zabawki

Zabawki dla maluchów, przedszkolaków i starszaków

Przegląd propozycji

Zabawki dla maluchów, przedszkolaków i starszaków
Monika Wybrańska

Nieodłączny składnik rzeczywistości z dzieckiem to…? Nieprzespane noce, pieluchy, wychodzące i wypadające zęby – to wszystko (szczęśliwie!) mija. Jeden element jest stały – zabawki! Czyż to nie wystarczający powód, by porządnie podejść do tematu? Prezentujemy przegląd zabawek rozwijających, ciekawych i bezpiecznych, niekwestionowane TOP 3 w swoich kategoriach.

Do testowania zabawek dla różnych grup wiekowych zaprosiliśmy 2,5-letnią Amelkę, prawie 5-letniego Julka i 10-letnią Lilę, oraz ich mamę Monikę. Wspólny mianownik wszystkich propozycji? Funkcja edukacyjna, rozwijanie umiejętności i… gwarantowana dobra zabawa! Poznajcie nasze top of the top – najlepsze pomysły na prezenty, scenariusze długich jesiennych wieczorów i umilacze wspólnych rodzinnych weekendów.

TOP 3 – PIERWSZE ZABAWKI, KTÓRE ZOSTANĄ NA DŁUŻEJ

Lubimy przemyślane zakupy. Zabawki nie na chwilę. Proste, ale dające nieskończone możliwości zabawy. Maluchy mogą dzięki nim ćwiczyć sprawność rąk i pobudzać zmysły różnymi fakturami i kształtami. Kilkulatki – wcielać się w role, snuć historie i uczyć się empatii. To zabawki na lata!

LALKA LILLIPUTIENS

Nowy bobas w rodzinie? Prawie, to lalka-dzidzuś w nosidle od Lilliputiens. Może być towarzyszem snu niemowlaka (brak niebezpiecznych, dających się oderwać elementów), pierwszą maskotką i podopiecznym kilkulatka. Można ją przebierać, przewijać, przenosić, ale przede wszystkim – przytulać i kochać! Od nas dodatkowy plus za to, że cała jest z materiału – jest przez to lekka i można prać ją w pralce.

CENA: 129 zł

WIEK: 1+

Lalka w nosidełku do kupienia tutaj.

ZWIERZĄTKA TENDER LEAF TOYS

Zapraszamy na safari! Urocze figurki zwierząt z afrykańskiej sawanny dają mnóstwo możliwości zabawy. Dopasowywanie do przegródek, układanie wieży, wspólne przygody. Do tego ozdobią każdy dziecięcy kącik. Bonus – przy zabawie można naturalnie wprowadzić temat ochrony środowiska. Tender Leaf Toys sadzi drzewo na miejsce każdego wykorzystanego do produkcji swoich zabawek!

CENA: 199 zł

WIEK: 3+

Zestaw drewnianych figurek kupicie w tym sklepie.

ZESTAW SAMOCHODÓW LITTLE DUTCH

Brum, brum! Nawet jeśli nie były to pierwsze słowa waszego dziecka, to zestaw drewnianych aut Little Dutch z pewnością je zachwyci. Dla maluchów pojazdy to świetny sposób na obserwację związków przyczynowo-skutkowych (jak to ruszyło?) i zachęta do poruszania się. Dla starszych – rozbudowanie kolekcji, zabawa w akcję ratunkową, ulubione zabawki do wrzucenia do plecaka. Na pewno szybko się nie znudzą. A może nawet nigdy!

CENA: 89,9 zł

WIEK: 1+

Auta do kupienia tutaj – klik!

TOP 3 – UKŁADANKI – OD SZCZEGÓŁU DO OGÓŁU

Przestawianie, porządkowanie, dopasowywanie. I ta satysfakcja po wykorzystaniu wszystkich elementów układanki! Stopień trudności dostosowany jest do wieku, ale te dla młodszej grupy mogą dać mnóstwo radości (i być wyzwaniem!) też dla bardziej zaawansowanych.

