam z nią, moją mamą i moją drugą młodszą siostrą. Wtedy zobaczyła mnie prowadząca agencji Anna Rózga. Od tego momentu całe moje życie się zmieniło.

Pamiętasz swoją pierwszą sesję? Co czułaś, kiedy pierwszy raz stanęłaś przed profesjonalnym obiektywem?
Moja pierwsza sesja była z cenioną fotografką Natalią Erdman. Czułam się normalnie, ponieważ moja mama prowadziła firmę związaną z fotografią i nie raz byłam fotografowana. Ponadto uczestniczyłam w warsztatach teatralnych i na nich również miałam styczność z kamerą.

Co jest najfajniejsze podczas sesji zdjęciowych? Co w nich najbardziej lubisz?
Poznawanie nowych ludzi, fotografów, rozwijanie wiedzy na temat świata mody. Ale najbardziej lubię uśmiechniętą ekipę, która współpracuje ze mną przy sesjach. Świat mody, wbrew pozorom jest bardzo pogodny.

Interesujesz się modą?
Tak. Od najmłodszych lat uwielbiałam się przebierać i komponować własne stylizacje. Zawsze interesowałam się modą.

 

Jak zareagowali twoje koleżanki i koledzy, kiedy dowiedzieli się, że będziesz w profesjonalnej agencji modelek?
Na początku moje koleżanki były zdziwione, że w takim wieku można zostać modelką, ale po jakimś czasie przyzwyczaiły się.

Udaje ci się godzić sesje zdjęciowe z nauką w szkole? Jak to robisz?
Gdy nie ma sesji zdjęciowej, bardzo dużo się uczę. A kiedy mam zobowiązania, nie martwię się o szkołę, bo wiem, że nadgonię, mama mnie usprawiedliwi, a moja wychowawczyni na pewno to zrozumie.

Wiesz już, co chciałabyś robić w przyszłości?
Chciałabym zostać lekarzem.

Masz jakąś radę dla dziewczyn, które chciałyby pójść w twoje ślady?
Nie bójcie się i idźcie w stronę waszych marzeń!

Dziękujemy ci za rozmowę i życzymy samych sukcesów!

Rozmawiała: Maja Naskrętska

Zdjęcia: Martyna Galla / Van Dorsen Artists

Modelka: Laura / Made by Milk

Make up i kompozycje: Aga Wilk / Van Dorsen Artists