Prezentownik dla mam #1

Świąteczne inspiracje

Spokoju, rozkoszy duchowych i cielesnych, jeszcze więcej olśnień, zielonych świateł i spływających strumieniami dobrodziejstw. Tego wam i sobie, drogie matki, życzymy z okazji zbliżających się Świąt.

A że lubimy plątać przeguby w kokardach i brokatowych wstążkach (biżuteria w końcu), nalepiać, stemplować i zaklejać (bardzo demokratyczne rzemiosło!), a przy tym chcemy się wykazać finezją i umiejętnością researchu (nieuleczalna przypadłość), to pokażemy wam, co w tym roku zapakowałybyśmy sobie i bliskim nam mamom w świątecznym prezencie. Te rzeczy są tak dobre i ładne, że grzechem byłoby trzymanie ich w tajemnicy, zwłaszcza przed chłopakami, partnerami i mężami. Chcemy, by szły dalej w świat, żeby rozpromieniały wszystkie mamy, jak Polska długa i szeroka. I niech ich chronią przed lawiną nietrafionych, kupowanych w pośpiechu i nerwach prezentów. Czasu jest sporo, a to dopiero pierwsza część naszych rekomendacji, sprawdzonych skrupulatnie przez Malwinę, Agatę i Maię. Ze wszystkim zdążycie, bo większość roboty wykonałyśmy za was. Pozostaje wam tylko rozsiąść się na szezlongu i czytać. Przyjemności!

 

*

RAJSTOPY FIORE

Mówią o sobie, że reprezentują kobiecy punkt widzenia mody – od talii do kostek. I rzeczywiście, nonszalancja i szyk stanowią o DNA łódzkiej marki Fiore, która jest na runku nieprzerwanie od ponad 20 lat, w dodatku zatrudnia 130 osób, w tym 70% kobiet. Bardzo nam po drodze z ideami Fiore i z jej wszechstronnością, bo jej twórcy projektują zarówno dla profesjonalnych tancerek, jak i zwykłych śmiertelniczek, które chcą puszczać sobie oko w lustrze i budzić w sobie zalotne zwierzę. Malwina, Agata i Maia najbardziej upodobały sobie rajstopy w cętki i te melanżowe z groszkami na udach.  A wam które podobają się najbardziej?

Produkty Fiore znajdziecie tu.

 

*

KSIĄŻKI WYDAWNICTWA FILO

Jeśli szukasz książki, która będzie przewodnikiem po nieodkrytej dziedzinie, w dodatku takim, po który z chęcią sięgasz ze względu na treść, ale i wysmakowaną szatę graficzną, śmiało postaw na Filo. W bogatej ofercie wydawnictwa znajdziesz książki kucharskie, m.in. „Ugotuj sobie szczęście” Caroline Fleming, duńskiej modelki i prezenterki, a ponadto mamy trójki dzieci, oraz intrygujący wybór poradników z dziedziny stylu, doskonalenia umiejętności i wiedzy o zielonej florze, jak choćby „Cudowna moc roślin” Fran Bailey, znanej holenderskiej florystki. Dla każdego coś ładnego.

Książki wydawnictwa Filo znajdziecie tu.

 

*

NOTESY, ALBUMY I PLANERY PAPER GOODS

Paper Goods to dzieło Hani Szymańskiej, biegłej w dziedzinie papieru i będącej reprezentantką czwartego pokolenia znawców tego tematu. Jej pradziadek założył w 1935 roku firmę poligraficzną, tak więc papierowe love kwitnie w rodzinie już od prawie stu lat. Hania jednak, mimo bogatych rodzinnych tradycji, patrzy na papier po swojemu. Chce by jej notesy i albumy zachęcały do częstego używania, przechowywały wspomnienia i starzały się wraz z właścicielami. Bebe Journal pomieści wszystkie ukradkowe myśli przyszłych i teraźniejszych mam oraz zdjęcia z USG, zaś Przepiśnik, zbudowany z 19 działów po 16 kart, wprowadza ład do zbioru rodzinnych receptur. Musztardowy album na zdjęcia ma co drugą stronę perforowaną, którą można wyrwać i komuś podarować. A ten harmonijkowy, oprawiony w naturalny len, ma okienka na zdjęcia o formacie 10×15 cm, a na jego tyle można wklejać zdjęcia innych rozmiarów. Wspaniałe.

Produkty Paper Goods znajdziecie tu.

 

*

KOSMETYKI I PĘDZLE ANNABELLE MINERALS

Z zamkniętymi w okrągłych słoiczkach różami, pudrami, bazami i podkładami, połyskującymi rozświetlaczami i puszczającymi oko cieniami znamy się nie od dziś. I to jest bardzo satysfakcjonująca znajomość, kiedy sięgając po kosmetyk kolorowy, ufasz producentowi w 100%, akceptujesz 4-składnikową listę mineralnych ingrediencji i malujesz się bez strachu o swoje zdrowie i wyrzutów sumienia związanych z inwestowaniem w nieetyczną produkcję. Produkty Annabelle są w pełni wegańskie, bezpieczne i skrzą się na skórze dokładnie tą mocą, jaką im nadasz ruchem pędzla. Ni mniej, ni więcej. Z tymi kosmetykami unikniesz nadmiaru czy efektu przemalowania, więc spiszą się na piątkę z plusem także u początkujących.