ZESTAW UKŁADANEK MONTESSORI WOOBIBOO

Drewniane plansze z ręcznie malowanymi elementami od Woobiboo to świetny sposób na samodzielną i wspólną zabawę. A minimalistyczny design i pastelowe kolory zachwycają! Z każdego spotkania z tymi układankami dziecko, poza przyjemnie spędzonym czasem, wynosi nową wiedzę i umiejętności. Kolory, kształy wielkości – ale ten świat jest różnorodny!

CENA: 280 zł

WIEK: 3+

Układanki znajdziecie tutaj.

PUZZLE OBSERWACYJNE CZUCZU

Dobrze widzicie, to nie są po prostu puzzle. Układanka od CzuCzu z ulubieńcami przedszkolaków to okazja do poznania flory i fauny sprzed milionów lat, ale też dużo więcej sposobów na zabawę! Na ramce zamieszczone zostały detale do zlokalizowania na ilustracji – ćwiczymy spostrzegawczość! Do tego na plakacie znajdziecie podpowiedzi do układanki oraz mnóstwo ciekawostek na temat dinozaurów.

CENA: 49,9 zł

WIEK: 4+

Puzzle z dinozaurami są dostępne tu.

WAFFLE MARIOINEX

Klasyczne Waffle teraz w nowej kolorystycznej odsłonie! Nie lada gratka dla małych i dużych konstruktorów. Waffle w wersji mini dają nieograniczone możliwości budowania, łączenia i tworzenia własnego świata zabawy. W zestawie od Marioinex znajduje się 10 kart edukacyjnych wspierających naukę określania kierunków, ćwiczenia pamięci i funkcji poznawczych. To zabawa dla całej rodziny w jakości 3D!

CENA: 149 zł

WIEK: 2+

Waffle kupicie na stronie producenta.

TOP 3 – ZABAWKI DO ROZWOJU MAŁEJ MOTORYKI

Praca rąk zaczyna się już przy pierwszych probach chwycenia grzechotki trzymanej przez rodzica. Później poziom skomplikowania i trudności proporcjonalnie rośnie! Koordynacja ręka-oko i precyzyjny chwyt to plus dla oczu, rąk i mózgu, który musi pracować na najwyższych obrotach. I przekłada się na rozwój mowy i umiejętność czytania. To nie magia, to nauka!

 

RYSOWANKI CZUCZU

Kolorowanki od CzuCzu to udany wstęp do nauki rysowania i pisania. Proste ilustracje z grubymi obrysami zaprojektowane są tak, by zachęcać do pewnego trzymania kredki w całej dłoni i nieskrępowanej twórczości. Dłuuugie rysowanki to dłuuugie, ale zupełnie nie nudne zajęcie dla malucha. Zestaw to dwie książeczki-harmonijki z tematycznymi rysunkami.

CENA: 6,9 zł

WIEK: 2+

Rysowanki do kupienia tu – klik!

TABLICA MANIPULACYJNA FOXY FAMILY

Kącik majsterkowicza i laboratorium w jednym. W dodatku w uroczej formie szarego liska. Tablica manipulacyjna Foxy Family oddziałuje na wszystkie zmysły i zachęca je do skoordynowanej pracy. Każde podejście to dziesiątki pytań – co się teraz stanie? Jaki dźwięk usłyszę? Co się poruszy? Co nowego zobaczę? Eksplorowanie kolejnych elementów i obserwowanie efektów działań to niesamowita frajda, a przy tym rozwój mózgu i sprawności rąk.

CENA: 379 zł

WIEK: 3+

Tablica-lisek do kupienia na stronie marki.

ZESTAW DO BIŻUTERII AUZOU

Tworzenie biżuterii wymaga nie tylko zmysłu estetycznego, ale też rzemieślniczej precyzji! Ćwiczenie jej z zestawem od Auzou to prawdziwa przyjemność, nie tylko dla miłośniczek i miłośników błyskotek. Drobne elementy wymagają uważności i delikatnego traktowania. Młodsze rodzeństwo już cieszy się na efekt końcowy!

CENA: 45 zł

WIEK: 7+

Zestaw dostępny jest tutaj.

TOP 3 – DO ĆWICZENIA UWAGI NA RÓŻNE SPOSOBY

Umiejętność skoncentrowania się i skupienia uwagi na dłużej to kwestia rozwojowa i przychodzi naturalnie z wiekiem. Na każdym etapie jednak warto ją wspomagać na różne, często nieoczywiste sposoby. Co ma bujanie do uwagi i jak ćwiczyć umysł starszaka? Sprawdźcie hity z tej kategorii.

