Robalowe Love

za co kochamy robale

Tak to już jest z robakami, insektami, małymi, pomieszkującymi w domowych zakamarkach żyjątkami, że ich obecność nigdy nie jest dla nas rzeczą obojętną. Zwykle fakt tego niezapowiedzianego sąsiedztwa wywołuje reakcję ambiwalentną – przestrach tudzież radość niezmierzoną. A jak wy na nie reagujecie?

My kochamy te tycie stworzonka, o czym niejednokrotnie wspominałyśmy na łamach Ładnebebe, choćby tu. Nasze stanowisko już dobrze znacie, więc spis robakolubnych inspiracji nie będzie dla was wielką niespodzianką. Toż to naturalna kolej rzeczy, że zachwyt i zaciekawienie nibynóżkami w nibybutkach przekuwamy w czyn nasz ulubiony, czyli sporządzanie list. Uszeregujemy w ten sposób powiązane z tą tematyką książki, zabawki, aktywności, modowe konteksty i wiele innych okołorobalowych skojarzeń. Najładniej, jak potrafimy. Niech was tylko strach nie zdejmie. Odwagi, mili czytelnicy, do lektury!

*

KSIĄŻKI

W tej kategorii panuje istny przepych i urodzaj. A uwierzcie, że pokaźny zbiór zdjęć zamieszczony poniżej, to zaledwie parę kropli z morza literackiego dobrodziejstwa poświęconego robakom. Część lektur ma zabarwienie humorystyczne, inne są śmiertelnie poważne, jeszcze inne mają wymiar czysto naukowy i estetyczny. Nasi ulubieńcy to robakowa seria z ilustracjami Beatrice Alemagny i podziemny świat wyrysowany ręką Leo Lionniego i Emilii Dziubak.

1, 2, 3, 4, 5, 6789, 10, 11, 12, 1314

*

ZABAWKI

Maciupkie stworzenia inspirują nie tylko nas do pisania słownych peanów na ich cześć, ale też artystów do tworzenia. Ręcznie wykonane stonogi i biedronki Julii Wilman bardzo chciałybyśmy przygarnąć. Nie inaczej rzecz się ma z lornetkami i specjalnymi, wyposażonymi w lupę pudełkami, które pozwalają z bliska przyjrzeć się robakom, znalezionym na spacerze w parku. Tylko pamiętajcie, że zaraz po oględzinach robale grzecznie i łagodnie odstawiamy tam, gdzie je znaleźliśmy.

1a i 1b23456789

*

MODA

Wybitne robalowe jednostki rozgaszczają się regularnie w modzie dziecięcej. Projektanci przypominają sobie o ważkach, pająkach, żukach i motylach zwykle na wiosnę, i pozwalają im tłumnie ozdobić wakacyjną garderobę. Szorty, spódnice i szale całe upstrzone robalowym printem – o tak, to my lubimy! Przypomnijcie sobie świetne kolekcje Nosweet, Beau LOves i Mini Rodini sprzed kilku sezonów – bardzo się udały.

12345-8

*

AKTYWNOŚCI

Po pierwsze, zajrzyjcie do tutorialu Kasi z bloga Mouse in a hat, która wpadła na pomysł skonstruowania wzorzystych robali z kolorowych papierów. Po drugie, spójrzcie poniżej na inne propozycje superprostych działań oswajających kochane robactwo. Wiecie, że wystarczy drewniana łyżka i kilka drobiazgów, by powstał taki mały śmieszny ktoś z pierwszego zdjęcia? Do dzieła!

1a i 1b23456

*

Czy choć trochę bardziej polubiliście owady, insekty i inne robaki? Trzymamy kciuki za odpowiedź twierdzącą.

*

Tekst: Dominika Janik

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.