Kosmetyki kolorowe Annabelle Minerals znajdziecie tu.

 

*

JEDWABNE AKCESORIA MOYE

Naturalny jedwab cenimy głównie za delikatną teksturę, satynowy połysk i klasę, którą nadaje każdej stylizacji. A wiedzieliście o jego hipoalergicznych właściwościach? Jedwab nie elektryzuje się, a tym samym nie przyciąga kurzu i bakterii. Mnie do jedwabiu przekonywać nie trzeba, zwłaszcza w czułej interpretacji projektantów marki Moye. Oversize’owe gumki do włosów i maski na oczy to przykład luksusu, który – choćby pod pretekstem Świąt – warto komuś (i sobie) podarować.

Luksusowe produkty Moye znajdziecie tu.

 

 

*

WIELORAZOWA MASZYNKA BAREAYA

Jaka ładna! – to była pierwsza reakcja Agaty, Malwiny i Mai na jej widok. Subtelna w formie, ale zdecydowana w działaniu maszynka Bareaya wykonana została z zabezpieczonego przed korozją mosiądzu, by wykosić całą jednorazową konkurencję i lśnić jasnym blaskiem zwycięzcy w twojej łazience. Ślizga się po skórze jak dotyk, kradnie uwagę i zapewnia bardzo dokładne golenie, tak więc robi wszystko, a nawet więcej, niźli kiedykolwiek żądałabym od maszynki. W dodatku jest świadomym wyborem w duchu less waste, więc dobrze wejść w Nowy Rok z taką zacną postawą i zachęcać do niej bliskich. Bardzo użyteczny podarunek, którego już nigdy nie wypuścisz z łazienki.

Produkty stworzone w duchu less waste i zero waste od Basic Market znajdziecie tu.

 

*

NOC W AUTOR ROOMS

Ten zachwycający koncept oferujący zakwaterowanie powstał w głowach artystów związanych ze stołecznym studiem graficznym Mamastudio. Przy wsparciu równie zdolnych przyjaciół, rzemieślników i projektantów stworzyli przyjazne, tętniące designem najwyższych lotów miejsce, którego nie chce się opuszczać. To dyskretne wnętrza, dające oddech i przytulność, zawsze ciepły ekspres do kawy i znakomicie wyposażona biblioteka, z której puszcza do nas oko przewodnik po stolicy Warszawa Warsaw 2. Tutaj, przy Lwowskiej, czekają was jak najprzyjemniejsze wspomnienia, angażowanie w sam pobyt wszystkich zmysłów i gwarancja wypoczynku przed spotkaniem z miastem. Już widzę wasze miny na widok vouchera do Autor Rooms, znalezionego pod choinką. Radość bezkresna.

Pokój w Autor Rooms zarezerwujecie tutaj.

 

*

MATY I PODUSZKI DO MASAŻU PRANAMAT ECO

Przyspieszają metabolizm, zwiększają przepływ krwi i limfy, zmniejszają stany zapalne mięśni i stawów oraz potęgują uwalnianie endorfin. Oto zalety kilkudziesięciu niewielkich kwiatów lotosu umieszczonych na poduszkach i matach Pranamat Eco, które – poprzez stosowny nacisk na skórę – dotleniają organizm i stymulują centralny układ nerwowy, a w efekcie czynią dobrze i głowie, i ciału. Pierwszy kontakt z niewinnie wyglądającymi, rozsianymi na matach i poduszkach masującymi kwiatkami może wywołać gromkie falsetto, ale już po kilku minutach ciało podziękuje pełnym odprężeniem i lekkością. Taki prezent to przejaw troski w najserdeczniejszej postaci.

Produkty Pranamat Eco znajdziecie tu.

 

*

PLAKATY WALL-BEING

Jeden z naszych ulubionych adresów w sieci, gdzie zaglądamy regularnie w poszukiwaniu plakatów i grafik rodzimych artystów. Kasia Głogowska, twórczyni wall-being, ze znawstwem doświadczonego nawigatora rozpoznaje talenty i ugaszcza je ze wszelkimi wygodami w swojej przyjaznej przestrzeni. Wśród twórców, których prace znajdziecie w butiku, są Janek Kallwejt, Paulina Derecka, Kasia Lisiak i Daria Solak. Ściany odziane w zdobycze z wall-being podczas Świąt prezentują się szczególne zacnie.

Plakaty wall-being zajdziecie tu.

*

Za udział w sesji dziękujemy Agacie, Malwinie i Mai.

Ukłony dla gościnnego Autor Rooms i sympatycznej Magdaleny Ponagajbo za użyczenie przestrzeni na potrzeby sesji zdjęciowej.

Zdjęcia: Ewa Przedpełska

Makijaż i włosy: Anna Słowińska

Produkcja: Dominika Janik

Nieocenione wsparcie: Małgosia Bartkowiak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.