kultura teatr współpraca reklamowa

Premiera sztuki „Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka” w Teatrze Lalek Guliwer

O tym, jak zostać wampirem

Premiera sztuki „Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka” w Teatrze Lalek Guliwer
Amadeusz Nosal, materiały z próby medialnej

Tej wiosny warszawski Teatr Lalek Guliwer opanują wampiry, a dokładniej Sebastian Van Pirek z rodziną. 6 kwietnia bowiem odbędzie się prapremiera „Niezwykłej historii Sebastiana Van Pirka”, sztuki Marcina Wichy na podstawie jego własnej książki pod tym samym tytułem. Spektakl reżyseruje czeski reżyser i scenograf Marek Zákostelecký.

Czy da się być wampirem bez kłów? Co robić: straszyć czy śmieszyć? I co powiedzą rodzice, gdy odkryją, że młody Sebastian woli dowcipkować niż czaić się w ciemnościach? Że nie znosi krwistej wątróbki, a woli rzodkiewkę i sałatę?

Spektakl na podstawie książki laureata Nagrody Literackiej „Nike” to opowieść o samoakceptacji, do której czasem trzeba dojść długą i pokrętną drogą. Błyskotliwy, wampirzy humor łączy się tutaj z mądrą lekcją na temat przyglądania się sobie. Lekcją, którą dorośli mogą odrabiać wspólnie z dziećmi.

Jest to opowieść o chłopcu, który szuka swojego miejsca na świecie, prosta, bardzo piękna historia – mówi Marek Zákostelecký. – Kiedy zaczęliśmy myśleć o adaptacji, najlepszą formą wydał nam się musical. Mogę więc obiecać, że w tym przedstawieniu będzie naprawdę dużo świetnych piosenek. Robimy spektakl dla całej rodziny – dodaje reżyser.

Adaptacji książki „Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka” na potrzeby teatru dokonał sam autor – Marcin Wicha. Do współpracy Zákostelecký zaprosił także Martina Husovskiego – odpowiedzialnego za skomponowanie piosenek i warstwę muzyczną spektaklu. Nad ruchem scenicznym czuwa Błażej Twarowski, z kolei Adrian Wiśniewski przygotowywał zespół aktorski wokalnie. Asystentką reżysera jest Izabella Kurażyńska, a reżyserem świateł Damian Pawella.

Na scenie zobaczymy Izabellę Kurażyńską, Elżbietę Pejko, Izabelę Zachowicz, Honoratę Zajączkowską, Pawła Jaroszewicza, Damiana Kamińskiego, Macieja Owczarzaka, Adama Wnuczko, a także gościnnie Jakuba Szlachetkę w tytułowej roli Sebastiana Van Pirka.

Szykuje się prawdziwa teatralna uczta z dużą dawką krwistego humoru, bogatymi w żelazo piosenkami i wyjątkową nauką o tym, że przede wszystkim trzeba pokochać samego siebie.

Bilety na spektakle i więcej informacji o przedstawieniu na stronie www.teatrguliwer.pl. 

Dodaj komentarz