Prezenty na Dzień Dziecka

Prezentownik

Supermiks urodzin, Gwiazdki i wakacji – co mam na myśli? Rozwiązanie tego rebusu jest tylko jedno. To Dzień Dziecka. Szukacie prezentów na tę okazję? Chętnie pomogę.

Pierwszy czerwca to dzień, w którym, niczym króliki z kapelusza, wyskakują same przyjemności. To dzień radości z dzieciństwa i miłych małym niespodzianek. W tym roku przypada w piątek, więc dla lubiących celebrację takich okazji (kto nie lubi?!) może przeciągnąć się na cały weekend. Przedstawię kilka propozycji, które mogą wam pomóc w poszukiwaniu frajdy i prezentów z tej okazji.

*

DZIEŃ RAZEM

Czas wspólny jest nie do przecenienia. Zwolnijcie, oderwijcie się od innych spraw, schowajcie telefony i zegarki, i oddajcie się byciu razem. O tym, jak bardzo to ważne i wartościowe dla dwóch stron, rozmawiałam z Martą Ryng (rozmowę znajdziecie tu). Możecie zrobić piknik w parku, pograć w piłkę, pojechać na wycieczkę rowerową, oddać się wspólnej pracy twórczej – tu znajdziecie pomysły na DIY, pójść do kina – sprawdźcie, gdzie grają „Superagentkę” lub wybrać się na deser lodowy XXL. Dla lubiących sztukę to ostatnia szansa na wystawę w Zachęcie: „Wszystko widzę jako sztukę”, dla chcących zrobić z Dnia Dziecka zupełnie wyjątkowy weekend, przydatnym może się okazać tip Bożeny, który znajdziecie tu. Warto też wiedzieć, że już po raz trzeci warszawskie instytucje kultury wspólnie promują wydarzenia kulturalne z okazji Dnia Dziecka pod hasłem „Tydzień Dziecka”. O tym, co dokładnie się dzieje, przeczytacie tu. O nudzie nie ma mowy. Bawcie się dobrze!

Fot.: Joanna Szpak-Ostachowska

*

KSIĄŻKI

Spotkałyście się z takim stwierdzeniem, że książką to nie prezent? Bardzo mnie to zawsze zaskakuje. W moim domu, dla mnie i moich dzieci, książka to zaproszenie w niezwykłą podróż, w którą wybieramy się razem i wracamy pełni emocji i inspiracji do wspólnych zabaw. Czytanki i przytulanki, jakie to jest dobre! Zwracam waszą uwagę na nowości od Wydawnictwa Zielona Sowa. Dla najmłodszych: prosta i piękna zarazem opowieść o przyjaźni „Trzymaj mnie mocno”, recenzję znajdziecie tu. Dla przedszkolaków: „Wiosna Toli” i „Lato Toli„, dwie pory roku w życiu czterolatki, takiej jak wasze, recenzję znajdziecie tu. A dla lubiących niezwykłe przygody zwolenników szybkiego tempa i zwrotów akcji, wybierzcie książkę „Albert i Oskar. Absolutnie dziki wyścig”, emocji nie zabraknie. Recenzję znajdziecie tu.

Wymienione tytuły i więcej dobrej literatury znajdziecie na stronie Wydawnictwa Zielona Sowa

Fot.: Lidka Dzwolak

*

PLAKATY

Plakat jest dobry na wszystko. Na pogodę i niepogodę, na dobre humory i humorki, na słodko i zdrowo, na ściany i na drzwi. Nowy plakat wprowadza do dziecięcych wnętrz uśmiech. Patrząc na plakaty Oli Płocińskiej, jestem pewna, że tych uśmiechów będzie dużo. W którym kierunku pójdziecie: łakocie czy witaminy? O plakatach i samej ich autorce więcej pisałyśmy tu.

Plakaty Oli Płocińskiej kupicie tu.

*

ZEGAREK

Czas na prawdziwą przygodę! Umiejętność czytania godzin to nie lada wyczyn. Zegarki Flik Flak z różnymi wskazówkami ułatwiają naukę i codzienną obserwację mijających minut i godzin. To też kolejny prezent, który może was zbliżyć, rozpracowanie tematu wymaga wspólnego bycia tu i teraz. Spójrzcie na nową kolekcję Going On a Trip, o tu. Ostrzegam, to nie będzie łatwy wybór.

Tę i pozostałe kolekcje zegarków Flik Flak znajdziecie tu.

Fot.: Paulina Kania

*

ZABAWKA

Zabawki sprawdzą się zawsze. Wśród nowości od Janod i Mudpuppy z pewnością znajdziecie coś, co mogłoby sprawić przyjemność waszemu dziecku. Więcej o puzzlach, kolorowankach, grach i przytulankach znajdziecie tu. Mnie zauroczył ten drewniany flaming z towarzyszącą m gromadką piskląt. Ćwiczący koncentrację i zręczność wszystkich wprawia w dobre nastroje, bo nie tylko wygląda uroczo, ale stawia przed dziećmi wyzwanie. Wspólna zabawa? Trudno o lepszy pomysł!

Flaminga kupicie tu

Fot.: Monika Kraińska

*

KOLOROWANKA

Artystyczne zajęcia są waszą wspólną strefą radości? Kolorowanki Monumi – tu znajdziecie wizytówkę produktów – będą waszym sprzymierzeńcem i mogą się okazać świetnym prezentem porywającym do dobrej zabawy. Domek, rakieta, obrazy, wielkoformatowe kolorowanki, również w wersji edukacyjnej, i książeczki uczące rysunku krok po kroku to coś, co sprawdza się w domu i w wakacyjne mokre dni. Pokolorujecie i polecicie razem w kosmos, a może urządzicie domek dla wszystkich ulubionych lal.

Więcej o kolorowankach znajdziecie tu.

Fot.: Lidka Dzwolak

*

Znajdziecie coś wśród moich podpowiedzi? Życzę dobrego Dnia Dziecka!

*

Opracowanie: Paulina Filipowicz

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.