mama w ciąży

Pudełko na wspomnienia

przechowuj ładnie i troskliwie

Pudełko na wspomnienia
Kinga Hołub

Scena z filmu „Amelia”, w której główna bohaterka, cała w pąsach, odnajduje w szczelinie paryskiego mieszkania szkatułkę z dzieciństwa poprzedniego lokatora. Pamiętacie? Wy też możecie sprawić dziecku pudełko na skarby dzieciństwa – Moments Box marki Kidspace, cenniejsze od wszelkich błyszczących kruszców.

Co chcielibyście znaleźć w pudełku przygotowanym dla was przez waszych rodziców? A co sami zapakowalibyście dla potomstwa? Teresa urodzi swoje pierwsze dziecko za 5 miesięcy, więc złapałyśmy ją w momencie, gdy dopiero zaczynała kompletowanie wyprawki i napełnianie pudełka Moments wspomnieniami. I wszystkim tym, czego wartość wzrasta proporcjonalnie do upływającego czasu. Miłością, nadzieją i dobrymi życzeniami.

Pudełeczko jest bardzo urocze, przypomina mi upgrade albumu, który wypełniała moja mama po moich narodzinach, a który teraz chętnie przeglądam z nostalgią – opowiada Teresa, przyszła mama i była niania, która ma świetne rozeznanie w dziedzinie niemowlęcych produktów. Pudełko Moments Box, które wybrała, zawiera mnóstwo przydatnych akcesoriów, pomagających w organizacji pamiątek, fotografii z USG, pierwszych ubranek i zabawek. Zasobne w metryczkę, 3 lniane worki, ozdobną papeterię, koperty na zdjęcia i karty dokumentujące rozwój dziecka, pudełeczka i butelki z naklejkami pozwolą bezpiecznie przechować szpitalne opaski, pukle włosów, kamyki, muszle lub suszone kwiaty, znalezione na pierwszych wakacjach. Bardzo podoba mi się, że to od nas zależy, co w pudełeczku się znajdzie – podkreśla Teresa. Że producent daje możliwość spersonalizowania, dodania podpisów, nie narzuca sztywnych ram, co ma w nim się znaleźć. Pudełko może się dostosować do naszej historii. W moim znalazły się już pierwsze pamiątkowe skarby i nie mogę się doczekać, gdy będą się w nim pojawiać kolejne – mówi. A który z atrybutów postrzega jako największy atut pudełka? Najbardziej podobają mi się woreczki, uważam że są bardzo uniwersalne i funkcjonalne i bardzo pasuje mi ich minimalistyczna estetyka. Pudełko samo w sobie bardzo mnie urzekło swoją neutralną kolorystyką. W kompletowaniu całej wyprawki bardzo zwracam uwagę, aby nie iść tym kolorystycznym schematem i kupować wszystkiego, co różowe bądź niebieskie. Nie chcę, aby nasz dom po narodzinach dziecięcia  stał się pełen pstrokatych dziecięcych kolorów, skoro nie było ich tu wcześniej, i bardzo doceniam że producent wyszedł na przeciw tym moim estetycznym potrzebom – wyjaśnia Teresa.

Teresa jest pełna dobrych przeczuć i ciepłych myśli o swoim zbliżającym się porodzie, a do planowania jego szczegółów oraz wyprawki podchodzi zadaniowo. Także z tego względu pudełko jest dla niej dobrym narzędziem: Od zawsze byłam tym typem dziewczyny, która piszczy radośnie na widok małego dziecka. Mimo tego entuzjazmu, w kwestii przygotowań do przybycia malucha na drugą stronę brzucha, zdecydowanie działam spokojnie i z listą. Jestem człowiekiem-tabelką, uwielbiam planować, działać szybko i efektownie. Tak samo z kompletowaniem wyprawki – działam powoli, ale konsekwentnie – mówi nasza bohaterka. Pudełko Moments Box ma mnóstwo woreczków i butelek, w których schować można pierwsze ząbki, samodzielnie sklecone zabawki, skrawki z łapacza snów czy inne amulety. Wszystko znajdzie swoje miejsce i będzie czekać na rosnącego właściciela w idealnym porządku.

Teresa będzie rodzić w czasach kwarantanny. Nie mogłam się powstrzymać, by nie zapytać o jej uczucia z tym związane. Czy i w tym przypadku myślenie zdroworozsądkowe wygrywa? Myśląc o porodzie w czasach pandemii, również mam w sobie dużo spokoju – odpowiada Teresa. Biorę pod uwagę taką ewentualność – mimo że rodzę dopiero w październiku – że być może będę w szpitalu sama, bez męża, ale wierzę, że w takiej sytuacji również dam sobie radę. Wydaje mi się, że im mniej mam oczekiwań co do sytuacji ode mnie niezależnej, tym lepiej dla mnie i dla mojego psychicznego komfortu. Zuch dziewczyna.

*

Trzymamy mocno kciuki za Teresę i dziękujemy za spotkanie.

Artykuł powstał we współpracy z marką Kidspace.

Dodaj komentarz