moda w ciąży

#ReservedForMum: Aga Waszak

„Dzięki macierzyństwu zaczęłam myśleć o sobie jak o kobiecie”

#ReservedForMum: Aga Waszak
Dominika Wu

Agnieszka Waszak, modelka i mama Adasia, która czeka na przyjście na świat kolejnego dziecka, jest jedną z bohaterek sesji najnowszej kolekcji #ReservedForMum.

Zapraszamy na pierwsze z dwóch spotkań, które przygotowałyśmy z okazji premiery kolekcji Reserved dla mam w ciąży. To dobra okazja, by porozmawiać z mamami o ich potrzebach i planach.

Agnieszka Waszak jest dziś jedną z bardziej rozpoznawanych twarzy polskiego modelingu. Współpracuje z najważniejszymi światowymi markami i magazynami (DENI CLER Milano, CHOPARD Eyewear, Vogue, Elle, L’Officiel, Telva Magazine). Jej cechy charakterystyczne to magnetyczne niebieskie oczy, niebanalna uroda i aż 180 centymetrów wzrostu. Aga opowiada nam o tym, jak zmieniła się jej garderoba, od kiedy została mamą, jaki jest jej modowy must have w ciąży i gdzie, już we czworo, planują wybrać się w najbliższą daleką podróż.

*

Wygoda i ciążowy must have

Jak bycie mamą i druga ciąża wpłynęły na twój styl ubierania się?

Wszystkie krótkie sukienki leżą dziś na dnie szafy. Za dużo się schylam, żeby podnieść Adasia z chodnika (śmiech). Nadal jednak noszę głównie dżinsy i T-shirty. Zmieniam tylko dodatki, a na wieczorne wyjście ze znajomymi do mojego stałego outfitu dodaję mocniejszy makijaż. W ciąży, od ośmiu miesięcy, niezmiennie stawiam na wygodne legginsy, dobry stanik i szeroką bluzę.

Masz swój modowy must have, który towarzyszy ci przez całą ciążę?

Czarne legginsy. Nie wyobrażam sobie tego czasu bez nich!

Agnieszka: Biustonosz i legginsy sportowe z dżerseju

 Adaś: Czarna bluza i spodnie

Czas razem i czas dla siebie

Znajdujesz w ciąży czas dla siebie? Masz swoje rytuały?

Na szczęście tata Adasia jest bardzo zaangażowany w opiekę i nigdy nie zabrakło mi czasu dla siebie. Organizację mamy już w małym paluszku. Moimi stałymi rytuałami są pilates i seanse filmowe z przyjaciółkami.

Druga ciąża różni się jakoś od tej pierwszej?

Z jednej strony teraz czuję się gorzej fizycznie niż w ciąży z Adasiem, z drugiej – znacznie lepiej psychicznie. Pewnie dlatego, że jestem pewniejsza, wiem, co nas czeka, ale paradoksalnie pandemia też trochę mi w tym pomaga, bo nie czuję się odrzucona towarzysko. Nie mam tzw. FOMO (fear of missing out), bo każdy ostatnio spędza czas trochę jak kobieta w ciąży (śmiech). Znajomi zamiast do baru wpadają do nas, więc ostatecznie spędzamy sporo czasu razem.

Sporo podróżowaliście przed pandemią. Planujecie dalekie podróże we czworo?

Mamy już listę rodzinnych wyjazdów! Tych mniejszych i większych. Kiedy Adaś miał roczek, byliśmy w Japonii, i mamy nadzieję, że drugie dziecko też spędzi tam swoje pierwsze urodziny.

Agnieszka: Sukienka z kreszowanej tkaniny

Adaś: Niebieska bluza

Mama w domu i w pracy

W twoim zawodzie ważny jest wygląd. Czy macierzyństwo zmieniło to, jak postrzegasz dziś siebie?

Dzięki macierzyństwu zaczęłam myśleć o sobie jak o kobiecie i nabrałam pewności siebie, ale nie tylko w kontekście ciała. Czuję się po prostu dużo pewniej sama ze sobą.

Jak jeszcze zmieniło się twoje życie po zostaniu mamą?

Niestety, nie mogę już pozwolić sobie na wylegiwanie się w łóżku do południa, bo cały czas czuję się za kogoś odpowiedzialna. Nawet, kiedy odpoczywam fizycznie, moja głowa pracuje na wysokich obrotach. Zmieniła się też perspektywa myślenia. Problemy, które kiedyś zaprzątały mi głowę, dziś już nie istnieją, albo wydają się być banalne. Także w pracy nie potwierdzam już wszystkich zleceń, podchodzę do nich bardziej selektywnie. Kiedy lecę na sesję, zawsze staram się wybierać najwcześniejszy lot i wracać od razu po niej. Wcześniej wolałam zostać dłużej, by pospacerować po mieście czy zjeść długie hotelowe śniadanie. Teraz chcę być jak najszybciej w domu.

Denimowe ogrodniczki

*

Wiosenna kolekcja Reserved dla kobiet w ciąży stawia na home hub, czyli prosty styl domowy. Inspiracją dla projektantów była przede wszystkim odradzająca się natura, stąd w modelach w najmodniejszych w tym sezonie beżowych odcieniach, odnajdziecie roślinne akcenty w postaci zdobień, haftów i żakardów.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o tej kolekcji i nasz redakcyjny wybór TOP 5 modeli.

Kolekcja dla mam #ReservedForMum jest już dostępna w sklepie online.

Zapraszamy was też na live’a z Agą Waszak, który poprowadzi Justyna Kozłowska z 10 minut spokoju – odbędzie się on w 28.02 (w niedzielę) o 19:00 na Instagramie Reserved i Facebooku Reserved Kids. Dziewczyny porozmawiają o ciąży, o tym, jak zmienia się ich ciało i jak to jest być mamą.
Dodaj komentarz