Po to są wakacje

Idziemy na plaże z Moniką, Emilem, Zoją, Bianką i Gają

Tam, gdzie pojawia się Monika i Emil z dziećmi od razu jest głośno i wesoło. Ekipa Kaszek jest bardzo zgrana, a niedługo się powiększy więc będzie jeszcze lepiej! Razem z nimi wybieramy się właśnie na plażę, chodźcie też, weźcie ze sobą dobry humor i pyszną kawę. Zobaczcie jak zaprawieni w bojach rodzice trójki dzieci przygotowali się do całodziennego plażowania. Przemyślany zestaw plażowicza, angażujące gry, wielofunkcyjne ubrania i luz to podstawa. W końcu po to są wakacje.

zojka nad morzem

Processed with VSCO with m5 preset

Jest morze!

Najpierw lecimy na plażę, rozpakujemy się później! Musimy szybko zamoczyć stopy w Bałtyku i sprawdzić czy faktycznie jest taki zimny jak straszyła babcia. Nie jest wcale tak źle! Zwłaszcza, że w Dębkach jest jeszcze rzeczka z cieplejszą wodą, w której można wodować kolejne patyki.

Wskakujemy w kostiumy kąpielowe wyciągamy najważniejsze akcesoria plażowe, czyli wiaderka, oczywiście każdy ma swoje i działamy, budujemy, kopiemy. Lekkie i giętkie, silikonowe wiaderka Scrunch-bucket to świetna alternatywa i spore ułatwienie. Można je zwinąć i wsadzić do plecaka, zajmują mało miejsca. Jak zmarzniemy owijamy się wygodnymi ręcznikami z kapturem od Numero 74, które służą za pelerynki.

kostium kąpielowy z księżycem Picnik Barcelona // ręcznik z kapturem Numero 74 // wiaderko różowe Scrunch-bucket // wiaderko niebieskie Scrunch-bucket // sukienka w lody Kappahl

Szaleństwa na plaży

Bałtyk do najcieplejszych nie należy chociaż polskie dzieci twierdzą inaczej. Żeby mieć pewność, że nie zmarzną i nie opierać się na metodzie sinych ust (masz sine usta pora wyjść z wody! to hasło które wychowuje kolejne pokolenia bałtyckich plażowiczów) decydujemy się na pianki. Te od Roxy w mocnym odblaskowym różu nie pozwolą nam stracić dziecka z oczu a dodatkowo klimat surferski gwarantowany. Nie straszne zimne fale, ani wiatr.

Monika i Emil zabrali ze sobą sporo ciekawych gadżetów na plażę, m.in. łopatkę, grabki i sitko w jednym, czyli Triplet.

Processed with VSCO with f2 preset

pianki dziecięce Roxy // łopatka, grabki i sitko w jednym Triplet

Gry i zabawy

Na plaży można się bawić dosłownie wszystkim: piaskiem, wodą, patykami, ale po pewnym czasie trochę już opatrzone dzieciaki mogą mieć ochotę na coś nowego. Do akcji wkraczają gry i zabawy. Emil i Monika postawili na tradycyjne karty oraz grę w kółko i krzyżyk, tylko w nieco innej odsłonie. Te marki Buiten Speel  rozkładają się w formie sznurkowej planszy, a gra się wypełnionymi piaskiem małymi woreczkami. Powodzeniem cieszyła się też gra zręcznościowa w puszki, z których ustawia się wieżę, a następnie celuje.

Processed with VSCO with f2 preset

Processed with VSCO with f2 preset

okrągły ręcznik The Beach People // Kółko i krzyżyk Buiten Speel // gra zręcznościowa w puszki Buiten Speel // kostium kąpielowy dwuczęściowy Tocoto Vintage // strój jednoczęściowy Girls On Tiptoes // ręczniki z kapturem Numero 74

Odpoczynek

Emil i Monika spędzali na plaży jak najwięcej czasu. Rozbicie obozowiska z taką ekipą zajmuje trochę czasu, dlatego ilość rzeczy była ograniczana przez możliwości przewozowe głównie taty. Parawan służył w swojej pierwotnej funkcji – czyli ochraniał przed wiatrem, a nie spojrzeniami. Świetnie w tej roli sprawdzał się też zastępczo okupowany przez dziewczynki lekki namiot, czyli coraz popularniejsza opcja na polskich plażach. Chroni przed wiatrem i słońcem, dając wytchnienie zmęczonym maluchom.

