Jak urządzić pokój dziecka made in poland

Polskie marki w kąciku Gai

Dziecięca przestrzeń w sypialni rodziców

Polskie marki w kąciku Gai
Kasia Straube-Czyż

Przestrzeń małej Gai to po prostu kącik w sypialni jej rodziców. To miejsce daje pole dla wyobraźni, ma specjalnie wyodrębnione strefy odpoczynku, zabawy i nauki. Całość tworzą dobrej jakości meble, kolorowe zabawki i tekstylia pochodzące z polskich rodzinnych manufaktur. Królują tutaj produkty „made in Poland”.

Monika – mama dziesięcioletniego Aleksandra, siedmioletniego Cypriana i dwuletniej Gai kącik swojej najmłodszej córki stworzyła od podstaw w swojej sypialni. Nazwała go najulubieńszym miejscem w domu. To swoisty plac zabaw, w którym zabawa i sensoryczny rozwój idzie w parze ze świetnym dopasowaniem przedmiotów, tworzących tutaj całość.

Trenerka Crossfit i pasjonatka treningu funkcjonalnego przy urządzaniu kącika córeczki zwracała uwagę na to aby otaczające ją produkty były dla niej łatwo dostępne. Tak aby Gaja mogła sięgać po nie bez pomocy rodziców. Wszystko jest tutaj widoczne i na wyciągnięcie ręki. Nie pozamykane w koszach i w pudełkach. Pokoik został podzielony na strefy. Strefę do odpoczywania i strefę do zabawy, i do nauki. Pierwszą stworzyło łóżko i książeczki, drugą półki z zabawkami i dywanik, trzecią – biurko z kredkami i dużą ilością papieru. W kąciku, w którym prym wiodą polskie marki Gaja nigdy się nie nudzi, a każdy produkt w nim się znajdujący jest początkiem kreatywnej zabawy. Jakie więc polskie marki można tutaj znaleźć?

*

SAMIBOO

Projektowane i szyte, z lokalnie wytwarzanych tkanin pościele i dodatki do pokoju maluszka Samiboo to testowane i dokładnie sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa tekstylia dla dzieci. Otulają podczas popołudniowej drzemki i gdy nadjedzie czas sen, wieczorową porą. Samiboo to świetna baza startowa dla kompletujących rodziców wyprawkę, jak i tekstylia dla starszych dzieci. Dla osób ceniących piękne wzornictwo i wysoką jakość wykończenia strzał w dziesiątkę.  

Pościel z wypełnieniem z uszatą poduszką kupicie tutaj, a poduszkę gwiazdkę tutaj.

*

MYSI OGONEK

Plakatami Mysiego Ogonka zachwycamy się redakcyjnie i zachwyca się nimi Monika, która w tak fajny, naturalny sposób potrafi je wyeksponować w kąciku córeczki. Same plakaty zaś zapraszają Gaję do tajemniczego świata pełnego zwierząt. Zwierząt pięknie narysowanych przez Katarzynę Stróżyńską Goraj. Ilustracje to wspomnienia naszego dzieciństwa i tajemniczość krainy Matki Natury u bram, której stoją nasze dzieci. Chciałoby się mieć je wszystkie.

Świat Mysiego Ogonka plakatów i innych dekoracji do dziecięcego pokoju znajdziecie tutaj.

*

RETRO ŁÓŻKO FRANCKE-ART

W strefie odpoczynku stanęło piękne czarne łóżko Babunia, marki Francke-Art. Już szybki i samodzielny montaż wróżył jego dalsze dobre użytkowanie. Wcale nas to nie dziwi, bo za tą nazwą stoją ludzie dla których metalowe meble do pokoju dziecka to ład i harmonia i kompatybilność z całym wnętrzem. Rodzinna manufaktura tnie, gnie i szlifuje swoje produkty w Ostrowie Wielkopolskim. Dzięki pasji, ale też wytrwałej pracy silnych rąk sprawia, że metal staje się trwałą bazą do projektowanych przez nich mebli. Kącik odpoczynku małej Gai to przestrzeń do domowych pieleszy, które z przyjemnością nasza mała bohaterka kończy chwilą drzemki w swoim łóżku.

Łóżko Babunia, dostępne w kilku kolorach marki Francke-Art kupicie tutaj.

*

ZANA BY MAMA

Nie dość, że całkowicie wykonane w Polsce i to do tego ręcznie! Piękne pikowane pufy to świetny dodatek do dziecięcego pokoju. Praktyczne siedzisko dla Gai i wpisujący się w całość aranżacji dodatek. Zana by Mama to też pościele, poduszki i baldachimy, ale też dobry start dla poszukiwaczy elementów kompletowanych wyprawek dla maluszków. Wszystko stworzone z naturalnych materiałów: lnu i bawełny, często indywidualnie, na specjalne zamówienie. Bajkowy świat tekstyliów, z którego chciałoby się czerpać każdą nowość.

Markę Zana by Mama odwiedzicie tutaj.

*

YOKO DESIGN

W sypialni rodziców Gai, a dokładnie w jej kąciku stworzonym przez Monikę świat bajki łączy się z rzeczywistością. Przestrzeń do zabawy, odpoczynku i nauki zaaranżowano tak aby każdy dodatek, był wstępem do dalszej, niezwykle kreatywnej zabawy. Marka Yoko Design to kolorowy i zaczarowany świat, który dostarczony do waszych domów pod postacią plakatów, metryczek dla dzieci i naklejek – wywołuje uśmiech na twarzach, nie tylko dzieci. Piękne grafiki umieszczone na dodatkach do dziecięcego pokoju same piszą baśniową historię.

Miarkę wzrostu Jeleń z kolekcji Leśni Przyjaciele kupicie tutaj, przyklejki ścienne Ptaszki tutaj.

 

*

BEBELIN

Len – znany i wykorzystywany od setek lat – zamieszkał również w kąciku Gai. Tym razem pod postacią niezwykle wytrzymałej dwustronnej narzuty marki Bebelin oraz poduszek. Narzuta – produkt całkowicie „made in Poland” może być zarówno przyjemną kołderką, ale też miękka matą do zabawy. Len w swojej naturalności otula dzieci antyalergicznie i antybakteryjnie. Dzięki właściwościom termoregulacyjnym sprawdza się zarówno podczas zimy, jak i gdy do sypialni Moniki wpada pierwsze ciepłe, wiosenne światło. Narzutę można prać, można prasować i maglować. Len – towarzysz na lata.

Królestwo lnianych tekstyliów znajdziecie tutaj.

*

WHITE POCKET

Cos pięknego dla mamy i córki. Pościele White Pocket znajdziemy i w łóżku rodziców, i w kąciku do spania Gai. Te tekstylia zmieniają domową przestrzeń w taką, z której nie chce się wychodzić, a chwile porannych przyjemności chciałoby się zachować na dłużej. Zabawa w chowanego z mamą, niekończące się tulenie i wspólne czytanie ulubionych książek. White Pocket szyte są dla dorosłych i dla dzieci całkowicie w Polsce, w lokalnych szwalniach i we współpracy z zakładami krawieckimi. Znajdziemy tu roślinne motywy i iście wakacyjne marynistyczne wzory. Szeroki wybór wzorów, rozmiarów – wszystko po to by senne chwile były przyjemne i wyjątkowe. Na dobranoc i dzień dobry.

Pościel White Pocket z kolekcji Eukaliptus kupicie tutaj, dziecięcą z kolekcji Zaczarowany las tutaj

 

*

A jakie polskie marki królują w pokoikach lub kącikach waszych dzieci? Jeżeli szukacie więcej inspiracji to tutaj je znajdziecie.