playtime paris

Playtime, we love you 2!

crème de la crème

Playtime, we love you 2!

Kilka dni temu odbyły się targi b2b Playtime Paris 2021, na których nowe kolekcje prezentują najlepsze marki ubrań i akcesoriów dla dzieci z całego świata. To dobra okazja, by po raz kolejny i z niesłabnącą ciekawością sprawdzić, które z zagranicznych marek powinny znaleźć się w polskich butikach, bo w przeciwnym razie pękną nam serduszka.

Trendy, które dyktować będą modę wiosenno-letnią w tym roku, uwydatniają jednostkowość i charakterność dziecka, jego waleczność i otwartość na przyrodę. Marki zaproszone do udziału w niedawnych targach Playtime Paris wywiązują się z ich realizowania, roztropnie badając wpływy i źródła. Stąd każdy z nurtów przyświecających modzie dla dzieci na sezon SS 2021 wpisuje się w przekaz synchroniczny z ubraniem, układając je w swoisty pattern i symbol wiosennych przemian. Chcemy tych najambitniejszych rewolucjonistów mieć w polskich butikach, podobnie jak wymarzyłyśmy sobie pół roku temu. A oto ich pełna lista pogrupowana wątkami.

Ładne Bebe od lat współpracuje z targami Playtime i ma czułe oko na działania, które dzieją się w ich obrębie. Kolejna edycja Playtime Paris odbędzie się w dniach 3-5 lipca 2021 roku.

AHOJ, PRZYRODO!

Przyroda jest jak przygoda, w nią się zagłębiać należy regularnie, chłonąc, dając i dbając. Z taką maksymą przystąpiła do projektowania wiosenno-letniej kolekcji marka Bebe Organic (nomen omen, jej tytuł brzmi „Feeling nature”), bazująca wyłącznie na naturalnych i bezpiecznych dla dziecięcego ciała tkaninach. Liilu również bierze na warsztat wiosenne rozkwitanie i w kolekcji „Bloom” serwuje folkowe fasony, przydając koszulom bufiastych rękawów, a tunikom – haftowanych pasków. Za to koreańskie Tambere pasjami eksploruje patchwork, drapowania i subtelne kwiatowe printy, prosto ze snu spragnionej pielenia ogrodniczki.

Podglądaj: Bebe Organic, Bébénca Organics, Liilu, Tambere, Infantium Victoria, Paulin Signature végétale, Popelin.

SPRINTEM DO PRINTU!

Kwiaty duże, okazałe i pęczniejące oraz łączki, skromne i porastające skalnik czy oczko wodne. Kratki vichy i rekiny, oraz gdzieniegdzie owoce. Ciepłe miesiące obyć się nie mogą bez wariackich i subtelnych printów, bez kontrastów oraz kolorystycznych żonglerek i utarczek. W kolekcjach Carlijnq i Fiera królują obłości i oczywiste w formie, acz zabawne krągłości. W pozostałych przypadkach zjawiają się tłumnie abstrakcje i warstwowe eksperymenty, ekscytujące w obserwacji. Chcemy się tak nosić.

Obserwuj poczynania: Carlijnq, Fiera, Muddy Puddles, Sunny Active, Tia Cibani.

DO WODY!

Stęsknione za szumem fal i ptaków śpiewem? Na ten moment pozostają nam tylko (i aż) baseny, ale już w tej scenerii można się co nieco wyszaleć, zanurzyć i wynurzyć w dowolnym rytmie i kolejności. Projektanci marek odzieżowych prześcigają się w tworzeniu printów, dodawaniu falbanek, brokatu i połysku. Wiadomo na pewno, że ma być efektownie i widowiskowo. Mnie to przekonuje!

Patrz, co wyrabiają: Yellow Jungle, Olga Valentine Swimwear, Piccoli Principi Swimwear, Lison Paris.

BONSOIR, SLEEPYHEAD

Ależ chce się spać. W takich dwu- i jednoczęściowych piżamach z organicznej bawełny wyśnią się marzenia o rajskich łąkach, spacerach w rześkim powietrzu i z perspektywą leniwie mijającego czasu. Monochromatyczne piżamy wykonane z certyfikowanych tkanin chwytają uwagę teksturą i miękkością, i czynią poranny look – jeśli będzie chęć – wiktoriańskim przebraniem. Wielobarwności projektanci w piżamowych kolekcjach SS 2021 wyraźnie unikali, oddając miejsce wytworności albo komfortowi, co się znakomicie sprawdza i dodaje ubraniom waloru praktyczności.

Sprawdź, co słychać u: Suuky, Jammie Doodles, Nanami, Heart of gold, Le Petit Chiffon.

PLAYTIME

Strona internetowa / Instagram

A wy – które z marek, obecnych na paryskich targach, chcielibyście zobaczyć w polskich butikach?

Dodaj komentarz