kolekcje moda polska dla dzieci

Robert Kupisz KIDS: lato 2021

Tropem eklektycznej Japonii

Robert Kupisz KIDS: lato 2021
Żaneta Nawrot

Z czym kojarzy się wam Kraj Kwitnącej Wiśni, oprócz obsypanych kwieciem drzew? Nam z rozbuchaną modą uliczną, technologiami, ale też dawną sztuką, kaligrafią i przepięknym kanji – alfabetem. Wszystkie te japońskie inspiracji pomieściły się w nowej kolekcji Roberta Kupisza dla dzieci.

„Konichiwa!” – wołamy już nie tylko do wiosny, ale nawet do lata, do którego preludium jest ta buzująca cudowną, dziecięcą energią kolekcja Qπш KIDS. Pisząc, że zabieramy was w japońską podróż, nie przesadzamy – sam Robert Kupisz wyjaśnia, skąd pomysł na tę odsłonę podyktowaną, przewrotnie, przez pandemiczne komplikacje: Planowałem odwiedzić Japonię, ale nie było to możliwe, więc postanowiłem wybrać się w podróż wyobraźnią i mimo wszystko, pokazać japoński orient w swojej kolekcji.

Motywem przewodnim są tu grafiki inspirowane japońskim pop artem i pismem: Znaki w tym alfabecie są piękną grafiką, a pisane pędzlem wyglądają jak wyrafinowane tatuaże – wyjaśnia projektant, a my przyklaskujemy. Biorąc pod uwagę, że logotyp marki jest zapisany cyrylicą, w letniej kolekcji mamy fuzję kultur – spójrzcie tylko, jak na ubraniach pyszni się wszechobecne kaligrafowane logo! Oko przyciągają też uwspółcześnione ikony gejszy i samuraja – jak wam się podobają ich street-art’owe portrety? Te łobuzersko, acz artystycznie potraktowane sprejem wizerunki królują na kultowych koszulkach oversize, ręcznie farbowanych bluzach z frędzlami i sukienkach. Jeden ton i frędzle wibrują w powietrzu, jakże stęsknione za wolnością i tańcem pod gołym niebem!

Synonim lata? Wygoda! I jeszcze kolor – czyli kolejne składowe letniej odsłony Qπш KIDS. Błękitne jak niebo, różowe jak truskawki ze śmietaną i jasnolawendowe koszulki, bluzy, spodenki i sukienki są uszyte z miękkiej i przyjemnej w dotyku dzianiny. Cała kolekcja została wyprodukowana w Polsce z materiałów posiadających międzynarodowy certyfikat OEKO-TEX Standard 100 i „Bezpieczny dla dziecka” Polskiego Instytutu Włókiennictwa. Oba gwarantują, że ubrania są bezpieczne dla młodego człowieka i Matki Ziemi. A jeśli już o planecie mowa – szepniemy tylko, że sesja kampanijna odbyła się w słonecznej włoskiej Apulii. A skąd tu złomowisko w tle? To nawiązanie podwójne – po pierwsze do klimatu kolekcji, a po wtóre – do pierwszych japońskich zabawek Car Robots firmy Takara. To się nazywa podróż tropem eklektyzmu. Arigatō!

Modele: Martina, Miriana, Jamal, Michele

Kolekcja Lato 2021 Qπш KIDS jest dostępna w sprzedaży internetowej na stronie robertkupisz.com

www / Facebook / Instagram

Dodaj komentarz