Dante x ładne bebe prezentownik współpraca reklamowa

Pięć pomysłów na przedświąteczne wieczory

W grudniu łatwo stracić oddech. Ale długie wieczory można wykorzystać, żeby go odzyskać!

Pięć pomysłów na przedświąteczne wieczory
Studio Kometa

Prezenty upychamy w szafie, lista zakupów rośnie, podobnie jak sterta okruchów po schrupanych pierniczkach i papierków po opróżnionych okienkach w kalendarzach adwentowych. Grudzień jest pełen magii, a my doradzamy, jak celebrować go razem z dziećmi.

Długie wieczory, światełka na ulicach i osiedlach, wspólne gotowanie (a czasem i chorowanie)… Grudzień jest szybki i intensywny, ale zachęca do tego, by zwolnić, ucieszyć się nim razem z resztą rodziny. Jakie mamy na to sposoby?

#1 WSPÓLNE GOTOWANIE

W przedmikołajkowy wieczór warto przyrządzić coś dla tego, który przynosi prezenty. Spokojnie, wystarczy kilka sztuk. Ciasto piernikowe jest o tyle łaskawym półproduktem, że świetnie przechowuje się w lodówce. Zaopatrzcie się w foremki, efektowne łakocie do zdobień, kubek ciepłego napoju i do dzieła.

 

#2 WSPÓLNE CZYTANIE I/LUB OGLĄDANIE FILMÓW

Potrzebujecie pokrzepiających opowieści? A może po prostu chwili, kiedy usiądziecie razem na łóżku lub kanapie i dacie się porwać wartkiej akcji? Świąteczne opowieści to historie wzruszające, przygodowe i (zawsze!) z happy endem, tak więc podniesienie na duchu gwarantowane. Jeśli szukacie inspiracji dla bożonarodzeniowej lektury, znajdziecie ją w naszych świątecznych rekomendacjach filmowych i książkowych.

#3 PRZETESTUJCIE ROZPAKOWANE PREZENTY

Ekscytacja prezentami może szybko opaść, ale podrążcie temat. Zadawajcie dzieciakom pytania: jak się tego używa, a co to robi, do czego służy? Czy można zrobić z tym coś dziwnego? Głupiego? A może da się dołączyć inną zabawkę i opowiedzieć całą nową historię?

A jeśli dziecko otrzymało edukacyjną zabawkę, odpalcie ją razem w mikołajkowy wieczór – takie przedmioty jak interaktywna Lisciani Lampa Edukacyjna Hi-Tech Moja Lampa zorganizują wam czas. Wy możecie sprawdzić swoją wiedzę, a dziecko przyswoi nowe informacje. Zestaw wyposażony jest w interaktywne urządzenie w kształcie biurkowej lampki oraz komplet kart, pogrupowanych na 9 tematów. Grę prowadzi lampka – sprawdźcie, dokąd was zaprowadzi i czego się nauczycie!

#4 UKŁADANIE, BUDOWANIE

Nie ma to jak praca zespołowa, a układanki i klocki to – nie od dziś! – najlepsze prezenty na świecie. MagFormers Basic to zestaw składający się z 30 elementów, które można układać w znajome przedmioty lub zupełnie abstrakcyjne kształty. Te kolorowe kafelki dają się ułożyć w najbardziej skomplikowane – płaskie i przestrzenne – konstrukcje dzięki magnesom umieszczonym w krawędzi z każdej strony.

Możecie skorzystać z instrukcji dołączonej do zabawki i urządzić zawody na szybkość albo podejść do tematu kreatywnie i wymyślać sobie nawzajem wyzwania konstrukcyjne. Rywalizacja i emocje gwarantowane, budowanie więzi – w pakiecie!

#5 PRZYTULANIE I POGADUCHY

Nie zapominajmy o tym, że potrzebujemy przede wszystkim własnej obecności – popatrzenia w oczy, dotyku, przestrzeni na gadanie o bzdurach i zmartwieniach. I nie chodzi o to, żeby robić to tylko w grudniu, ale jeśli na co dzień brakuje nam tego wszystkiego, grudzień jest momentem dobrym jak każdy inny, by po prostu zacząć.

Życzymy Wam wesołego i spokojnego oczekiwania na święta!

Materiał powstał we współpracy z dystrybutorem zabawek Dante. Na zdjęciach i w artykule pojawił się następujące produkty:

Lisciani Lampa edukacyjna Hi-Tech Moja Lampa

Nowość w ofercie producenta Lisciani to nie tylko superedukacyjna, interaktywna zabawka dla dzieci, ale też angażująca atrakcja dla całej rodziny! Zabawka prowadzi najmłodszych przez lekcje alfabetu, cyfr, logiki i języka angielskiego, a po nauce może zabrać wszystkich na bajkowy wieczór. Wystarczy podłączyć, wybrać temat i zacząć przygodę edukacyjną, która może być również świetnym pretekstem do wspólnej rozrywki dla całej rodziny!

Magformers Basic 30

Wyjątkowa zabawka, która rozwija zdolności manualne i przestrzenne myślenie, a także pobudza wyobraźnię młodych konstruktorów. Składający się z 30 magnetycznych kształtów zestaw pozwala na budowanie trójwymiarowych konstrukcji, umożliwiając dzieciom rozwijanie swoich umiejętności w niezwykle atrakcyjny sposób. Magformers to nie tylko zabawa dla najmłodszych, ale również doskonała okazja do wspólnego tworzenia i odkrywania tajników budowy, stając się tym samym źródłem nieskończonej rozrywki dla całej rodziny.

 

Dodaj komentarz