Wychłodzone kąpielami dziewczynki miały pod ręką cieplejsze bluzki i praktyczne kamizelki. Przytulanki z rodzicami i od razu jest cieplej.

Processed with VSCO with f2 preset

plecak Kanken // sukienka w grochy Picnik Barcelona // kocyk Numero 74 // kamizelki z frędzlami czarna i ecru ella lu // namiot Quechua // czapka Yellow Yarn Yak 

Wracamy!

Dziewczynki dzielnie pomagały rodzicom w zbieraniu obozowiska, odpowiadały głównie za swoje ubrania, zabawki i lżejsze rzeczy. Wygodne plecaki Kanken sprawdzają się jak widać nie tylko w warunkach szkolnych. Nawet najmłodsza Gaja miała swoją torbę. Grunt to odpowiedzialność i współpraca.

Kapelusz Zara kids // buty z frędzelkami Mrugała // plecak Kanken // torba Picnik Barcelona // spodenki lniane Nobonu // bluzka Tocoto Vintage

Trzeba też znaleźć trochę czasu na mieszkanie. Wspólne czytanie, rysowanie i przygotowywanie posiłków stanowiło kluczowe zadania domowe. Jak przystało na Kaszki, otaczała ich skandynawska biel. A nawet przysłowiowe zaleganie w łóżku w przypadku Bianki polegało na zajęciach artystycznych i dokumentowaniu wszystkiego własnym aparatem.

Processed with VSCO with f2 preset

bluzka Nobonu // kapelusz Tinek Home // spodnium w grochy Picnik Barcelona // sukienka w romby Bobo Choses 

Spacery …

Nie ma wakacji bez włóczęgi. Wieczorem Monikę i Emila z dziewczynkami znowu ciągnęło na plażę. Wieczorne spacery wzdłuż morza, wdychanie jodu i szum fal. Czego chcieć więcej. Trzeba tylko dobrze się ubrać, wieczorne podmuchy wiatru obłaskawić czapką i swetrem.

Processed with VSCO with f2 preset

czarna czapka Yellow Yarn Yak // spódnica Numero 74 // czarny sweter z alpaki ella lu // ręcznik z kapturem Numero 74 // sukienka w romby Bobo Choses // kapelusz ZARA kids

Nie zapominamy o paskach, apaszkach i jeansach, czyli niezbędniku nadmorskiego wagabundy. Stawiamy na warstwy, koszule niedbale narzucamy na plecy. Kaszkowy styl trochę boho, trochę miejski rozkwita na wakacjach. Chociaż są tacy, co się w rodzinie wyłamują, ale skłonności najmłodszej Gai do naturalizmu nie ma jej co wypominać. Nad morzem dzieciom wolno wszystko zwłaszcza latać na golasa.

spódnica różowa Numero 74 // bluzka grafitowa z lnu Nobonu // torba w księżyce Picnik Barcelona // bluzka różowa z długimi rękawami Numero 74 // koszula jeansowa // żółte body Stars in a Jar 

Na wakacjach nuda jest wskazana! Czasem jednak o nią trudno, zwłaszcza, że nad morzem nawet deszcz jest fajny… Po tylu dniach upału daje ulgę i można wreszcie pobiegać w kaloszach, łapać żaby i nawet ryby lepiej biorą.

Processed with VSCO with f2 preset

Czarna kamizelka z frędzlami ella lu // szal Numero 74 // szal w koniki Bobo Choses // spodnium w grochy Picnik Barcelona // kalosze Hunter // czapki Yellow Yarn Yak // kurtki Zara kids // buty Akid 

Na koniec trzeba się żegnać z przyjaciółmi i to ten najgorszy moment, ale na szczęście w domu czekają na nas stęsknieni dziadkowie i starszy dobrzy przyjaciele, którzy wysłuchają morskich opowieści.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.