dziecięce wnętrza printed stories x ładne bebe współpraca reklamowa

Sensoryczne naklejki – rozwijają i zdobią

Printed Stories, czyli naklejki, tapety i plakaty, które rozbudzają artystyczny potencjał

Sensoryczne naklejki – rozwijają i zdobią
materiały organizatorów

Czego trzeba, by wzniecić artystyczne ognisko, ukoić zmysły i zgotować dla nich ucztę, która rozbudzi niegasnący apetyt na sztukę? Wbrew pozorom – zupełnie niewiele. Wystarczy przyjazna domowa przestrzeń, stworzona specjalnie do sensorycznego odkrywania, po której z radością wodzi się wzrokiem i palcami. Taka, która rozpoczyna podróż wprost w objęcia baśni.

Kosmiczne wojaże prosto z głowy Niny Peret, morskie stworzenia Ani Lado, lisie eskapady Iss Mueller albo nocne safari Bernadett Urbanovics – do którego z tych malarskich światów udacie się w pierwszej kolejności?

Wybór wśród tapet, naklejek sensorycznych czy plakatów Printed Stories, tworzonych w bliskiej komitywie z artystkami, nie należy do najprostszych. Wiadomo jednak, że do których drzwi byście nie zapukali, czekają tam na was nie tylko design na wysokim poziomie, ale też angażujące opowieści, od których nie sposób się oderwać. Każda z kolekcji marki stworzonej przez Katarzynę Ejdys-Kalwasińską i Magdę Troszyńską jest osobną i niepowtarzalną wizualizacją baśniowych pomysłów pisarki Weroniki Szelęgiewicz, której książkę otrzyma każdy, kto zamówi fototapetę lub zestaw naklejek. Ale zacznijmy od początku.

NA POCZĄTKU BYŁA BAJKA

To właśnie w bajkach, napisanych przez bajkopisarkę przy współpracy z psychologiem dziecięcym, mają swoje źródło wszystkie kolekcje Printed Stories. To one są także prezentem, który – niczym czarodziejska różdżka – otwiera drogi do dalszych eksploracji dzięki wspólnemu czytaniu, stopniowemu poznawaniu bohaterów i podążaniu śladem ich przygód. Posty publikowane na blogu marki są ich baśniowym rozwinięciem, zachęcającym do zabawy i pobudzającym do rozwoju wrażliwości estetycznej i artystycznej u dzieci.

ALEŻ TU ŁADNIE!

Estetyczne wnętrza i przedmioty sprzyjają rozwojowi dziecięcej wrażliwości na sztukę. Dzięki powstałym na bazie bajek tapetom, plakatom i naklejkom Printed Stories historia zyskuje ciągi dalsze, których wątki można dowolnie rozwijać, splatać, okraszać anegdotami w rodzinnym gronie. I najważniejsze: zakończenie. Opowieść o kocim astronaucie, który dzięki wyobraźni ilustratorki porusza się nieważko w kosmosie, może rozwinąć się w nieoczkiwany sposób i dostarczyć wam materiału do wielu rozmów. Leśne polany, morskie wybrzeża, kwietne łąki czy dalekie przestworza to równie wdzięczne scenerie do snucia historii i rozbudzania wyobraźni.

ZAUFAJ ZMYSŁOM

Zmysł dotyku jest jedynym, bez którego ludzie nie są w stanie przetrwać. Jest on tym najbardziej rozwiniętym w chwili narodzin i to dzięki niemu poznajemy świat, nawiązujemy i pogłębiamy relacje, a w rezultacie budujemy własne poczucie bezpieczeństwa. To dzięki rozbudowanemu zmysłowi dotyku możliwe jest niwelowanie braku innych zmysłów – znany jest wszak przypadek Beethovena, który stracił słuch w wieku 30 lat, ale wciąż komponował muzykę dzięki wibracjom.

Na zmysł wzroku z kolei przypada aż 250 milionów fotoreceptorów, a 80% informacji, które trafiają do mózgu człowieka, pozyskiwanych jest właśnie kanałem widzenia.

Dlatego właśnie powstały naklejki sensoryczne Printed Stories, aby rozwijać te dwa kluczowe zmysły, a tym samym wspierać rozwój integracji sensorycznej u dzieci. Naklejki sensoryczne stymulują zdolności poznawcze i motoryczne, za ich sprawą dzieci mogą odkrywać rozmaite tekstury i wzory, co sprzyja ich wszechstronnemu rozwojowi.

Printed Stories ma w swojej ofercie naklejki na ścianę, tapety i plakaty, które rozwijają wrażliwość artystyczną. Najświeższą nowością są naklejki sensoryczne, które wspierają rozwój dzieci w kluczowym okresie ich rozwoju, między 9 a 36 miesiącem życia.

Tapety i naklejki sensoryczne znajdziecie w sklepie Printed Stories.

Materiał powstał we współpracy z marką Printed Stories.

*

Printed Stories sp. z o.o. zostało objęte wsparciem w ramach projektu Program Operacyjny Polska Wschodnia.

Dodaj komentarz