meble

Pisząc przy biurku Borcas

czyli minimalizm po polsku

Pisząc przy biurku Borcas

Czyste linie i szlachetne piękno rodzimego drewna – to wyróżnia Borcas, polską manufakturę meblową, która minimalizm i lekkość kształtów doprowadziła do perfekcji.

Zakochanie się w Borcas może się zacząć od meblowych poszukiwań, na przykład – pierwszego biurka do pokoju naszego dziecka. A może od lekkiego regału na książki i zabawki?
Borcas o swoich rozwiązaniach myśli uniwersalnie. Dlatego meble, które wybierzemy do pokoju dziecka, doskonale sprawdzą się także w każdym innym wnętrzu. Tak właśnie rozumiemy szlachetny minimalizm: w Borcas to nie ornamenty, lecz wysmakowane kształty i wykorzystane drewno grają główną rolę.

WSZYSTKO PO COŚ

Jakość i funkcja są priorytetami, które przyświecają twórcom Borcas. To ekipa prawdziwych pasjonatów. Odważnie tworzą takie meble, których kształt jest bliski ich sercu. Każdy klient ma szerokie możliwości konfigurowania mebli, dopasowywania właściwego rozmiaru czy wybierania surowca z wzornika. Ze swojej strony Borcas nie idzie na kompromisy estetyczne. Ani ekologiczne.

MOCNE KORZENIE

Źródła inspiracji Borcas są wielokulturowe. Nazwa firmy wzięła się z pierwszych liter nazwy sześciu miast, których styl i kultura inspiruje design marki: Barcelony, Oslo, Rzymu, Krakowa, Amsterdamu i Sztokholmu. Na przykład linia Oslo jest lekka i funkcjonalna, bez ozdobników. Z kolei kolekcja Amsterdam zainspirowana została kolorowymi okiennicami kamienic stojących wzdłuż kanałów.

CAŁKOWITA PRZEJRZYSTOŚĆ

Jeszcze ciągle niewiele marek w Polsce decyduje się na podanie źródła swoich surowców czy prowadzi przejrzystą politykę cenową. Borcas od początku wspiera działania prospołeczne i dotyczy to nie tylko rozwiązań wewnątrz firmy. Czy wiecie, że 1% kwoty zakupu z każdego mebla przekazywana jest na cele prospołeczne i proekologiczne?

BOGATA OFERTA

W Borcas znajdziemy szeroki wybór biurek. To one jako pierwsze podbiły Instagram. Mają nietuzinkowe lekkie, architektoniczne linie. Są minimalistyczne i kompaktowe a jednak totalnie przyciągają uwagę. Borcas oferuje także drewniane stoły, przy których miło jest spędzać rodzinny czas. I pasujące do każdego z naszych pomieszczeń regały. Ciekawe są także minimalistyczne komody i kontenery do przechowywania. To drewniane bryły na lekkich nóżkach. Choć są niezwykle solidne, wyglądają lekko niczym klocki. A brak kołków czy uchwytów do drzwiczek i szuflad intryguje.

PASUJEMY DO SIEBIE

Minimalistyczny styl Borcas i indywidualne potrzeby każdego klienta mogą się z łatwością spotkać. Personalizowane projekty to codzienność w pracy Borcas. W swojej ofercie marka ma bogaty wybór wariantów wykończeń, dzięki temu każde biurko, komoda, kontener czy regał mogą pasować do konkretnego wnętrza. Możemy wybrać lite drewno, fornir a nawet lakier, tak aby wizja nasza i Borcas zaowocowały pięknym rozwiązaniem. Zawsze możemy liczyć na fachową pomoc i doświadczenie twórców.

JESTEŚMY BEZPIECZNI

Borcas dba o bezpieczeństwo na każdym etapie współpracy. Kiedy już wybraliśmy i zamówiliśmy mebel, możemy być pewni, że o transport zatroszczą się sami producenci. Nasz mebel zostanie dostarczony do domu tak, żeby nic nie zostało uszkodzone po drodze, i to nawet jeżeli mieszkamy na 10. piętrze bez windy. Do mebli, które wymagają przytwierdzenia do ściany, zawsze dostaniemy niezbędne informacje na temat ich prawidłowego ustawienia a także specjalne elementy do kotwiczenia.

KOCHAMY HIGROMETR

Nasze meble zmieniają się tak, jak my. Oczywiście najładniej zmieniają się te, które wykonane są z naturalnych surowców. W ofercie Borcas znalazło się jedno rozwiązanie, którego funkcjonowanie jest szczególnie związane z naszą codziennością. To drewniana skrzyneczka wypełniona… chrobotkiem reniferowym. Ten piękny porost pamiętacie być może z lekcji biologii. Jeżeli wilgotność powietrza w pomieszczeniu jest prawidłowa, porost umieszczony w higrometrze ma zielony kolor i zachowuje swoją miękkość Jeżeli jednak jego kondycja słabnie, zadbajcie o siebie. Przewietrzcie pokój, włączcie nawilżacz, rozwieście pranie i oddychajcie. Higrometr jest piękną ozdobą każdego wnętrza, nie tylko dla tych, którym brak tak zwanej zielonej ręki do roślin. To  bezpieczne rozwiązanie polecamy do dziecięcej sypialni, do naszego salonu czy nawet do biura. Jest bezpieczne dla alergików i naturalne. Doskonale pasuje do wnętrz, w których chcemy zminimalizować ilość tworzyw sztucznych, elektroniki i bodźców.

A Jak Wam się podobają architektoniczne linie Borcas i ich miłość do natury?

*

Zdjęcie dziewczynki z niebieskim biurkiem: Magda Zaniewicz