Wydrukuj kalendarz

6 grudnia

Czy wasze dzieci lubią snuć plany i marzyć o czekających na nie wydarzeniach? Grudzień niewątpliwie temu sprzyja. A gdyby wystarczyło kliknąć i w ten sposób pobrać kalendarz przygotowany specjalnie z myślą o nich?

Zajrzyjcie na koniec posta i ściągnijcie bezpłatnie aktywnościowy kalendarz dla waszego dziecka. Znajdziecie w nim ukryte ilustracyjne inspiracje, zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Puste pola dziecko może uzupełniać samodzielnie lub razem z wami, odwołując się do miłych wspomnień – wtedy kalendarz zamieni się w pamiętnik. Dzięki kalendarzowi łatwiej będzie wymyślić, jak wspólnie spędzić czas, a także odliczać dni do świąt, urodzin i innych ważnych uroczystości. Wydrukujcie te 12 stron i cieszcie się nimi przez cały rok.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Przewodnia myśl, która towarzyszyła powstaniu kalendarza, była taka: niech to będzie ciąg zdarzeń, do którego każdy będzie mógł dołączyć. Stwórzmy coś bezinteresownie, a być może to zainspiruje innych do podobnych działań.

Drodzy rodzice, zawrzyjmy nieformalny układ: za każdy pobrany kalendarz obiecajcie w duchu zrobić coś z oddaniem dla kogoś innego, na czyjąś rzecz. Niech wpłata, która towarzyszyłaby zakupowi takiego kalendarza, płynie gdzieś dalej. Rozejrzyjcie się uważnie, by dostrzec tych, którzy czekają na przyjazne wyciągnięcie dłoni.

 

Kalendarz powstawał charytatywnie, a jego tworzeniu towarzyszyła atmosfera ogromnej radości i zapału. Na każdym etapie. Wymyśliła go nasza redakcyjna koleżanka Bożena Kowalkowska, mama 5-letniej Marianki i 2-letniego Tadzia, których to widzicie na zdjęciach. Do współpracy zaprosiła cenioną ilustratorkę Magdalenę Pankiewicz, która w przeciągu zaledwie kilku dni przygotowała ponad 47 rysunków, kwitując temat tak: „Ej, zwariowałam i zrobiłam jeszcze sanki, a 18 stycznia jest dzień Kubusia Puchatka, może wrzucimy? A może narysuję coś na każdy dzień roku? Aż mi smutno, że już skończyłam”.

O oprawę graficzną i przygotowanie techniczne zadbały Malwina Borowiec i Karolina Chodur* ze studia graficzno-architektonicznego Pigalopus, które niezwykle zaangażowały się w projekt. Tu cytat z jednej z ich wiadomości: „Naszym faworytem jest spotkanie z koleżanką lub kolegą, z obrazkiem: laleczka z dinozaurem”. Zdjęcia kalendarza i jego twórców, w tym również samej siebie, wykonała nasza kolejna redakcyjna koleżanka Kasia Karaim, namówiona do tego dosłownie wczoraj. Każda z dziewczyn poświęciła swój czas i energię, nie zastanawiając się nad podjęciem wyzwania nawet przez chwilę.

Kalendarz ma uniwersalny format: A4. Dobrze będzie prezentował się w druku kolorowym, jak i w wersji czarno-białej. Drukujcie, planujcie, wykonujcie zadania!

I rozsyłajcie ten link do rodziców wszystkich dzieci szkolno-przedszkolnych, a także do zaprzyjaźnionych przedszkoli i szkół oraz innych placówek i instytucji, którym kalendarz może być pomocny. Nic nie ucieszy jego twórców tak, jak największa liczba jego małych użytkowników. Do dzieła!

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

*Karolina niestety nie mogła wziąć udziału w naszej szybkiej sesji. Ale wystąpiły w niej wszystkie pozostałe bohaterki i jeden bohater.

 *

Poniżej przedstawiamy kilka fundacji działających od lat. Tak jak wszystkie, małe i duże, z pewnością potrzebują naszego zaangażowania. Wybrałyśmy te, pomagające dzieciom, wierząc w to, że kiedy uśmiecha się dziecko, uśmiecha się cały świat.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – chroni dzieci przed krzywdzeniem i wspiera te, które doświadczyły już przemocy. W tym roku jej twórcy proponują udział w fantastycznej akcji List od św. Mikołaja – wpłacając darowiznę, wspieracie potrzebujące dzieci, a wasze dostają list od głównego bohatera grudnia.

Szlachetna Paczka – fundacja, razem z którą mówimy: lubimy ludzi. Jest łącznikiem między wolontariuszami, potrzebującymi i darczyńcami. Wspólnie możecie przygotować paczkę z rzeczami, których realnie potrzebują ludzie w trudnej sytuacji. To świetna inicjatywa na działania z przyjaciółmi, razem możecie więcej.

Fundacja Siepomaga.pl – jej twórcy przedstawiają ją jako miejsce, w którym wspólnie sprawiamy cuda i to czysta prawda. To cały serwis, na którym znajdziecie potrzebujące, bezbronne, często w sytuacjach zagrożenia życia, dzieci. Wizyta na tej stronie to bardzo trudne doświadczenia, ale pomoc, którą możemy dać, ma ogromną moc.

Polska Akcja Humanitarna – działa niestrudzenie w Syrii, Sudanie, Polsce, Iraku, Somalii i na Ukrainie. Wszędzie tam dzieci cierpią z głodu, w części tych miejsc są bezbronne wobec toczących się konfliktów, nie mają dostępu do wody i edukacji. Bardzo potrzebują naszego wsparcie, by móc normalnie żyć.

UNICEF – fundacja, która działa na całym świecie, i z naszą pomocą czyni dobro dla najmłodszych, wszędzie tam, gdzie jest ono potrzebne. Dzieci z Syrii nie mogą liczyć na świąteczną magię, niestety bardziej niż czegokolwiek potrzebują leków, ciepłych ubrań i koców. Nie zostawiajmy ich w tych potrzebach.

Mamy nadzieję, że razem uda nam się pomóc. Na tyle, na ile jest to możliwe. Kliknijcie i podzielcie się tym, co macie. Bardzo wam za to dziękujemy!

Aby ściągnąć kalendarz po prostu kliknij w wybrany miesiąc i zapisz jako JPG. Pobrany plik jest gotowy do wydruku.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Z przyjemnością podeślemy wam też pełen plik w formie PDF. Napiszcie do nas na adres: bozena.kowalkowska@ladnebebe.pl.

Tekst: Paulina Filipowicz

Zdjęcia: Kasia Karaim

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.