Pobawcie się!

5 pomysłów na wspólny czas

Pamiętacie te czasy, kiedy bawili się z wami wasi rodzice? Te momenty wspólnego budowania świata wyobraźni, śmiechy, bliskość i skrzydła, których się wtedy dostawało?

Wspólna zabawa to coś wielkiego. Ogromnie dużo mieści się w tym czasie: bliskość, zaufanie, radość i wzajemna ciekawość siebie. Pobawcie się tego lata, znajdźcie czas, przestrzeń i pomysł. Wyłączcie telefon i popatrzcie na dzieciaki. Posłuchacie, co mówią, dajcie się zainspirować ich nieposkromionej fantazji. Przyjrzyjcie się z bliska ich fascynacjom, pierwszym pasjom i spójrzcie przez chwilę na świat ich oczami. Zabawa jest wszędzie tam, gdzie wy.

Przekazujemy wam życzenia dobrego lata od Nanny Bell i wspólnie z nimi podpowiadamy, co możecie razem zrobić.

*

Błotne pyszności

Wystarczy trochę piasku i wody. Mieszacie i wychodzi coś, co urzekało was w dzieciństwie, a teraz cieszy wasze dzieci. Co? Błoto? Na pączki, tarty, muffinki. Błotne smakołyki udają się zawsze. Radość z tak prostych zabaw jest piękna. Jeśli macie własne podwórko, otwórzcie kawiarnię. Przygotowanie jej nie wymaga dużych środków, a stworzona wspólnie stanie się ulubionym miejscem zabaw. Wystarczy kilka naczyń, szyszki, muszelki, kamyki, kwiatki, woda i błoto. Dużo błota. Jeśli dołożycie do tego tarkę i mydło, będą efekty specjalne. Do dzieła – brudźcie się wesoło!

Źródła zdjęć: 1, 2, 3

*

Kierunek las

Idźcie do lasu, na nocne podchody albo na dzienne poszukiwanie skarbów. Przygotujcie wcześniej kilka niespodzianek na szlaku. Narysujcie mapę. Weźcie latarki, lornetki, łopatki, wiaderka i dobre nastroje. Wczujcie się w role i budujcie napięcie, pozwólcie dziecku na samodzielność. Wszystko, co tam przeżyje zapisze się w jego wspomnieniach na długo. Nie bójcie się lasu, wybierzcie wcale nie najłatwiejszą trasę i dajcie się ponieść przygodzie!

Fot. Christian Laforce

Fot. Donald Iain Smith  

Fot. Paul Hobson

*

Dioramy

Przypomnijcie sobie te chwile z dzieciństwa, kiedy chcieliście zbudować swój świat. Mały, piękny, przytulny. Znaleźliście to w sobie? Zaproponujcie to dzieciakom, będą szczęśliwe. Wybierzcie temat albo dajcie się ponieść i działajcie spontanicznie, niech wyjdzie z tego coś nieoczekiwanego. Pomóżcie dzieciom w trudniejszych pracach technicznych, by nie czuły się przytłoczone. Nie dajcie się wyprowadzić w pole dorosłemu spojrzeniu, tworzycie przecież coś, co nie musi opierać się na żadnym znanym wam porządku. Ale może. Co tylko razem postanowicie.

Źródło: Pinterest

*

Chmurzaste historie

Połóżcie się wygodnie. W hamaku, na kocu, na trawie, zerknijcie na niebo. Spróbujcie się nie spieszyć. Porozmawiajcie w rytmie płynących na niebie chmur. Zobaczyć możecie prawdziwe cuda. Chmury zwierzęta, auta, samoloty i wiele, wiele innych. Zbadajcie, co widzą dzieci, jak pięknie potrafią czytać te białe abstrakcje. Wymyślcie krótkie pochmurne historie, zgadywanki, wierszyki, rymowanki, może piosenki? Relaksujcie się i cieszcie swoim towarzystwem.

Źródła zdjęć: 1, 2, 3

*

Ruchy z poduchy!

Koniec tego leżenia, czas na ruch. Piłka, rakietki, latawce, balony, to będzie szalona zabawa! Poskaczcie w klasy, w gumę i na skakance. Zróbcie sobie wyścigi. Podzielcie się na drużyny. Zmęczcie się, żebyście razem mogli odpocząć. Sport to zdrowie? Być może. Dla nas sport to fantastyczna zabawa, która zbliża i cieszy. To co, poradzicie sobie? No pewnie!

Źródła zdjęć: 1, 2, 3.

A jakie są Wasze patenty na wspólną rodzinną zabawę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.