minikid moda dla dzieci SS 2021

Paradiso, czyli lato z Minikid

Chcemy być z głowami w chmurach

Paradiso, czyli lato z Minikid
Dorota Szulc

Jakie będzie lato 2021? Niepotrzebne nam są prognozy pogody, statystyki covidowe, trendy światowe. Słońce? Będzie. Wiatr? Tak. Piasek? A i owszem. No to lecimy!

Dorośli przewidują, planują, robią wykresy, badania… Dzieciaki przypominają, że czasem trzeba się oderwać od ziemi i grafików tygodnia. Wyłączyć kiepskie newsy i zaufać, że będzie wesoło, a to, czy przygoda czyha tuż za rogiem, zależy tylko i wyłącznie od nas. Ekipa w nowej letniej kolekcji Paradiso od Minikid przejmuje stery i bardzo trafnie przewiduje, co zamierzamy robić, jak tylko pożegnamy zimę. Wiosna i lato w stylu Paradiso – zobaczmy prognozy dzieciaków, potrafią je wyczytać z chmur! Hej, co tam widzicie?

WOLNOŚĆ NA HORYZONCIE

Składnik lata numer jeden. Żadnych klawiatur, myszek, zoomów, tabelek, ekranów. Biurek i ławek szkolnych zrobionych z koca, łóżka i barykady przed młodszym bratem. Jak łącza, to tylko te międzyludzkie, bez wpisywania hasła. Zresztą kod jest jeden i nietajny: wolność. Musi więc być wygodnie, bo zapowiada się bieg przez wydmy, turlanie się pośród traw i wspinaczka na stare kutry rybackie. Bluzy i spodnie nie krępują ruchów, są oversize i ultramiękkie. Chmurzaste i cętkowane, jak kto woli! Look spranego dżinsu – lubimy bardzo! Do tego t-shirty białe dla lubiących się brudzić i w printy. Oddychają jak my – pełną piersią.

Minikid Paradiso – komfortowy streetwear najwyższej jakości, choć na horyzoncie zdecydowanie zamiast streets mamy piasek, górki z kamieni oraz betonowe i nadmorskie molo. „Mamo idę, zaraz wracam. Nie czekaj z obiadem!” – bo podchody pośród skałek, zwisanie na drążkach czy zabawa w kapitana są znacznie ważniejsze niż zjedzona surówka.

TU RZĄDZI KOLOR

Kolor i wzory. I nie ma, że na prawo chłopcy, na lewo dziewczynki. Paradiso jest dla każdego. Dziś rządzą zarówno czarne bluzy z kapturem i printem zachodzącego słońca, jak i fioletowe dresy. Czarna kurtka bejsbolówka narzucona na t-shirt, jak i marszczona sukienka dżinsowa w kolorze nieba. W naszej załodze rządzą chmury, a właściwie głowy w chmurach, pełne pomysłów na ten dzień. Fioletowe dresy tie-dye dla niego, bluza i zawadiacka czapka z daszkiem dla niej. Lamparcie cętki pasują do wszystkiego, to tylko dorośli zalecają, by torba pasowała do koloru butów. Że jak? My nie zastanawiamy się, czy cumulusy, które rozsiadły się na bluzie, idealnie komponują się ze skarpetkami. U nas musi jedynie pasować wyporność deski, bo pakuje się na nią cała minidrużyna olimpijska. Suchą stopą lub prawie… Obieramy kierunek zabawa.

Teraz koncertowo chowamy się pośród traw i sprawdzamy, czy zielone printy i cętki na bluzie i spodenkach kamuflują nas wystarczająco przed kapitanem. Bo ten liczy do stu. Szukam!

WRÓŻYMY Z CHMUR

Warto czasem posłuchać dzieciaków, poradniki odłożyć na bok. Na stresy, niepewności i złości, które rok 2021 przejął w spadku po poprzedniku, ekipa przepisuje jedną receptę. Zalecenia: przynajmniej raz dziennie kładziemy się boso na ziemi, trawie czy piasku i patrzymy prosto w niebo. Heads in the clouds! Zapamiętujemy kształty chmur, potem zamykamy oczy i wdychamy głęboko powietrze zgadując, czy pachnie bardziej wiosną czy już latem. I jak? Spokojnie, nie można tego przedawkować. Sukienki, t-shirty w printy, cienkie bluzy na siebie i ekipa już pędzi ku przygodzie. Bo nad morzem przecież nie sposób się nudzić, a zresztą dzisiejszy kształt chmur wywróżył nam zachód słońca pod palmami. No Paradiso, jak się patrzy!

A jaki jest wasz przepis na letnie Paradiso?

 

nowa kolekcja SS21 Paradiso dostępna tu, w rozmiarach od 74 do 140 cm.

www / Instagram / FB

Dodaj komentarz