Playtime, we love you!

Miejcie oko na te marki

Playtime, we love you!

I dlatego wciąż, z niesłabnącą rozkoszą się tobie przypatrujemy, jeszcze niedawno buszując wśród paryskich stoisk, teraz wertując skrzętnie stronę Playtime B2B Marketplace. Bo tęsknimy ogromnie. I z tej tęsknoty wymyśliłyśmy artykuł, który wystawia do słońca nasze ulubione, a niedostępne jeszcze w Polsce marki, z cichą nadzieją, że wkrótce się u nas pojawią.

Wszystkie nasze Playtime’owe zachwyty podzielone zostały – dla porządku – na kategorie. Pośród nich znajdziecie modę awangardową i niszową, przewiewne piżamy, unikatowe obuwie i akcesoria. Podpatrujcie, inspirujcie się i szukajcie informacji na temat nowych kolekcji, a być może już niebawem produkty zaprojektowane przez znakomitych twórców z całego świata zawitają w lokalnych butikach. Na ten moment możecie je znaleźć na platformie Playtime B2B Marketplace, dzięki której targi Playtime trwają nieprzerwanie przez cały rok, niezależnie od pandemii. A zatem, słuchajcie!

JACY CHARAKTERNI!

Romantyczni i nierozważni, zadziorni albo sielscy i delikatni, minimalistyczni lub prawdziwie gotyccy. Różnorodność jest stałą cechą targów Playtime, podobnie jak świetne oko do debiutantów i nowych kolekcji nieco zapomnianych marek. Twórcy targów mogliby prowadzić warsztaty z researchu, bo lista oryginalnych gości – szczególnie w sferze tekstyliów – jest imponująca. Gdzie nie spojrzeć, tam coś ciekawego, innego niż wszystko co widziałam wcześniej i niż za moment zobaczę. Aż głowa boli od rozglądania się na boki. Nie ma nudy.

Marki, których poczynania warto śledzić: Apolina, Raspberry Plum, Little Creative Factory, Jelly Mallow, Jellymade, Folk Made, Tambere, The Campamento.

MAŁA STOPA – MAŁY BUT

Wydawałoby się, że w tej dziedzinie dzieje się niewiele, bo but ma być przede wszystkim szybki i wygodny, żeby sprostać wyzwaniu i nadążyć za dziecięcym temperamentem. Błąd! W selekcji Playtime Paris znalazło się mnóstwo marek traktujących projektowanie obuwia z fantazją i swobodą. Soczystość kolorów i ich kombinacji u Maison Mangostan czy idea ochrony zagrożonych gatunków żółwi, przyświecająca We Are Turtles to zaledwie przykłady niebanalnych ścieżek, jakimi podążają obuwnicze marki z całego świata, regularnie goszczące na Playtime. Trzeba je znać!

Marki, których poczynania warto śledzić: Maison Mangostan, Grass and Air, Consciously, We Are Turtl, Old Soles, Poco Nido.

TO MIŁY DODATEK

Kapelusze – te od słońca i te, dzięki którym stać można pod tryskającą rynną i sucho mieć w kaloszkach. Rękawice też się przydadzą, jeśli planujecie półkolonie żeglarskie. Do tego minimalistyczne w formie zegarki, które mogą wyprać się w pralce i wciąż będą działać, albo wraz z kapeluszem wylądować pod wspomnianą rynną. Wszystko mocne i niezatapialne. Ale to tylko jedna strona medalu. Bądźmy wszechstronne i wymieńmy także wiktoriańskie bonetki i chustki od Apolina oraz czapki z daszkiem i uszami projektu New Kids in the Hood (marka ma na koncie współpracę z Bobo Choses). Świetne są też nakrycia głowy i plecaki rosyjskiej marki Lu Kids, sfotografowane w pustynnej scenerii, która pięknie odbija srebrzysty blask plecaków i kapeluszowych rond. Genialne!

Marki, których poczynania warto śledzić: Mini Kyomo, Weekend House Kids, Lu Kids, Fairechild, Apolina i New Kids in the Hood.

JA CHCĘ SPAĆ!

Oczy się kleją jak polane syropem klonowym warstwy naleśnika, ręce w zwisie ku dołowi, a nogi powłóczą w rytmie zombie walk. O nie, to nie jest nowa pozycja jogi, tylko trucht do łóżka i do ulubionej piżamy. Zdziwicie się, ile w tej dziedzinie można wymyślić, ile dodać, ułatwić, umilić i upiększyć. Żeby spało się jeszcze lepiej i zdrowiej. Jako, że certyfikowane i miękkie w dotyku tkaniny każda z wymienionych marek traktuje jako solidną i konieczną podstawę, uwaga projektantów nie jest rozpraszana i może koncentrować się już wyłącznie na fasonie, kolorach i haftach. Przed wami esktraklasa piżamowych marek, zaproszonych do udziału w minionych targach Playtime, a jeszcze niedostępnych w lokalnych sklepach. Może już niebawem? Trzymam za to kciuki.

Marki, których poczynania warto śledzić: Babychi, Bonjour Little, On Cloud Nine, Merrybonbon, Timirim.

Więcej informacji na temat targów Playtime znajdziecie tutaj. Ładne Bebe od lat obejmuje pieczę patronacką nad wydarzeniem.

Dodaj komentarz