made in poland meble

Przegląd polskich mebli dziecięcych

doskonałe rzemiosło i ponadczasowy design

Przegląd polskich mebli dziecięcych

Polskie meble robią karierę na całym świecie, zachwycając doskonałym wzornictwem, niezwykłą dbałością o detale, jakością i rzemieślniczą precyzją. Przed wami zestawienie polskich marek meblowych produkujących fantastyczne meble w sam raz do dziecięcych pokoi.

Wielkim markom rośnie konkurencja w postaci małych rodzinnych firm, których przewagą jest szybkie wyłapywanie trendów i potrzeb klientów. Część z nich to wynik własnej potrzeby i zmian, jakie wywołało pojawienie się w domu dzieci.

Dziecko to wyjątkowy i wymagający klient, a produkty dedykowane najmłodszym muszą być nie tylko piękne i funkcjonalne, ale przede wszystkim bezpieczne. Ukryte śruby, wyszlifowane krawędzie, uchwyty pozwalające uniknąć problemów – przed projektantami i rzemieślnikami stoi niełatwe zadanie, ale te marki poradziły sobie doskonale!

LEMONKID

Zabawa, która się nie kończy, pokój który nie wygląda jak miejsce do spania i meble, które nie są tylko meblami… W sklepie Lemonkid znajdziecie niezwykłe meble, które zaskakują: łóżko unoszone przez balon zdaje się lewitować, a w małych pastelowych kamienicach wrocławskich ukryte są pojemne szafy. Znajdzie się też coś dla fanów motoryzacji – biurko, które jest obudowane tak, że wygląda jak samochód.

Lubicie industrial w domu? To może mała fabryczka, która ukryje sukienki? A może cenicie zieleń i wybierzecie drzewo-biblioteczkę z książkami zamiast liści? Meble z Lemonkid pomogą wam stworzyć nieszablonowe wnętrze, niczym z bajki. Wystarczy użyć wyobraźni i scenografia gotowa!

 

 

NUKI

Nuki powstało z fascynacji przyrodą i z miłości do drewna we wnętrzach. Młodziutka marka szybko podbiła polski rynek, oferując nie tylko meble z brzozowej sklejki, ale także spersonalizowaną pościel, poduszki z delikatnej bawełny, drewniane panele, wazony i wieszaki. Fantazja założycieli Marty i Krzysztofa Urbańskich nie zna granic, a produkty Nuki świetnie się uzupełniają.

Nowoczesne minimalistyczne meble ze sklejki brzozowej doskonale odnajdą się w przestrzeni dziecka wprowadzając do wnętrza naturalną fakturę drewna. Nuki tworzy minimalistyczne kołyski „Tuli” dla niemowląt oraz łóżeczka Dream, które rosną z dzieckiem i zapewnią mu komfort przez kilka pierwszych lat życia. Oba mają ręcznie szlifowane zaokrąglone kształty i proste formy.

 

MINKO

Przygoda Ani i Michała z meblami zaczęła się od biurka. Pani architekt i pan inżynier technologii stolarstwa szukali kompatybilnego mebla do domowej pracowni Ani. Nie udało się, więc Michał postanowił stworzyć wymarzony mebel dla swojej żony wg jej projektu. Udało się i tak się spodobało znajomym, że wkrótce twórcy porzucili etaty i tak powstała marka Minko, która dziś rozwija się w zawrotnym tempie.

Minko to nie tylko wygodne biurka, ale też komody, stoły, toaletki i szafy, które doskonale sprawdzają się w pokoju dziecka i w salonie. Minimalizm, doskonała jakość i wzornictwo na najwyższym poziomie połączone z funkcjonalnością to miks doskonały. Meble Minko wpasują się w każdą przestrzeń, a założyciele tworzą też meble na zamówienie, w których pomysł klienta łączy się z ich wyczuciem i doświadczeniem. Nietypowe meble są tworzone w ich pracowni stolarskiej w Białymstoku, rękoma najlepszych rzemieślników.

SLEEP&FUN

Przestrzeń wokół nas ma ogromy wpływ na to, jak żyjemy, spędzamy wspólnie czas, pracujemy i odpoczywamy. Szczególnie ważna jest dla dziecka, którego umysł, kreatywność i poczucie estetyki właśnie się kształtuje – mówi Olga Kowalczyk-Budny prowadząca Sleep&Fun.

Sleep&Fun oferuje nie tylko gotowe meble, ale też możliwość wspólnego projektowania przestrzeni z dzieckiem. Każdy mebel marki pasuje do reszty oferty, więc nie jesteśmy skazani na gotowe zestawy – liczy się nasza kreatywność. Paleta kolorów świetnie się ze sobą zgrywa. Meble są w pełni bezpieczne, mają wszystkie ważne certyfikaty, zaokrąglone krawędzie, bezpieczny system zamykania skrzyń i szuflady z systemem samodomyku.

BAMBOOKO

Bambooko to mała rodzinna firma tworząca meble i dodatki do dziecięcych pokoi. Ich flagowym produktem są małe urocze krzesełka króliczki z wielkimi uszami, które służą jako oparcie. W pracowni Bambooko powstają też półki na książki, regały, stoliki, domki garaże i inne pomysłowe drobne meble, które pomogą zapanować nad przestrzenią wokół dziecka.

Bambooko tworzy głównie dla dzieci, ale część ich produktów odnajdzie się też w dorosłym wnętrzu.

SWALLOW’S TAIL

Magda i Piotr skończyli Akademię Sztuk Pięknych i to piękno widać w ich projektach. Kolekcja mebli dziecięcych Sofia przywodzi na myśl sielskie dzieciństwo, spokój i bezpieczeństwo. Trochę retro, ale całkiem nowoczesne. Założyciele inspiracje przywożą z podróży, szukają ich w swoim otoczeniu i potrzebach bliskich.

Delikatna i prosta kołyska Luna powstała dla dziecka przyjaciółki. Brzozowe drewno i konstrukcja ułatwiająca składanie sprawiają, że jest to mebel na pokolenia. Posłuży niejednemu maluchowi w rodzinie, ukołysze do snu, a gdy spełni swoją rolę, wystarczy go złożyć.

MROOM

Mroom to młodziutka firma rodzinna, która powstała w 2013 roku. Właściciele postanowili wykorzystać swoje wykształcenie, dotychczasowe doświadczenia biznesowe oraz rodzicielskie, aby stworzyć markę meblową odpowiadającą na potrzeby dzieci. Ich idee wprowadzali w życie doświadczeni projektanci i konstruktorzy meblarstwa.

Meble Mroom w swoim założeniu mają służyć dzieciom jak najdłużej i się nie nudzić. Do tego być dostosowane do potrzeb dzieci na każdym etapie ich rozwoju, być unisex i oczywiście wykonane bez widoku śrub, brzydkich łączeń czy zbędnych nawierceń. Tak powstały trzy linie mebli, tworzone w Polsce dzięki doświadczonym stolarzom.