kolekcje moda dla dzieci

Roe & Joe AW 2020

Etycznie skrojona dziecięca kolekcja

Roe & Joe AW 2020
Marta Kowalska

Jest taki poziom komfortu, kiedy w ubraniach czujesz się jak w domu. A domem – naszym i naszych dzieci – jest też planeta. Dbajmy więc o nią i o siebie nawzajem. Świadoma moda to małe kroki, które mogą zrobić wiele dla dobra nas wszystkich.

W powyższym wstępie zawarło się w zasadzie wszystko, co kluczowe w idei polskiej marki Roe & Joe. Założona zaledwie 2 lata temu już dała się poznać jako ta, która hołduje etycznej produkcji ubranek dla dzieci. Cudownie konsekwentna jest też kolekcja jesienno-zimowa, w której mienią się pięknie skrojone swetry, koszule i sukienki gotowe przetrwać nie tylko ten chłodny sezon, ale jeszcze spokojnie kilka następnych. Tajemnica kolekcji Roe & Joe? Być jak najbliżej natury.

Tu wszystkiego jest akurat. Spójrzcie tylko na barwy w kolekcji Roe & Joe AW 2020 – sama natura. W palecie kolorów króluje spokój: są odcienie beżu, karmelu, khaki, subtelnego pudrowego różu, jest ecru, elegancki granat i są szarości. Stonowanie i ponadczasowo. Dziecięce ciała otulają i grzeją wełniane płaszcze, puszyste kardigany, mięciutkie spodnie i sukienki z wysokiej jakości portugalskiej dzianiny, która bazuje na bawełnie organicznej. A wszystko to perfekcyjnie skrojone – czysty kunszt klasycznego krawiectwa. To takie ubrania, które nosi się długo, a później przekazuje dalej, by dziedziczone cieszyły kolejnych małych badaczy wielkiego świata.

W minimalistycznej formie ubrań dla dzieci kryje się maksymalna dbałość o dobro naszej planety i drugiego człowieka. Kolekcje Roe & Joe są produkowane lokalnie, w małych zakładach w Polsce, a materiały – dobierane czujnie i z poszanowaniem środowiska. Mięsista, ciepła tkanina w subtelną kratę jest oznaczona certyfikatem Global Recycled Standard, bo w 25% pozyskano ją z recyklingu. Marka pracuje zgodnie z zasadami CSR, o czym często możecie poczytać na jej profilach w mediach społecznościowych. I jeszcze detale: w najnowszej kolekcji są wegańskie akcesoria: guziki tworzone z kokosa, orzecha kamiennego czy konopii. Czujemy dumę, że wśród polskich marek dla dzieci są takie, które dbają o etyczny i ekologiczny aspekt mody. Ukłony, Roe & Joe.

W nowej odsłonie Roe & Joe znajdziecie też minikolekcję domową: komfortowe dzianinowe dresy, superwygodna sukienka z haftem, a nawet ubranka dla niemowląt z certyfikatem GOTS czy OEKO-TEX. Dom to także wyczekany sen – w tych piżamach dzieci mogą przechodzić cały dzień. Całość dopełnia lniana, wysokiej jakości pościel, dostępna w kilku rozmiarach. „Nasza definicja domu wyrasta z poczucia bliskości i wzajemnej uważności” – głosi hasło nowej kolekcji. I my się z nim w pełni zgadzamy.

Nową, jesienno-zimową kolekcję Roe & Joe znajdziecie w internetowym sklepie marki i w showroomie przy ulicy Brackiej 23/53 w Warszawie.

ROE & JOE

strona www / Facebook / Instagram

Dodaj komentarz