babycook beaba dziecko

Przyjęcie w ogrodzie

Inspiracje i KONKURS!

Przyjęcie w ogrodzie
Kinga Hołub

Jakie to przyjemne, że lato zbliża się wielkimi krokami, a wszystko dookoła zieleni się i kwitnie! I w tych pysznych okolicznościach przyrody urządzamy domowe garden party z autorskimi lodami i lemoniadą. Słońce, nigdzie się nie ruszaj!

Trochę wspólnego pichcenia, testowanie kulinarnych rezultatów i odrobina rekreacji. Tak w skrócie wygląda plan doskonały na celebrację pod chmurą. Natura dookoła i natura na podniebieniu. Ola Nadolny z córkami dokazują dziś w ogrodzie, podpowiadając, jak w trzech krokach zorganizować proste przyjęcie dla dzieci. Za salę balową robią dziś ogród lub działka, a w menu króluje słodycz i prostota, czyli naturalne, domowe lody, które zrobicie sami. No, prawie sami, bo z pomocnikiem Beaba Babycook. Panie i panowie, zapraszamy w plener!

 

*

RZEŚKI ŁYK NA ZDROWIE

Umówmy się, że nie ma przyjęcia pod gołym niebem bez niej – Królowej Gaszenia Pragnienia. Lemoniady! Przygotowuje się ją równie szybko, jak pije. Wystarczy woda, mineralna lub dobra kranówka, i owoce: sezonowe w spółce z niezawodnymi cytrusami, z całą wspaniałością ich smaku, zapachu i miąższu. Dziewczyny postawiły na duet cytrynowo-truskawkowy, wybornie. Jeszcze tylko jedna sprawa – naczynie. Ulubiony szklany dzbanek będzie oczywiście w punkt, ale słoik z dozownikiem to dopiero gwiazda przyjęcia!

*

LOTKI W OGRODZIE

Przyjemności na łonie natury nie wykluczają rekreacji. Ćwiczymy koncentrację, celność i sprawność małych rąk – rzutki idą w ruch! Najpierw trzeba znaleźć odpowiednie miejsce do powieszenia – gwóźdź w altanie albo skorą do współdziałania gałąź drzewa, i startujemy. Na czarnej planszy kuszą bohaterowie niczym z ogrodu, ale spokojnie, nic im nie grozi – lotki są nieszkodliwe dla ilustrowanej fauny. Kto trafi w pancerz ślimaka, ten zgarnia 100 punktów!

*

DOMOWE LODY NATURALNE

Już sama zbitka tych trzech słów generuje wzmożone prace ślinianek – autorskie desery lodowe to gwóźdź plenerowego programu. Blendujemy kilka naturalnych składników, dorzucamy kwiaty, mrozimy i testujemy! Część lodów nie zdoła, rzecz jasna, opuścić kuchni, ale resztę owocowych rarytasów dziewczynki dystrybuują w rodzinnej kąciku, który ich mama przygotowała samodzielnie. Jest własnoręcznie wykonany szyld, krótkie, acz treściwe lodowe menu i wygodne siedziska, żeby owymi lodami móc się godnie rozkoszować.

Lody truskawkowe czy te z odrobiną kakao? Wybór nie jest łatwy, dlatego najlepiej od razu sięgnąć po oba. Gospodyni plenerowego przyjęcia sporządziły je same, a przepis jest banalnie prosty.

DOMOWE LODY

pół szklanki (lub nieco więcej) mleka kokosowego

odrobina syropu klonowego

ulubione owoce – na oko

Owoce (dziewczyny wybrały maliny i truskawki, wiadomo!) łączymy ze schłodzonym mlekiem kokosowym i syropem klonowym. Całość blendujemy w Babycook i wlewamy do silikonowych foremek Beaba, dodając do masy całe owoce i jadalne kwiaty – bratki nadadzą się idealnie. Lody wstawiamy do zamrażalnika na około 3 godziny, pamiętając, by w międzyczasie dołożyć drewniane patyczki. Lodowe desery podajemy obsypane suszonymi płatkami kwiatów.

 

*

BUDKA DLA PTAKÓW

Domki dla skrzydlatych stworzeń są najważniejsze na początku marca, kiedy zaczyna się okres lęgowy, ale przecież ptaki muszą gdzieś mieszkać przez cały rok. W ogrodzie Oli jest miejsce na całoroczne schronienie dla małych gatunków. Dziewczynki doglądają drewnianej budki, która ma otwieraną boczną ściankę – łatwy sposób na dosypanie ziarenek. Domek jest niewielki, a zatem idealny dla niedużych ptaków, np. rudzików i wróbli – dla tych gatunków nie sprawdza się wieszanie domków wysoko, co niezmiernie cieszy siostry przyrodniczki!

 

*

ZESTAW KULINARNY

Znacie przepis na bezkaloryczne ciastka? Bo my tak. Wystarczy sięgnąć po dobra dookoła, czyli dary ogrodu. Listki, płatki kwiatów plus podkradzione mamie truskawki? Proszę bardzo! Dzieci mogą ćwiczyć pierwsze kuchenne eksperymenty z własnym zestawem do pieczenia, składającym się z 11 foremek o różnych kształtach, pędzelka, szpatułki i wałka – niezbędnik gospodyni jak się patrzy. No to komu organiczną babeczkę z bratków?

 

*

KONKURS

Ogrody kwitną, przyjęcia się organizują, a żeby nie było wam nudno – mamy do wręczenia zestaw Janod z rzutkami. Jak go zdobyć? Łatwa sprawa! Podzielcie się z nami w komentarzu swoim szybkim i sprawdzonym przepisem na plenerowy smakołyk. Na wasze inspiracje czekamy do 13 czerwca, a spośród nich wybierzemy jedną, której autor/ka otrzyma magnetyczną grę z lotkami. Powodzenia!

Wyniki: Hej Harry, rabarbar z prażonymi migdałami brzmi super! Rzutki lecą do Was, a wszystkim dziękujemy za udział!