made in poland

Rękodzieło pod choinkę

Prezenty od serca

Rękodzieło pod choinkę

Z pasji tworzenia i miłości do robótek ręcznych w lokalnych manufakturach powstają cuda. My w tym roku, w listach do Brodatego, postawiłyśmy na rękodzieło. Oto, co nas zachwyciło.

Wyjątkowe rzeczy, od wyjątkowych twórców. Wszystko z metką made in Poland i wszystko to, czym obdarować możemy bliskich. Wraz z poszukiwaniami gwiazdkowych prezentów dotarłyśmy do przedmiotów handmade, będącego kwintesencją wyobraźni i wspaniałych umiejętności. Dzisiaj sięgamy po wyjątkowe dzieła.

*

TADAAAM BRAND

Ela wprowadza nas w świat szydełkowego majstersztyku. Jej umiejętność obcowania z robótkami ręcznymi i splotami daje zachwycający finalny efekt.  To misternie wykonane akcesoria dla dzieci, w których prym wiodą detale i kolorystyka. W Tadaaam Brand znajdziecie owocowe grzechotki, dziergnae zabawki (frytki podbiły nasze serca), przytulanki, elementy wyprawki malucha i cieplutkie opaski dla dziewczynek – wszystko to wykonane w małej domowej manufakturze przez osobę o wielkim sercu. Plan na wyjątkowy gwiazdkowy prezent – na lata.

Szydełkowe dzieła sztuki kupicie w Tadaaam Brand.

Instagram

 

*

DOPILETERO

Poznajcie handmade Agaty Prawdzik, który kłębiące się w głowie myśli pozwala przerzucać na papier. Podarujcie Dopiletero bliskiej osobie – dobre słowo ma wielką moc. Książeczki i notesy do zapisywania własnych myśli i wypełnienia prostymi, acz ważnymi hasłami, wykonane zostały techniką letterpress. Drukowane Dopiletero, literka po literce, powstały po to, aby rozpieszczać słowem przyjaciół i siebie. Aby nie tylko w nadchodzące Święta czerpać moc z miłości, radości, wzruszeń i złości.

Notesy, książeczki i karteczki pełne dobrych myśli kupicie w Dopiletero.

Instagram

*

LITTLE DOT

Chcąc podarować dzieciom radość płynącą z obserwacji świata, koniecznie zajrzyjcie do rodzinnej manufaktury Little DOT. Mobile Montessori i drewniane zabawki dla niemowląt, odpowiadające za stymulację zmysłów wzroku, dotyku i słuchu tworzą Gabriela i Wojtek. Ich dzieła to kumulacja pasji tworzenia i fascynacji dziecięcym światem, który odkrywają dzięki ich córeczce. Ręcznie wykonywane zabawki dotykowe rozwijają u niemowląt umiejętności motoryczne, wspomagają rozwój sensoryczny, koordynację wzrokowo-ruchową, pomagają w nauce raczkowania, a przy tym są bezpieczne, ekologiczne i piękne. Mobile cechują proste formy oraz geometryczne kształty i wzory dostosowane do rozwijającego się wzroku – zachęcają niemowlę do obserwacji i rozwijają umiejętność koncentracji. Poruszające się powolutku elementy hipnotyzują również dorosłych, wprowadzając nas w nastrój rozluźnienia. Podarować spokój na Święta? Bezcenne.

Mobile Montessori i drewniane zabawki dla niemowląt kupicie w Little Dot.

Instagram

*

PIXIEHAT

Dla Ewy do stworzenia marki Pixiehat inspiracją była jej półtoraroczna córeczka. To dla niej wydziergała pierwszą czapeczkę. Tak zaczęła się piękna przygoda z włóczkami, których Ewa miała w swoich dłoniach już setki. Ciepłem jej czapek otula już dzieci w całej Polsce, dając im rękodzieło, które jest połączeniem delikatnego stylu i dobrych jakości materiałów. Mieszanki alpaki z wełną merino to naturalna termoregulacja i ciepło, ale też lekkie i przyjemne nakrycie głowy. Pixiehat w gwiazdkowym prezencie to coś więcej niż tylko czapka. To cząstka pięknej pasji, która pochłonęła Ewę i pozwoliła jej stworzyć domową manufakturę, w której powstają cuda.

Czapeczki dla dzieci kupicie w Pixiehat.

Instagram

fot. Kamila Pastuszak, Beata Zając

*

MOI MILI

Nie możemy się napatrzyć na efekty prac dziewczyn z Moi Mili. Dopracowane po ostatni szczegół zachwycają nas z każdą kolejną kolekcją, jaką pokazują światu. W rękodziele, które powstaje ich pracowni, chowają energię, którą chcą puszczać dalej. Bajkowa kolorystyka, piękne ręcznie malowane wzory, naturalne tkaniny takie jak len i bawełna – wszystko skumulowane w projektach Moi Mili będzie świetnym wystrojem waszego wnętrza. Namioty tipi, poduszki, maty do zabawy to tylko część cudowności na Gwiazdkę, które znajdziecie u Klaudii, Niny i Anety – kreatywnego trio, który tworzy markę.

Handmade Moi Mili kupicie tutaj.

Instagram

*

Czy pod waszymi choinkami również znajdą się prezenty, w których ukryjecie rękodzieło? Zdradźcie nam, do których manufaktur zaglądacie najczęściej!

*

Publikacja powstała przy współpracy z: Little DOT, Pixiehat, Moi Mili, Dopiletero oraz Tadaaam Brand.