Opowieści na dobranoc

Newbie ♥ Boråstapeter

Na zachodzie Szwecji mieści się malownicze miasto gęsto otulone lasami i jeziorami, a przy okazji kolebka przemysłu tekstylnego i siedziba firmy Boråstapeter. Witajcie w Borås!

Szwedzki design na wyciągnięcie ręki? Muzyka dla moich uszu. Dobra wiadomość jest taka, że już 5 lutego zadebiutuje na polskim rynku kolekcja produktów dla dzieci i niemowląt, która powstała we współpracy odzieżowej marki Newbie i potentata w sektorze tapet, Boråstapeter. Z tej sympatycznej szwedzko-szwedzkiej komitywy powstała limitowana kolekcja piżam, pościeli, tapet i akcesoriów zatytułowana „Bedtime Stories”. Wykonana z certyfikowanych tkanin i komponentów, jest całkowicie bezpieczna dla najmłodszych, a za sprawą subtelnych, ręcznie malowanych roślinnych motywów wprowadza wiosnę do dziecięcych pokoików.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Borastapeter mocno stawia na ekologię i funkcjonuje zgodnie z zasadą #lesswaste, tak więc wpływ produkcji na środowisko został zminimalizowany. Wszystkie printy powstają z barwników na bazie wody, a papier potrzebny do stworzenia tapet pochodzi ze zrównoważonych hodowli leśnych w północnej Europie. Firma ma bardzo nowoczesne podejście do biznesu, ale sama poszczycić się może długą historią, bowiem założona została w 1905 roku przez Waldemara Andréna, człowieka tyleż odkrywczego, co świetnie zorientowanego w realiach życia politycznego i społecznego. Jego marzeniem było stworzenie  produktu o wysokiej jakości i estetyce, na który pozwolić sobie może każdy, bez względu na status materialny. Koniecznie sprawdźcie kolekcję tapet inspirowanych pracami najsłynniejszych skandynawskich artystów, m.in. Arne Jacobsena czy Violi Gråsten. Przyjemnie mieć na ścianie takie dziełko.

 

Nie zapomnijcie zajrzeć na stronę Newbie w najbliższy wtorek 5 lutego, szkoda byłoby to przegapić!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.