janod

Przetestuj sobie szkołę!

BEST OF naszych sześciolatek!

Przetestuj sobie szkołę!

Zanim kupujesz samochód, jedziesz na jazdę testową. Zanim wyruszasz na wakacje, czytasz opinie w internecie i wertujesz przewodniki.  A szkoła? Nikt tu nie będzie kupował kota w worku. No fakt, worek będzie…ale cały temat szkolny wymaga dogłębnej analizy i testów! Powierzyłyśmy je… dwóm rezolutnym sześciolatkom. No bo jak inaczej?

Spotkały się po raz pierwszy i nie dość, że wybuchła prawdziwa chemia między dziewczynami (mamo, będziemy razem w ławce??) to jeszcze bardzo metodycznie podeszły do zadania. Poniżej ich wybór i lista tych NAJ NAJ w wyprawce szkolnej!

IMG_0132

***

Dziewczynki nie uczestniczyły w debatach o sześciolatkach, nie nasłuchały się niepotrzebnych opowieści. Szkoła dla nich to wielka przygoda. Znana bardziej z książek (tak, tak te o Duni), trochę owiana tajemnicą, wyobrażana jako coś zupełnie innego, nowego. Podszyta oczekiwaniem, ale też trochę niepokojem jak to będzie. Dziś więc poczują jej przedsmak. Razem raźniej!

A testowanie szkolne zaczynamy od ławki (i to jakiej!) i zawartości plecakowej. Hej, pokaż swoje kredki…

IMG_9993

IMG_9997

IMG_0125

kuferek / koc Lola y Lolo / okładka na zeszyty / taśma IKEA / trampki Chipie

Pakowanie plecaka to rytuał i choć do 1 września jeszcze daleko, dziewczyny już najchętniej spakowałyby do niego stos piórników i książek. Z plecakiem czy tornistrem czują się już takie… samodzielne i dorosłe. Jaki tam przedszkolak! Szkolniak z plecakiem pełnym skarbów!

IMG_0027

IMG_0061

tornistry Pink Lining /gumki do włosów Kollale / pojemnik kot / plecak Santoro / plecak Lassig / tornistry Engel / zeszyty Atomic Soda

No dobra, to rozłóżmy te skarby. Plecak arbuzowy i kwiecisty okazały się bardzo pakowne! Umówmy się, pakowanie plecaka to jedno, ale cały fun to wyjać, porównać, rozsypać, przetestować. Możemy polegać na naszych testerkach w stu procentach. Już zawartość na podłodze, schodzimy z nimi do parteru!

IMG_33333

IMG_9951

IMG_0151

plakat Kaktus / farbki IKEA / piórnik Engel / sweter Bobochoses / puzzle Alfabet Czuczu / zeszyty Atomic Soda / książka / gumki w butelce Santoro / piórnik Don Fisher / baton Urwis / wikki stix / przybornik Mimi’Lou / kreda i kredki świecowe /  trampki Chipie/ podkolanówki Collegien

Kredki i farby już przeniosły się na czyste kartki i zamieniły w tęczę, a my mamy czym zapełnić redakcyjne ściany. Ale testerkom to mało, to dopiero mała plastyczna rozgrzewka. Nawet literkowe ćwiczenie jest bardziej zabawą niż nauką, woskowe sznureczki wikki stix nadaja się do tego znakomicie.

Przed nami królestwo notesów, zeszytów, pudełek na skarby. I wiemy, że to nie tylko świat małych dziewczynek, mały resorak do piórnika też się zmieści. Tak, na szczęście.

IMG_9956

pudełko na skarby / kredki i kredy / notes Mouk / zeszyt Atomic Soda / spinki Kollale / baton urwis / tornister / przybornik w tygrysy / szczotka do włosów / trampki / piórnik Atomic Soda / literki Janod /teczki IKEA / plakat Kot

Lekcja plastyki za nami, teraz oglądanie książek i składanie pierwszych zdań. Tak dla siebie, po cichutku, wśród chichotów, i sekretów na ucho bo czytanie czytaniem ale trzeba przecież też przećwiczyć… zabawy w czasie przerw lekcyjnych. Na to się czeka całe 45 minut! U nas testerki wybrały zjazd poduszkowy po schodach oraz zaklinanie deszczu na balkonie. Bo wiadomo, w deszczu najfajniejszą rzeczą oprócz kałuż jest parasol!

IMG_0226

IMG_0233

IMG_0222

bidon Skip Hop / poduszki i pled Lola y Lolo / parasol /biała koszula Jose Varon / sukienki Lotiekids

Jeszcze chwila z książką, mała partyjka szachów… i trzeba wracać na lekcję. Geografia, zwana przyrodą, i dwie dzielne uczennice wywołane do tablicy, a właściwie mapy!

IMG_0079

IMG_0067

IMG_0053

IMG_0215

IMG_0204

IMG_0210

książka Prawie Wszysko i Zoologia / gra planszowa IKEA / biała bluzka Jose Varon / worek Lilliputiens / magnetyczne literki Janod/ sukienki Lotiekids

I na koniec wiadomo, wielka dyskusja naszych małych kobiet na temat szafy. Czy trzeba na biało, czy nie trzeba, czy można w kratkę czy w paski..

IMG_9937

IMG_9921

sukienka Jose Varon / sukienka Nueces / worek Mimi’Lou / wprasowanki podpisane

Jeszcze ostatnie przymiarki…. Dziewczyny czuja się gotowe i chyba wystarczająco 'duże’ do szkoły!

IMG_0293

miarka wzrostu Dekornik

Bilans tego dnia? Jedna nowa przyjaźń i wiele szkolnych inspiracji. Wszystkie przetestowane i zatwierdzone przez dziewczyny. Mamy nadzieję, że znajdziecie coś w nich dla siebie i waszych przyszłych dzielnych szkolniaków. Widzimy się przed drzwiami szkół 1 września!

fot. Kasia Ciejka / Travelicious