Pa! Pa! przedszkole…

Witaj szkoło!

TEN wrzesień będzie dla nas wyjątkowy. Aż trójka redakcyjnych dzieci idzie do szkoły, jedno do zerówki. Grubą kreską odcinamy czas beztroskiej zabawy, i zaczynamy rozdział pt. jak nie spóźnić się na pierwszą lekcję, jak znaleźć czas na odrobienie pracy domowej, jak się zorganizować, żeby nasze dzieci nie musiały za długo siedzieć na świetlicy... brrr!
Na samą myśl mamy ciarki na plecach i wcale nie zamierzamy udawać, że jest inaczej.

Bo tak trochę jest, że szkoła to zupełnie nowa logistyka w rodzinie i często to ona jest jednym z głównych dystraktorów w radości na nowe. Dlatego bardzo się cieszymy, że są TAKIE postacie, które piszą TAKIE książki i potrafią rozładować w TAK fajny sposób TO napięcie, które nam towarzyszy.

Książka Nie odrobiłem lekcji bo autorstwa  przezabawnego Włocha Davida Cali i Benjamina Chaud (który wtóruje mu w poczuciu humoru) to parada absurdalnych szkolnych wymówek. Ale prawda jest taka, że nie o wymówki tu chodzi, lecz o niewyczerpaną możliwość przeżywania fantastycznych przygód – wystarczy uruchomić wyobraźnię. Zamiast odrabiać lekcje, rzecz jasna. I tego po cichu życzymy naszm dzieciom. Aby wchodząc w tak poważny rozdział swojego życia nadal pozostały dziećmi.

fasinka_ladnebebechaud_21

Dodatkowo nasza Maja wpadła na świetny pomysł jak jeszcze możemy oswoić wspólnie ten 1 września. Żegnając przedszkole zróbmy wspólnie kartonowe tornistry. Mamy szansę się wyżyć, i przy okazji sprawić dużo radości dzieciom, dzięki wspólnemu klejeniu, wycinaniu i podziwianiu efektu końcowego – bo efekt WOW gwarantowany. Poza tym, z tak kolorowymi tornistrami – szkoła musi jawić się kolorowo! Nie ma wyjścia!

tornister1

A więc do dzieła. Potrzebne będą: kolorowe kartony, piękny papier do pakowania, nożyczki, klej i dobra muzyka w tle.

Odrysowujemy szablon tornistra (pdf do pobrania), a następnie wycinamy wszystkie potrzebne elementy. Zgodnie z instrukcją niczym pudełeczko zaginamy, składamy i sklejamy.

tornister2

tornister4

tornister5

Kieszonki i klamerki tornistra wycinamy z ozdobnego papieru do pakowania, i przyklejamy.

tornister6

tornister8

tornister9

Na koniec wycinamy i doklejamy papierowe szelki tornistra.

tornister10

tornister11

tornister13

i voila! Gotowe! Dzieciaki już się cieszą na szkołe? A jak u Was rodzice?

IMG_8790

 

Ten tornister może pomieścić najróżniejsze drobiazgi. Dla przyszłych szkolniaków możemy powrzucać czekoladki na pocieszenie lub kolorowe gumki i ołówki.

tornister14

tornister12

Nie odrobiłem lekcji, bo…

tekst: Davide Cali

ilustracje: Benjamin Chaud

wydawnictwo: Dwie Siostry

zdjęcia: Maja Marciniak / Mimi Photography

4 komentarze

  • Mój syn też opuszcza przedszkole w tym roku i dlatego prośba do Was o przegląd tornistrów, plecaków czy walizek. Żeby były fajne, nie tandetnie kiczowate, ale i zdrowe dla pleców. Zrobicie? 🙂

    Odpowiedz
  • AgaWP:

    Właśnie tę książkę kupiłam, gdy moja starsza córka szła do szkoły :-)jest genialna, m.in.dzięki niej oswajaliśmy się z kolejnym przełomem w naszym życiu, którym jest właśnie Szkoła! Całe szczęście, że w naszym wypadku „nie taki diabeł straszny, jak go rysują 🙂 ” . Mam już dwie uczennice w domu i jest OK fakt dobra logistyka to podstawa, ale będzie dobrze !!! Powodzenia 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.