Purpura, boho i rośliny

nowe trendy

Pokój dziecięcy to rodzaj przestrzeni, w którym każdy przedmiot ma swoje znaczenie. Każdy jest po coś, a chaos w niczym nie szkodzi. Ale dobrze, gdy rządzi nią jeden spójny motyw, który spina cztery kąty mocną klamrą.

Zasada w dekorowaniu dziecięcego pokoju jest jedna: nie ma żadnych zasad. Idź na całość, daj się ponieść wyobraźni i nie hamuj radosnych przepływów najbardziej zwariowanych pomysłów – zdaj się na nie i za nimi podążaj. Potem, gdy już nazbierasz całe kosze inspiracji, pięknie je uporządkuj, oswój i nadaj im kształt. Dziś polecamy wam pięć motywów skondensowanych w formie trzech kolaży, które są na topie w tym sezonie. Ultrafiolet, który jest kolorem roku według Instytutu Pantone, niezmiennie styl boho w połączeniu z dziełami sztuki na ścianach, szlachetny, czasem bardzo skrajny minimalizm, pełen koloru i przepychu styl vintage oraz urodzaj kwiatów i roślin doniczkowych. Sprawdźcie to.

*

ULTRA VIOLET + MINIMALIZM

Nowy rok zdaniem opiniotwórczego Instytutu Pantone upłynie pod znakiem purpury. Ultra Violet 18-3838 to kolor, który został przezeń wybrany jako dominujący i wyznaczający nowe kierunki w dziedzinie mody, designu, ekonomii, kultury i sztuki. Ma symbolizować skupienie, kreatywność i nonkonformizm. Ale mimo tych frapujących konotacji nadal pozostaje barwą przytłaczającą i trudną do budowania domowej przestrzeni czy nawet kolekcji ubrań, zwłaszcza dziecięcej. Ale niezłym pomysłem jest wprowadzenie go do pokoju dzieci w formie splashu albo delikatnego kontrastu z bielą, bo ładnie się z nią komponuje. Trendem, który zdaje się nigdy nie przemijać, jest minimalizm. Ale nie łagodne, rozbielone scandi, tylko skrajnie opustoszałe cztery kąty, a w nich rzeczy niezbędne, w dodatku bardzo surowe w formie. Pomyślcie tylko, jak łatwo tutaj o porządek i o ile łatwiej o koncentrację.

Nasze propozycje:

1, 2, 3, 4, 56, 789101112

*

BOHO + WIKLINA + SZTUKA

Z trendu, który nie ma wiele wspólnego z przytulnością, przechodzimy do miękkiej, wyściełanej puchatymi kocami, mięsistymi dywanami i sznurami wielobarwnych girland krainy boho. Łapacze snów, meble w stylu retro i urodzaj przedmiotów to jego najbardziej rozpoznawalne cechy. Czasem towarzyszą mu wiklinowe fotele i kołyski, które ugruntowują wrażenie domowego ciepła i nadają wnętrzu charakteru domku na plaży. Jeśli dodać do tego ściany i parapety zapełnione dziełami sztuki, uzyskujemy pokój, który z trudem się opuszcza. Dziełami mogą być rysunki przyjaciół albo podarunki od dziadków-kolekcjonerów, jak to miało miejsce w wyprawce Tereski, córki Malwiny Konopackiej. Grunt by znaleźć balans w tej obfitości i nie uczynić z pokoiku galerii sztuki, a przyjazną, piękną i interesującą przestrzeń.

Nasze propozycje:

1234567891011

*

VINTAGE + DREWNO + ROŚLINY

Drewniane meble i rozsiana po domowym wnętrzu roślinność to sprawdzony duet. Dzięki niemu wpadające do domu światło łagodniej rozświetla wnętrze, a obieg świeżego powietrza zyskuje kolejne punkty na swojej trasie. Monstery, pieniążki, wężownice, anginki, paprotki czy pelargonie – każda z doniczek jest jak skarb dla małego ciekawskiego przyrodnika, który uczy się rytmu życia roślin, częstotliwości podlewania i eksponowania listków na słońce. Ten sielski obrazek bardzo zyskuje w towarzystwie mebli z odzysku, cudownie babcinych i nienowoczesnych. Vintage’owe zabawki prosto z eBay’a albo ze sklepików dla kolekcjonerów ubarwiają staromodne, pieczołowicie odmalowywane regały.

Nasze propozycje:

12, 345678910

*

Kolaże: Agnieszka z Mukaki and Friends
Tekst: Dominika Janik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.