Pakujemy torbę do szpitala

Gotowa lista niezbędników

Pakujemy torbę do szpitala
Aga Stodolska-Przybylak

Tak, aby nie zabrać za dużo, ale też pamiętać o wszystkim, co może się przydać. Jak spakować torbę do szpitala, aby nie zwariować? Wydrukujcie naszą listę – ściągawkę dla przyszłej mamy.

Zapytałyśmy Polę – bohaterkę cyklu #mojawyprawka, mamę Łucji i mającego pojawić się niedługo na świecie maleństwa, jakie elementy szpitalnej wyprawki sprawdziły się, gdy pakowała torbę do szpitala po raz pierwszy, i na co zwróci uwagę, gdy zacznie pakować ją po raz drugi. Przyjrzyjmy się bliżej jej niezbędnikom pod kątem praktyczności, ale też jakości. Tej, która w szczególny sposób zadba o komfort i bezpieczeństwo zarówno mamy, jak i dziecka. Mamy też dla was listę do wydrukowania, którą pobierzecie tutaj i która pomoże wam w przejściu przez szalony i niecierpliwy czas, jakim jest moment pakowania szpitalnej torby.

 

*

NIEZBĘDNIK MALUSZKA

Po pierwsze ubranka. Doświadczenie z Łucją nauczyło Polę, że dobrej jakości ubrania służą dłużej. Są też delikatną osłoną wrażliwej na czynniki zewnętrzne skóry maluszka. W torbie przyszłej mamy znajdą się na pewno Body kopertowe  Coodo, śpioszki, pajacyki, skarpetki, bawełniane czapeczki Coodo i czapeczki Pink No More z regulacją wielkości, a do tego rękawiczki niedrapki. Pola przyszykuje też cieplejsze ubranko na wyjście ze szpitala. W trasie do domu sprawdzi się otulacz do fotelika Pink No More, pasujący do pięciopunktowych pasów bezpieczeństwa.

W torbie Poli nie zabraknie również pieluszek Kit and Kin w rozmiarze newborn. Superchłonne i biodegradowalne pieluszki nie uczulają, a skóra może w nich swobodnie oddychać. Przy zmianie pieluszki przydadzą się rownież antyalergiczne chusteczki WaterWhipes, nasączone w 99,9% wodą w połączeniu z 0,1% ekstraktu z grejpfruta. Wśród produktów pielęgnacyjnych maluszka świetnie sprawdzi się organiczna oliwka do mycia i kąpieli Alphanova, która ma skład działający jak płaszcz hydrolipidowy dla delikatnej skóry dziecka. Zapobiegawczo, w torbie znajdzie się również smoczek Bibs ze sklepu Kurka Wodna – z organicznego kauczuku naturalnego.

W kompletowanej wyprawce do szpitala nie zabraknie przewiewnych bambusowych otulaczy Lassig oraz pieluszek muślinowych Pink No More, które świetnie sprawdzą się zarówno w zastępstwie pieluszek tetrowych, jak i jako delikatna kołderka na cieplejsze dni. Na spokojny sen lekarstwem będzie otulacz-śpiworek Gro Company , który u noworodków ogranicza odruch Moro, a u niemowląt staje się ratunkiem na kolkę. Pierwsza kąpiel odbędzie się w towarzystwie ręcznika Layette. Uszyty z certyfikowanej frotte bambusowej otuli dziecko po kąpieli, zapewniając termoregulacyjną ochronę przed wychłodzeniem.

Dla wygody rodziców i łatwiejszego noszenia maleństwa niezastąpiony będzie rożek Pink No More. W tekstylnej wyprawce nie może zabraknąć również pierwszego kocyka. Miękki dziany kocyk Pink No More, który zabierze ze sobą Pola, jest lekki i przewiewny, a dzięki wysokiej jakości przędzy gwarantuje cyrkulację powietrza i sprawdzi się niezależnie od pory roku.

*

NIEZBĘDNIK MAMY

Dla każdej kobiety poród to niesamowite przeżycie, któremu towarzyszy wachlarz przeróżnych emocji. Niech dobrym powiernikiem tej chwili w życiu stanie się kolor i miękka bambusowa tkanina! Kwieciste printy szlafroka Yellow Meadow nosić można zarówno w domu, jak i w szpitalu. Wszystko po to, aby czuć się wyjątkowo kobieco.