BUJAK GOOD WOOD

Buju, buju, od najmłodszych lat! A bardzo to służy już noworodkom, pomagając im w regulacji i uspokajaniu się. Bujak Good Wood to o wiele więcej niż kołyska – daje ogromne możliwości zabawy równoważnej, tak istotnej dla prawidłowego rozwoju. Kołysanie wpływa pozytywnie na organizację uwagi w każdym wieku.

CENA: 610 zł

WIEK: 0+

Bujak znajdziecie na tej stronie.

GRA CORTEX

Ta gra to prawdziwe wyzwanie! A nawet 8 rodzajów wyzwań, rozwijających różne funkcje mózgu. Dynamiczne tempo rozgrywki nie pozwala na chwilę nieuwagi. Z planszówką od Rebel będziemy odnajdywać pary, szybko liczyć, ćwiczyć koordynację i pamięć. Koncentracja i szybkie reakcje to klucz do zwycięstwa!

CENA: 59,95 zł

WIEK: 8+

Gra do kupienia tutaj – klik!

ZESTAW KREATYWNY KUTRADESIGN

Samochodziaki Rzemieślniaki od KutraDesign to najbardziej urocze DIY w duchu less waste, jakie znamy. Dołączona instrukcja pozwoli na złożenie auta nawet tym niepewnym swoich zdolności manualnych. Kreatywnie, samodzielnie i ekologicznie! To nie jest gra na czas, warto oddać się tej przyjemności bez pośpiechu, z pełnym skupieniem, by poczuć się jak prawdziwy rzemieślnik.

CENA: 60 zł

WIEK: 7+

Samodzodziaki Rzemieślniaki dostępne są na stronie.

TOP 3  – DO NAUKI I ZDOBYWANIA WIEDZY POZA SZKOŁĄ

Nauka może być zabawą, zabawa może wiele nauczyć, a wiedzę zdobywa się nie tylko w szkolnych murach. Głęboko w to wierzymy, a nasz przegląd udowadnia, jakie może to być proste i przyjemne, i to w każdym wieku. Wstajemy od ławek i ruszamy po wiedzę!

WIEŻA JANOD

Piękna nowość od Janod – piramida z kartonowych klocków. Przy okazji układania i przewracania wieży (najfajniejsza część!) można poznać mieszkańców stawu. Nieco starsze dzieci mogą w ten sposób rozpocząć naukę cyfr – tuby oznaczone są od 1 do 10 zależnie od wielkości. Matematyka to świetna zabawa, już od podstaw!

CENA: 72 zł

WIEK: 1+

Wieżę kupicie w tym sklepie.

GRA STORY CUBES

Propozycja dla przyszłych mówców, dziennikarzy, polityków… Nieprawda! To gra dla wszystkich, bo wyobraźnia i umiejętność opowiadania to cenna umiejętność dla każdego. Każdy rzut kością to początek wspaniałej opowieści – wymyślanej na bieżąco i niepowtarzalnej. Liczne dodatki tematyczne od wydawnictwa Rebel pozwalają na urozmaicenie gry i snucie kolejnych fantastycznych historii.

CENA: 44,95 zł

WIEK: 6+

Gra dostępna jest w sklepie wydawnictwa.

GRA EDUKACYJNA CZUCZU

Wspólnie zachwyćcie się przyrodą! Karty z ilustracjami i pytaniami od CzuCzu zachęcają do zdobywania wiedzy o polskiej florze i faunie. Grajcie po swojemu – z rzutem kostką, przepytując się wzajemnie lub według własnych reguł. Z Przyrodą Polski powtórka przed sprawdzianem może być prawdziwą frajdą!

CENA: 39,9 zł

WIEK: 11+

Grę znajdziecie tutaj.

Które z kategorii są u was teraz na tapecie? Co byłoby niekwestionowanym TOP 3 w waszym domu?

*

Artykuł powstał we współpracy z markami CzuCzu, Foxy Family, Good Wood, Janod, Kids Inspirations, KutraDesign, Lilliputiens, Maakao, Marioinex, Rebel, Woobiboo.

Dodaj komentarz