Organiczne Kikadu

Czy wiecie, czym są slow toys?

Mądra zabawka w wyprawce niemowlęcia jest przyjemnością dla wzroku i dotyku. Ale może też być stumilowym krokiem w stronę lepszego świata. Płyniemy dzisiaj z nurtem slow toys. Zabawki i akcesoria Kikadu wykonane zostały w myśl harmonii z drugim człowiekiem, zwierzętami i otaczającym nas środowiskiem.

Kikadu cieszy najmłodszych i wzbudza uśmiechy na twarzach dorosłych. Towarzyszy domowym pieleszom, dba o spokojny sen i dobre samopoczucie. Twórcy niemieckiej marki nie idą na kompromisy – mają jeden cel. Łączyć ekologię ze światem wyprawki maluszka. I to się udało! 

*

ODPOWIEDZIALNY BIZNES

Twórcy Kikadu na pierwszym miejscu stawiają ekologię i mają na to dobry plan. Certyfikowana bawełna organiczna, z której powstają ich zabawki i akcesoria, pochodzi ze zrównoważonych upraw w Indiach, a cały finalny proces produkcyjny dzieje się na pięknej Sri Lance. Organiczne materiały to nie wszystko. Kluczowe jest także odpowiedzialne podejście do polityki pracy, za którym idzie godne wynagrodzenie i przyjazne dla rodzin godziny pracy. Co więcej marka na co dzień współpracuje z przyjaznymi dla środowiska firmami logistycznymi, kompensując tym samym swój ślad węglowy. Nie narusza kruchej równowagi ekologicznej naszej planety, i to od pomysłu aż do samej realizacji.

*

PRZEMYŚLANY KAŻDY DETAL

W idei Kikadu mieści się też myślenie o recyklingu i o przetwarzaniu zużytych wcześniej surowców. Wypełnienie miękkich zabawek powstaje z utylizowanych butelek PET, co jednocześnie zmniejsza emisje gazów cieplarnianych. To ważne. Bo samo użycie tych surowców ma ogromny wpływ na jakość zabawek. Lepiej schną, mają właściwości termoregulacyjne i nie stwarzają warunków do powstawania pleśni czy roztoczy. 

*

JEST PRZYTULNIE

Organiczne materiały, z jakich wykonane są zabawki Kikadu, to gwarancja jakości i brak niekorzystnych aspektów mających wpływ na zdrowie najmłodszych. Przytulanki, zawieszki do smoczków, kocyki z pomponami, pozytywki – Kikadu pomaga skompletować wyprawkę mającego pojawić się na świecie maluszka, uzupełniając ją o delikatne wzory i kolory. Wszystko z ogromnym naciskiem na dobro Matki Natury. I fajnie! Niech nurt slow toys trwa na dobre.

Publikacja powstała przy współpracy z marką Baby and Travel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.