Pierwsze chwile karmienia piersią ułatwią biustonosze Miracle Makers. Dzięki fiszbinom dobrze trzymają biust i łatwo się odpinają. Co ważne – są niezwykle kobiece. Podkreślają naturalność i piękno karmiącej kobiety. Niezobowiązująco i nonszalancko.

Koszula do szpitala powinna być uszyta z przewiewnej, delikatnej i nie przegrzewającej tkaniny. Koszula nocna Yellow Meadow otula mamę delikatnością, nie krępując przy tym ruchów i dając jej poczucie, że również w chwilach bardzo intymnych można czuć się dobrze.

Warto mieć też w torbie wygodną bluzkę do karmienia. T-shirt Oversize Miracle Makers uszyto z tkaniny wiskozowo-lnianej, która ma niezwykłe właściwości oddychające. Dzięki miękkości materiału nie krępuje ruchów karmiącej mamy. Zastosowane tu kryte zamki schowane pod falbaną i guziki z kokosa to unikalnie dopracowane szczegóły. Wszystko z metką made in Poland.

 

W uniwersalnej kosmetyczce Bim.bla, zmieszczą się też takie kobiece niezbędniki jak: płyn do higieny intymnej, chusteczki higieniczne, dezodorant, czy balsam do ust. Po porodzie przydadzą się również majtki siateczkowe i podkłady poporodowe.

Na dobry początek karmienia piersią w kosmetyczce  nie powinno zabraknąć jednorazowych wkładek laktacyjnych Lansinoh, będących dyskretną i komfortową ochroną przeciwko przeciekaniu pokarmu. Na obolałe brodawki warto mieć ze sobą stuprocentową lanolinę Lansinoh – zapobiegającą popękaniu i podrażnieniu brodawek piersi. Użyte na ciepło kompresy żelowe Lansinoh będą natomiast superwsparciem w udrażniania przewodów mlekowych. Są wygodne w użyciu również z laktatorem. Aby karmić malucha w bezpiecznej i komfortowej pozycji, dobrze zabrać ze sobą do szpitala poduszkę jasiek lub specjalistyczną poduszkę do karmienia Cooconababy. Zapewni ona optymalny komfort mamie i dziecku.

W szpitalnej wyprawce nie brakuje produktów, które zasługują na odznakę wielofunkcyjności. Pojemny plecak Lassig może spokojnie konkurować z torbami i walizkami, które przyszła mama zabiera ze sobą do szpitala. Plecak waży zaledwie kilogram, a kryje tak wiele kieszonek, że można w nim sprytnie posegregować wszystkie rzeczy – zarówno dla dziecka, jak i osobiste rzeczy mamy. Później plecak będzie godnym zamiennikiem torby do wózka. Można go zamocować dzięki dwóm karabińczykom. W środku znajdziecie również poręczną matę do przewijania, wyjmowane opakowanie termoizolacyjne na butelkę oraz osobną kosmetyczkę – wszystkie akcesoria są w kolorze torby.

Do plecaka Pola spakuje też najważniejsze dokumenty, takie jak dowód osobisty czy oryginalne wyniki grupy krwi. Kartę ciąży i aktualne wyniki badań. Weźmie ze sobą również wszystkie niezbędne rzeczy, które pomogą jej przetrwać czas w szpitalu, takie jak książka, okulary, słuchawki, ładowarka do telefonu i kubek, w którym zaparzy sobie ciepłą herbatę. Nie zabraknie też wody w bidonie lub wody mineralnej z ustnikiem – będącej lekarstwem na pragnienie zaraz po porodzie, gdy przystawiamy dziecko do piersi.

*

Poniżej znajdziecie listę do szpitala. Wystarczy ją zapisać na komputerze albo wydrukować. Można ją też pobrać tutaj. Lista pomoże wam przejść przez cały proces pakowania najważniejszych szpitalnych pomocników. Trzymamy za was kciuki!

*

Publikacja powstała przy współpracy z: Lansinoh, Lassig, Gro Company, Kurka Wodna, Pink No More, Coodo, Ekodrogeria, Miracle Makers, Yellow Meadow, Layette, Red CastleLilliputiens.